Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Cafea fierbinte la autobaza!


1009 raspunsuri la acest subiect

#981
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 20 decembrie 2015 - 22:41

Dana, vezi si perna inainte sa schimbi salteaua. Eu cu perna aveam probleme si tot la spate  resimteam. 

 

Alex e love and hate cu miss berry. O iubeste mult cand e cuminte si la ea in cusca. Daca iese afara si da iama in lego sau il mai prinde de degete picioare e maaaare dezastru.

 felicitari pt Berry! ce mare e !!!!

 

si W. are aceeasi relatie...il iubeste pe Pepper, cind sta legat (pepper, nu el) si cand se joaca cind are el chef si numai cum vrea el (W., nu pepper).

 

ti-as recomanda, sa iei o lesa unpic mai lunga si sa o prinzi de jos de usa (faci un nod la capat) si se tine in usa.

sau o legi cu o clema de picior de canapea...nu masa, ca o trage.

e recomandat cit e mic sa nu il lasi singur prin casa nesupravegheat...poate sa roada fire electrice...sa inghita te miri ce jucarii...chiar sa iti ia ceva din cosul de gunoi.

 

chiar ceilalti ai casei ce spun de noua aditie?

cum doarme noaptea? maninca bine? daca nu e vaccinat, ar treb sa mai astepti sa intilneasca alti ciini.



#982
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.256 mesaje

Postat 20 decembrie 2015 - 22:53

Leurda este o planta de la care se folosesc frunzele.

Are gust de usturoi( se mai numeste usturoiul ursului) ,apare primavara si se poate manca atat sub forma de salata cat si ca adaos in mancaruri.

Eu cand gatesc urzici pun întotdeauna  leurda.

 

Si nu se gaseste in alte parti pentru ca ea creste numai printr-o parte a Europei.

Elydo, faci ce faci si ajungi la ursi! [:)]

 

da, interesanta planta! Cum o fi in engleza?



#983
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.651 mesaje

Postat 20 decembrie 2015 - 23:24

Aqai, super faina catelusa. Sa va aduca numai bucurii!



#984
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 21 decembrie 2015 - 01:02

 felicitari pt Berry! ce mare e !!!!

 

si W. are aceeasi relatie...il iubeste pe Pepper, cind sta legat (pepper, nu el) si cand se joaca cind are el chef si numai cum vrea el (W., nu pepper).

 

ti-as recomanda, sa iei o lesa unpic mai lunga si sa o prinzi de jos de usa (faci un nod la capat) si se tine in usa.

sau o legi cu o clema de picior de canapea...nu masa, ca o trage.

e recomandat cit e mic sa nu il lasi singur prin casa nesupravegheat...poate sa roada fire electrice...sa inghita te miri ce jucarii...chiar sa iti ia ceva din cosul de gunoi.

 

chiar ceilalti ai casei ce spun de noua aditie?

cum doarme noaptea? maninca bine? daca nu e vaccinat, ar treb sa mai astepti sa intilneasca alti ciini.

 

 

Da, ar trebui sa fac minunea cu lesa. Am incercat sa o las cu Tudor in camera de joaca si a iesit rau. L-a ciupit cu dintii pe Tudor de brat si a facut pipi pe jos.

 

dl aqai ieri prin nu stiu ce minune s-a jcat cu ea din proprie initiativa si a scos-o afara de doua ori, pe la 9 si  la miezul noptii cand s-a culcat si el.

 

tudor iese cu ea dar in 5 min se plictiseste, nu pres stie sa se joace cu ea?

 

eu m-am jucat azi cu ea dimi fotbal vreo 40 de minute in loc de plimbare, a fost super! Ii place atat de tare sa joace cu mingea si e comica tare de tot!



#985
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.235 mesaje

Postat 21 decembrie 2015 - 01:41

Leurda este o planta de la care se folosesc frunzele.

Are gust de usturoi( se mai numeste usturoiul ursului) ,apare primavara si se poate manca atat sub forma de salata cat si ca adaos in mancaruri.

Eu cand gatesc urzici pun întotdeauna  leurda.

 

Si nu se gaseste in alte parti pentru ca ea creste numai printr-o parte a Europei.

 

Ei da, se gaseste si in UK si in Norvegia. Doar ca pe aici i se spune Ramsløk iar in rest are multe nume asa ca e mai usor cu denumirea in latina Allium ursinum. Culmea e ca am acum in frigider. Am facut un pesto din ea. La vechea adresa locuiam langa o padurice plina de leurda asa ca stiu unde sa merg cand am chef de leurda. Si am vazut ca mai nou e la mare cautare si in restaurante. O tot lauda ca e mai buna decat usturoiul.



#986
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 21 decembrie 2015 - 04:25

Da, ar trebui sa fac minunea cu lesa. Am incercat sa o las cu Tudor in camera de joaca si a iesit rau. L-a ciupit cu dintii pe Tudor de brat si a facut pipi pe jos.

 

dl aqai ieri prin nu stiu ce minune s-a jcat cu ea din proprie initiativa si a scos-o afara de doua ori, pe la 9 si  la miezul noptii cand s-a culcat si el.

 

tudor iese cu ea dar in 5 min se plictiseste, nu pres stie sa se joace cu ea?

 

eu m-am jucat azi cu ea dimi fotbal vreo 40 de minute in loc de plimbare, a fost super! Ii place atat de tare sa joace cu mingea si e comica tare de tot!

acum invata sa muste si treb sa o faceti atenta sa muste soft...ca nu isi da seama.

am vazut niste clipuri pe youtube in care explica , ca in momentul in care isiinfige dintisorii mai rau...sa tzipi"au,au!" dar asa pe o voce mai pitzigaiata si in acel moment intrerupi orice joaca si te intorci cu spatele.

asa o sa-si dea seama ca te-a suparat. plus ca are dintisori de lapte...si vrea ceva sa chew on it...treb sa ii luati jucarii pt asta.  

 

la fel cu lesa treb dus la pipi, pe pee pad sau afara spui pipi ...sau cum vreti sa fol voi comanda si nu mai stai de vorba sa spuneti altceva...sau sa te duci pe unde te plimba ea....stai pe loc.  alegeti un loc si gata numai acolo va duceti cu ea.



#987
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.970 mesaje

Postat 21 decembrie 2015 - 11:20

Buna, gagici. Ce faceti? Am trecut doar sa va salut. Eu-s la pauza de masa, paine prajita cu ulei masline+rosii, un deliciu. [flo]

Plec la munca. Paaaa.



#988
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 21 decembrie 2015 - 13:37

La mine in congelator. :)):)) Am un sertar plin cu urzici si leurda de unde le culeg cand mi se face pofta. Oama:) gospodara...isi face provizii inca de primavara.:)) ))

 

[flo2]



#989
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 21 decembrie 2015 - 13:40

Elydo, faci ce faci si ajungi la ursi! [:)] da, interesanta planta! Cum o fi in engleza?

 

creste si in uk. Am gasit eu in martie anul trecut la o margine de padure. Se cheama ramson. 



#990
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.256 mesaje

Postat 21 decembrie 2015 - 14:00

Buna dimineata.

 

Dana, sport la munca. Eu mai am azi, miine si jumate de zi miercuri si sint liberaaaaaa!

 

Aqai, astia mici mai musca, nu isi dau seama ce fac si au niste dintisori foarte ascutiti. Deci sa te tot astepti. Binenteles, trebuie certat de fiecare data, pina ii intra in cap ca asa ceva nu e voie.

Imi amintesc cind au luat ai mei pe al doilea catel, tot asa musca in draci, mic fiind. La un moment dat taica-meu satul de atitea intepaturi, i-a prins labuta si i=a muscat-o [fal] , nu tare dar cit sa vada ca poate si altii sa faca ca el! Cam neortodox, stiu, dar vreau sa spun ca de atunci catelul meu nu a mai muscat pe nimeni! [:-)))]




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -