Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Martisoare de 2016 (4)

sarcina martie nasteri martie mamici de martie bebe de martie martisoare de martie 2016

656 raspunsuri la acest subiect

#641
Ada90

Ada90

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 127 mesaje

Postat 11 ianuarie 2016 - 21:08

Edvina, sa stii ca mai rau am vazut ca se lamenteaza cei care au deja copii, asta mi se pare mai trist :(

Ghedia, si eu consider ca e minunat si o mare binecuvantare, si am asa un elan pozitiv. Nu sunt cu capu in nori sa-mi imaginez ca va fi numai lapte si miere, dar parca vreau sa aud si o vorba buna si cineva care sa zica :" n-a murit nimeni din asta"

Imi imaginez ca si la tine este poate chiar mai rau... [batcap] Eu am auzi-o si pe asta:" a, faci 2 din prima, numa bine poti sa-ti legi trompele dupa nastere"....pfffff  [smulgpar] 



#642
mamiy

mamiy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.146 mesaje

Postat 11 ianuarie 2016 - 21:20

La mine se 'leaga' de varsta sub o alta forma: -vaaai, ce conteaza varsta? Lasa, ca e  bine!

Dar,,, eu una n-as face, ce, vrei sa-i spuna prietenii: 'ai venit cu bunica la scoala" sau ' a venit tataie sa te ia de la scoala"....

... va dati seama ce cool ma simt eu!!! (mai ales ca n-as vrea sa-mi leg trompele..nu ca s mai vrea, ca atunci as fi strabunica [:-)))] [:-)))] [:-)))] )



#643
Edvina

Edvina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 387 mesaje

Postat 11 ianuarie 2016 - 21:30

Mie asta cu legatul trompelor mi se pare un pic exagerata,parerea mea. Exista multe tipuri de contraceptive si moduri sa nu mai faci copii. Cunosc persoana tanara,care si-a legat trompele si ma gandesc ca poate mai incolo o sa mai vrea copil si nu o sa mai poata.

Si eu ma mai gandesc cateodata ca imi va fi greu,si primul copil,destul de tanara si fara prea mult ajutor dar ma gandesc ca sunt foarte multe in situatia asta si s-au descurcat,totul va venii de la sine.



#644
tadiana

tadiana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 427 mesaje

Postat 11 ianuarie 2016 - 22:23

Ghedia, te admir ca inca ai puterea si energia sa lucrezi. La mine cel putin, e dificil sa stau si jos si in picioare. Eu de pe 18 lanuarie intru din risc maternal in prenatal. Da, cred ca o sa depind mult de sot in multe aspecte de genul asta, cumparaturi, plimbari in parc, dar eu sunt f optimista si am incredere ca o sa ne descurcam bine. M-am saturat sa tot aud de la toata lumea: " vaiiiii, ce nasol o sa fie, ce greu, saracii de voi" . N-am auzit pe nimeni sa zica:" vaiii dar ce frumos o sa fie, cea mai frumoasa perioada din viata" [batcap]

 

Ada draga, 

Nici macar pentru o clipa nu as putea sa cred ca ceea ce vi se intampla este o povara, ci o mare binecuvantare!!!

Nu pot decat sa-mi imaginez cat de frumos este sa fii mamica de doi copilasi, in acelasi timp. Sunt sigura ca nu va fi usor, dar bucuria va fi dubla. In plus, dragostea pe care o mama o are pentru copilasul ei va fi inmultita in cazul vostru. Asa cum spunea un intelept calugar, dragostea unei mame pentru copiii ei nu se imparte, ci se inmulteste de cate ori apare un alt copil.

Am tot respectul pentru tine si sunt sigura ca dragostea va va ajuta sa depasiti orice greutate.



#645
Ada90

Ada90

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 127 mesaje

Postat 12 ianuarie 2016 - 01:27

Ada draga, Nici macar pentru o clipa nu as putea sa cred ca ceea ce vi se intampla este o povara, ci o mare binecuvantare!!! Nu pot decat sa-mi imaginez cat de frumos este sa fii mamica de doi copilasi, in acelasi timp. Sunt sigura ca nu va fi usor, dar bucuria va fi dubla. In plus, dragostea pe care o mama o are pentru copilasul ei va fi inmultita in cazul vostru. Asa cum spunea un intelept calugar, dragostea unei mame pentru copiii ei nu se imparte, ci se inmulteste de cate ori apare un alt copil. Am tot respectul pentru tine si sunt sigura ca dragostea va va ajuta sa depasiti orice greutate.

 

Multe  [flo2]  [flo2]  [flo2]  pt tine Tadiana ! Foarte frumos tot ce ai spus ! Iti multumesc !!! [pup]



#646
OnaOana

OnaOana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 95 mesaje

Postat 12 ianuarie 2016 - 10:47

Bună dimineața! Duminică seara am revenit si eu acasa, de acum gata nu mai scăpați de mine! :)) Va pup și o zi frumoasă să aveți! [flo2]



#647
comynaa

comynaa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 628 mesaje

Postat 12 ianuarie 2016 - 11:39

Neata!!!!

Dorm ca un urs [alcool]  ce ghini e sa fii in concediu :d

Gura lumii nu o astupa nimeni, asta e clar. Noi cand eram in tratamente si injectii si etc, ziceau ei lasa nu mai cheltuiti banii daca Dumnezeu nu va da.....incurajari:)

Asa cu hainutele acuma,ca o sa fie rasfatata ca cheltuim multi bani ca,ca,ca......pana la urma e problema noastra fetelor e ca in pilda aia cu cei doi soti si magarul:

Doi soti aveau un magar, se duc la piata se urca pe el si lumea din jur, ia uite nu au mila de bietul magar se urca amandoi pe el. A doua zii se urca numai ea,lumea: ce prost e el face ce vrea nevasta lui din el,ea ca o domana pe magar. A treia zii el era pe magar ea pe jos, ia uite nevasta lui e sluga pentru el. A patra zii amandoi pe langa magar, dar ce prosti sunt si-au luat magar sa mearga ppe langa el :)))))

Asa ca fetele mele scumpe si daca le legati si dezlegati tot se gaseste cineva sa comenteze.



#648
Mada10

Mada10

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 43 mesaje

Postat 12 ianuarie 2016 - 13:37

Astazi implinim si noi 29 de sapt!!  [flo2]

Ma confrunt cu niste arsuri groaznice [smulgpar]... Probabil si de la mancarea de sarbatori si de la cresterea "coditelor" 

Eu nu am pregatit absolut nimic,  nici nu am cumparat nimic.... O sa ma apuc dupa 01 feb

Si in prenatal tot la 01 feb o sa intru... Eu oricum stau acasa din sap 17

Cu ce va ungeti burticile? 



#649
delyn

delyn

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 405 mesaje

Postat 12 ianuarie 2016 - 14:35

Astazi implinim si noi 29 de sapt!!  [flo2]

Ma confrunt cu niste arsuri groaznice [smulgpar]... Probabil si de la mancarea de sarbatori si de la cresterea "coditelor" 

Eu nu am pregatit absolut nimic,  nici nu am cumparat nimic.... O sa ma apuc dupa 01 feb

Si in prenatal tot la 01 feb o sa intru... Eu oricum stau acasa din sap 17

Cu ce va ungeti burticile? 

Si noi ne sarbatorim azi, dar facem 30 de sapt!!!! uraaaa!!!! De ieri am intrat si eu in prenatal, nu pentru ca nu as mai putea lucra dar nu prea imi mai convin unele chestii pe la munca si as vrea sa imi schimb serviciul dupa sarcina asa ca...mai bine acasa decat sa ma enervez pe acolo:)

Pentru burtica, daca la vergeturi te referi, eu ma dau cu o crema de la Elancyl alternat cu ulei de migdale. In prima sarcina am alternat si cu ceva crema de la Mustella contra vergeturilor si am scapat nevatamata dar acu nu am mai gasit-o...



#650
mamiy

mamiy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.146 mesaje

Postat 12 ianuarie 2016 - 15:41

Mie asta cu legatul trompelor mi se pare un pic exagerata,parerea mea. Exista multe tipuri de contraceptive si moduri sa nu mai faci copii. Cunosc persoana tanara,care si-a legat trompele si ma gandesc ca poate mai incolo o sa mai vrea copil si nu o sa mai poata.

Si eu ma mai gandesc cateodata ca imi va fi greu,si primul copil,destul de tanara si fara prea mult ajutor dar ma gandesc ca sunt foarte multe in situatia asta si s-au descurcat,totul va venii de la sine.

 

 

Asta asa e, dsr daca as avea cel putin trei copii si m-as gandi ca'gata', poate as face-o....

 

O sa te descurci de minune! Mi una mi se pare perioada sarcina extrem de grea, mai usor dupa [flo2]





Etichetat si cu sarcina martie, nasteri martie, mamici de martie, bebe de martie, martisoare de martie 2016

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -