Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Cafea fierbinte la autobaza!


1009 raspunsuri la acest subiect

#991
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.970 mesaje

Postat 21 decembrie 2015 - 14:33

Pai si voi asta vreti ? sa nu mai muste niciodata ? Pai nu de-asta e caine ?



#992
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.257 mesaje

Postat 21 decembrie 2015 - 14:36

Dana, ti-am urat sport la munca in loc de spor! 

 

Vreau sa va spun ca mi-am comandat si eu "porcarii" de la magazinul romanesc, vin pe 23. Abia astept.


Editat de Letitia1, 21 decembrie 2015 - 14:36 .


#993
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 21 decembrie 2015 - 14:48

Dana, daca e caine de paza, probabil vrei sa muste. Dar miss berry e caine de companie si original de munca, nu de paza. Deci nu prea are de ce sa muste.

 

ca sa nu mai zic in ce deep sh...t as fi daca chiar ar musca pe cineva. 

 

Numai daca te ataca un perpetrator ar fi justificat, dar prin natura lui cainele asta e extrem de prietenos, nu cred ca ar recunoaste ce e un perpetrator :)



#994
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 21 decembrie 2015 - 14:49

Dana, ti-am urat sport la munca in loc de spor! 

 

Vreau sa va spun ca mi-am comandat si eu "porcarii" de la magazinul romanesc, vin pe 23. Abia astept.

 

 

Pofta mare!



#995
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.257 mesaje

Postat 21 decembrie 2015 - 16:17

Aqai, stiu ca esti proaspata mamica [cutu] , dar deschizi si tu un nou capitol? [catelulsfuge]



#996
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 21 decembrie 2015 - 16:46

Azi mai spre seara, ok?



#997
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.257 mesaje

Postat 21 decembrie 2015 - 18:16

Buflea, update la the Revenant:

 

Appearing on ABC's 7.30 show on Monday evening, the star described the scene as 'groundbreaking', adding that it made viewers feel they are 'watching something you shouldn't be'.

 

Si acum acea scena:

 

Miniaturi atasate

  • leo.jpg


#998
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 21 decembrie 2015 - 18:22

Buna de dimineata mea de primavara, pe 21 Decembrie

 

Astazi se estimeaza 13 grade si de Craciun, pe 24 Decembrie vor fi …21 grade Celsius. [fal]

 

Ia uite, inteleg ca eu, care am o familie de 4 persoane, spal cel mai putin pe saptamana …. Bravo mie !!! Si eu care ma gandeam cum sa fac sa spal si mai rar … [flo2] 
Cred ca explicatia este ca am masina de capacitate mare si probabil avem si multe haine, care ne ajung de la o saptamana la alta.
Ah, si v-am spus ca eu spal o saptamana negre / colorate si o saptamana albe.

 

JG, n-am inteles cu petrecerea aia …deci a fost fun, ca zici ca ai ras de te-a dururt burta …si atunci de ce spui de par maciuca cand vezi cine e prin politica ? Sunt porcosi, betivani, necizelati, parveniti dar amuzanti ? [flo2]

 

Dana_Vio, in legatura cu cititul, eu am renuntat …pur si simplu m-am dat batuta. La mine in casa se citeste foarte rar, niciodata de buna voie, intotdeauna ca pe un homework, dupa sute de amanari si amenintari din partea mea. Stiu insa ca citesc la scoala, pentru ca au ora de citit in fiecare zi, deci pentru ca trebuie. Nu consider ca este suficient, mai am valuri de revolta si nervi pe ei, care spre bucuria lor, nu ma tin mult. In apararea lor, am sa spun ca notele sunt deocamdata bune, toate peste 90% …si cam cu asta ma imbat si eu. Banuiesc ca o sa vina un moment dat cand aceasta lipsa o sa se simta in rezultatele scolare … atunci probabil ca si eu si ei o sa reluam aceasta lupta.

In legatura cu bradul, noi l-am facut de acum doua spatamani si pentru prima data eu cu barbatul doar l-am pus in suport si i-am montat luminitele. In rest, l-a facut Flavia pe tot …asa cum a vrut ea, adica un talmes-balmes de culori …nu-mi pasa … [:)]

 

Simmona, conform facebook-ului, este undeva in Mexic, moare de ras si distractie. [:)]

 

Pe mine ma apuca groaza cand aud ce reguli stricte aveti voi cu electronicele … la mine singura electronica interzisa in timpul saptamanii este xbox-ul si WII-ul, dar sunt libere in weekend. Alex se mai joaca, Flavia mult, mult mai putin. Alex este acum pasionat de acest Fifa15 – un joc de soccer. Sunt ok cu asta, nu e cu lupte, cu impuscaturi si mai ales nu joaca online. Poate de asta nu sunt asa ahtiati, ca nu joaca online. Dar Alex mi-a cerut, am refuzat si nu a insistat …presimt insa ca asta a fost doar inceputul.

 

Aqai, am incercat draga mea sa ii cumpar incaltaminte de iarna, pe care, cu coada intre picioare am dus-o inapoi. Fiu-meu in pauza de masa sau dupa scoala joaca soccer pana la epuizarea partenerilor …si cica in aceste incaltari de iarna nu poate alerga. Eu cred ca poate, dar s-a obisnuit cu adidasii de running si I se pare ca nu mai performeaza bine. Cizme de cauciuc ??? Alex nu a incaltat vreodata, ever asa ceva …

Ah si apropo de performantza, la scoala ii cronometreaza la atletism, la 50m si la 800m si anul trecut fiu-meu a avut cele mai bune scoruri din scoala. Ei bine, anul asta este mult mai slow, nu isi mai poate atinge recordurile de anul trecut …in conditiile in care are aceeasi activitate sportiva ca si anul trecut – hockey si soccer. Care o fi explicatia ? A mai crescut si cu cat cresti, incetinesti in fuga ? Probabil ca acum, ca sa isi atinga scorurile de anul trecut, ii trebuie ceva antrenament in afara scolii …dar de ce acest fenomen ?

 

Tot Aqai …Soro, sa stapaniti sanatosi catelul …dar pana sa stabilesti rutina lui Berry de dimineata, lamureste-ma si pe mine despre rutina ta de dimineata. La ce ora de trezesti tu in timpul saptamanii ? Si la ce ora te culci ? NU stiu de ce, dar am impresia ca sunt niste ore neobisnuite.

 

Noi am avut un weekend normal . Sambata m-a speriat barbatul de imi venea sa-l bat. S-a dus cu Flavia la gimnastica si eu ii asteptam cu masa. Si trec 30 min de cand Flavia terminase, ei nu venisera …il sun si ii suna telefonul sus, pe birou, deci il uitase acasa. Mai trec alte 30 min si nimic … si incep sa imi fac cel mai negru scenariu … ca Flavia a cazut, si-a rupt ceva si e acum la spital …si uite asa nu o sa mai mergem in Indiana, pierdem banii dati pe biletele de avion …etc. Si pe masura ce ma gandeam, parca ma convingeam ca asa este, exact asta s-a intamplat …ei sunt la urgenta undeva si barbatul nu are telefon sa ma anunte. Si nu numai ca m-am convingeam de aceasta nenorocire, dar am inceput sa ma gandesc ce sa fac, sa fiu si eualaturi de copil. Prin urmare, am luat telefonul si am sunat la gimnastica sa intreb daca Flavia mai e acolo. O cauta aia, si ii pun si pe ei pe jar … si incep ei sa ma intrebe : a plecat singura, nu era nimeni nu ea … eu le spun ca era cu tatal ei, ei ma intreaba daca sa anunte politia ca tatal ei a furat copilul. Eu zic nu, nu …nu l-a furat, doa ca are telefonul acasa. Ii mai pun o data sa confirme ca nu au avut nici un incident, ca nici un copil nu s-a accidentat, ei zic ca nu … inchid.

Odata scenariul acesta rezolvat, incep sa ma gandesc ca au avut accident cu masina si probabil sunt undeva pe drum …si exact cand eram pregatita sa plec de acasa dupa ei, sa ii culeg de la accident, vin amandoi acasa, cu hot chocolate de la Starbucks, unde fusese o coada de 30 min .

Intrebarea mea este …cum am trait dragilor atatia ani fara telefoane si de ce atunci nu ne faceam nici o problema ?



#999
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 21 decembrie 2015 - 18:29

Letitia, stai ca n-am priceput ...filmul asta cu ursul violator va fi la TV, astazi la 7:30 P.M. ?

Pfuuu, de cand s-a apucat Leo de TV ?

 

In alta ordine de idei, ati auzit ce s-a intamplat aseara la Miss Univers ?

 

Talambul ala de prezentator, a declarat ca Miss Universe este Miss Colombia ...toata lumea in lacrimi, mai ales ca era al doilea an la rand cand castiga Colombia ... flori, paiete, muzica, flori, coroana, banderola aia cu Miss Universe ...cand colo, juriul il cheama pe prezentator sa ii spuna ca pe plic scria ca Miss Universe este Miss Philippines ...penibilul, penibilului.

 

Vine ala inapoi pe scena, isi cere scuze si anunta iar castigatoarea ... o dezbraca pe Colombia de esarfa, de coroana, de buchetul de flori si i le pun lui Philippines ... Colombia ramane masca, are niste poze pe net in care se stramba toata.

Philippines ramane si ea cu gura cascata ...nici nu a inteles ce se intampla, ca ea deja plecase de pe scena. Au adus-o aia inapoi si i-au urlat in ureche- this means you won !!!

 

Bubuie presa astazi ... [:)]



#1000
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.257 mesaje

Postat 21 decembrie 2015 - 18:50



Letitia, stai ca n-am priceput ...filmul asta cu ursul violator va fi la TV, astazi la 7:30 P.M. ?

Pfuuu, de cand s-a apucat Leo de TV ?

 

In alta ordine de idei, ati auzit ce s-a intamplat aseara la Miss Univers ?

 

Talambul ala de prezentator, a declarat ca Miss Universe este Miss Colombia ...toata lumea in lacrimi, mai ales ca era al doilea an la rand cand castiga Colombia ... flori, paiete, muzica, flori, coroana, banderola aia cu Miss Universe ...cand colo, juriul il cheama pe prezentator sa ii spuna ca pe plic scria ca Miss Universe este Miss Philippines ...penibilul, penibilului.

 

Vine ala inapoi pe scena, isi cere scuze si anunta iar castigatoarea ... o dezbraca pe Colombia de esarfa, de coroana, de buchetul de flori si i le pun lui Philippines ... Colombia ramane masca, are niste poze pe net in care se stramba toata.

Philippines ramane si ea cu gura cascata ...nici nu a inteles ce se intampla, ca ea deja plecase de pe scena. Au adus-o aia inapoi si i-au urlat in ureche- this means you won !!!

 

Bubuie presa astazi ... [:)]

Nu draga, numai Leo, vorbeste despre film. Filmul nici nu a fost lansat!

 

Da, am vazut si eu nebunia cu miss Universe. Mie mi s=a parut mai frumoasa Columbia, dar nah, asa s=a votat! Da, penibil.


Editat de Letitia1, 21 decembrie 2015 - 18:52 .



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -