Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV cu dr. Dragos Albu 125

fiv medlifw albu

537 raspunsuri la acest subiect

#41
Elenadc

Elenadc

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 453 mesaje

Postat 22 decembrie 2015 - 17:02

vio  sanatate multa iti doresc.Pare bine ca ai doctori minunati langa tine care te ajuta continuu sa treci cu bine peste asta.Pare tare rau ca treci prin asta dar o sa treaca, trebuie sa treaca. Te imbratisez cu drag si o sa ma gandesc la tine. Ganduri bune, pozitive...te pup si mai asteptam vesti de la tine.



#42
Deeaodeea

Deeaodeea

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 119 mesaje

Postat 22 decembrie 2015 - 17:26

vio, sanatate multa! Ai grija de tine!

 

Ma gandesc sa fac si eu ceva analize. La eco mi-a zis Stan ca am ovarele inca marite, dar nu mi-a spus nimic de analize. Nici lichid in abdomen nu aveam.

 

Ce ar trebui sa fac oare?

 

Adevarul este ca nici nu ma simt rau.



#43
Deeaodeea

Deeaodeea

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 119 mesaje

Postat 22 decembrie 2015 - 17:31

Am dat enter inainte sa termin mesajul :-)

 

vio, sa fii tare si sa ai mare grija de tine si de puiutii tai! Este bine ca ai intalnit medici-oameni care au grija de tine. Ai incredere in ei si fa-te bine repede!

 

 



#44
vio_TinTin

vio_TinTin

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 108 mesaje

Postat 22 decembrie 2015 - 18:55

Fetelor eu sunt o situatie rara. M-am alarmat de la mancarimi de am facut analize ( recomandate de dr de familie si dr gineco din orasul meu). Altfel nu toate fetele au pb. Eu sunt o complicatie si am stat prea mult acasa trebuia sa vin de acu 2 sapt la spital cand erau mult mai mici probl si mai usor de tratat.
Acum am slabit 7 kg ca nu mai merge digestia si ficatul e afectat rau. Sper ca toate trat in trim 1 sa nu-i afecteze pe copilasi si sa se dezvolte bine, sa fie sanatosi. Am oprit si utrogestan de joi ca accentua pb la ficat. Sper sa se dezvolte doar cu prog pe care-l pot avea eu. Mi-e teama tare de oprirea utro..... Voi ati mai auzit de oprirea utro de nevoie inainre de 12 sapt? Ce se poate intampla?

#45
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 22 decembrie 2015 - 19:51

vio​​ sa te refaci cat mai repede si puiutii sa fie bine. Stai linistita ca esti in spital si in caz de ceva iau ei masuri si pt bebei. Tin pumnii sa fie bine. Imi povestea azi dr U de cazul tau si al inca unei fete care au impresionat-o. Am fost la ea si ieri si azi cu sotul, am tras si noi o sperietura, am povestit la babute



#46
Madlene2

Madlene2

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 193 mesaje

Postat 22 decembrie 2015 - 22:36

Doamne, Qiao, prin cate ati trecut!!! Sanatate multa sotului! Aveti grija de voi!



#47
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 22 decembrie 2015 - 23:35

Vio, daca organismul tau produce suficient progesteron, nu e problema daca opresti utrogestanul. Cu toate ca progesteronul este foarte important in sarcina. Din saptamana 12, progesteronul este produs de placenta, pana atunci organismul ar trebui totusi putin ajutat. Dar daca iti face rau, lasa-l. Sanatate multa.



#48
LuciaTeo

LuciaTeo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 200 mesaje

Postat 23 decembrie 2015 - 09:17

Buna dimineata fetelor!

 

Vio, imi pare tare rau ca treci prin toate necazurile astea. Bine ca totusi micutii sunt in regula. Ai grija de tine, o sa fie bine pana la urma, trebuie! Te pup

 

Ieri am fost si noi la prima ecografie, la dna. Muntean Andreea. Avem 2 inimioare care bat cu putere, 146 si 152 batai/min. Aveau fiecare cate 0.77, 0.76 mm.

 

Mi s-a parut ciudat ca varsta sarcinii a fost calculata dupa ziua ET, nu dupa ziua punctiei cum stiam eu, dar na, stiu ei mai bine. Dna Muntean mi s-a parut un pic zgarcita la vorbe, in schimb. Am intrebat si eu cate ceva, ca o femeie care e la prima sarcina, ca na, nu stiu, nu ma pricep, iar raspunsurile ei au fost de fiecare data sa vorbesc cu dr. care imi urmareste sarcina si punct  [clo]

 

Deeaodeea, subscriu ce spunea Madlene, am doi samburei si tot nu am cine stie ce simptome. In unele zile nu am absolut nimic, in altele am o mica problema cu anumite mirosuri si usoare stari de greata care vin si pleaca imediat, nici nu apuc sa realizez ca a fost ceva. Deci nu iti mai face probleme, mai bine o sarcina fara simptome si alte probleme.

 

Va pupacesc fetelor, pe toate, pe toate!  [pup]  [pup]  [pup]



#49
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 23 decembrie 2015 - 09:58

Lucia multi dr habar nu au cum se calculeaza sarcinile obtinute prin FIV. Ai pe prima pagina, jos de tot, un calculator. Foloseste-l pe acela ca sa stii exact in ce sapt esti. In nici un caz nu se ia dupa data ET.

pup fetele d'albe



#50
LuciaTeo

LuciaTeo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 200 mesaje

Postat 23 decembrie 2015 - 10:12

da, pe acela l-am folosit si eu si as avea 7 saptamani si 2 zile azi, la fel mai gasisem si pe alte site-uri; practic atunci s-a produs fecundarea si mi se pare logic sa se calculeze dupa ziua punctiei. Acum, ca dupa dimensiunile lor s-ar incadra ca si varsta la 6 saptamani si 5 zile, asta e altceva. Dar ea m-a intrebat din start ziua ET si dupa masuratori a facut comparatie cu perioada de dupa ET si a zis ca e foarte OK. Cred ca este ok, nu zic nu, ca pana la urma sunt doi, dar m-a contrariat putin ...





Etichetat si cu fiv, medlifw, albu

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -