Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Martisoare de 2016 (4)

sarcina martie nasteri martie mamici de martie bebe de martie martisoare de martie 2016

656 raspunsuri la acest subiect

#21
OnaOana

OnaOana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 95 mesaje

Postat 29 noiembrie 2015 - 17:40

Prezent! Acum am găsit noul forum. O seara frumoasa  sa aveti! [flo2]  [flo2]  [flo2]



#22
sofalex

sofalex

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 493 mesaje

Postat 29 noiembrie 2015 - 18:05

Oana....bine ai revenit.. [flo2]

Unde e ghedia, alina, lavinia.

mihaela si ada le-am vazut

Commy? VV? Monymamy?

Restul gastii.... [flo2]  [flo2] .e greu cu telefonul..

 



#23
Hellen06

Hellen06

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 568 mesaje

Postat 29 noiembrie 2015 - 18:07

Nu v-am zis ca m-am apucat de tricotat  [il]

I-am făcut fular fetiței și acum soțului.  Știam sa împletesc din copilărie când stăteam cu mama și sora la gura sobei iarna..Ce amintiri [clo]

Și acum vreau sa fac ciorapi fetei și o paturica super colorata pt bebelus 

Nu vreau chiar clasica și învăț modele noi de pe net. Am Multă treaba  [pk]

As vrea sa vina cineva sa mă învețe ca e greu cu netu ăsta și mi se pare frumos și cu croseta cine sa îmi dea meditații oare?? [fiesta]



#24
ghedia

ghedia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 401 mesaje

Postat 29 noiembrie 2015 - 19:21

Buna fetele.

Chiar asa, putina consideratie pentru nivelul meu intelectual. Cum sa nu gasesc un capitol nou, chiar daca e oarecum schimbat....Apoi cum sa nu inteleg o gluma, o ceva......Stiti cum e cu viata? Si asa e grea,  noroc ca-i scurta. Daca mi-as face sange rau din orice, cred ca nu mi-ar fi bine. 

Am fost la Veliko Tarnovo, in Bulgaria. A fost tare frumos. Doar ca in curand imi pica spatele de durere. Am mers mult cu masina de ieri pana azi (ieri am stat mai mult de 2 ore in vama) si pe jos si la deal si la vale. 

Si cand am revenit, am vazut ce s-a intamplat cu mesajele, capitolele...

Mie-mi plac discutiile sterile si nesemnificative, despre viata cotidiana, despre lucruri marunte de mamici si viitoare mamici. In rest mi-e greu sa ma destind si mi-e greu si sa-mi percep starea de femeie insarcinata. Am atatea responsabilitati si griji, ca-mi prieste sa mai vorbim asa, pe langa. Prefer sa nu am nimic important de spus de sarcina si totul sa mearga struna pentru noi toate.

Revin dupa ce incarc si eu laptopul (la Bulgari am fost fara telefon si fara laptop).



#25
AlinaDavid13

AlinaDavid13

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 180 mesaje

Postat 29 noiembrie 2015 - 19:32

bună seara burticile mele  [flo2]   mă bucur pt căsuță nouă și păcat  pt discuții și plecat aiurea ,în fine e alegerea lor! va pup, chiar voi v-ați apucat de spălat călcat hăinuțele? ați instalat patutul? eu as vrea să mă apuc da tot spun ca e devreme [:)]  cu toate ca acusica fac 27 de sapt



#26
sofalex

sofalex

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 493 mesaje

Postat 29 noiembrie 2015 - 21:06

Doamne, poate la anul pe vremea asta sunt si eu la casa. Nu imi mai incape nimic in casa.

Totul este prea plin daca intelegeti.de abia am scapat cu alex de super expresia "dar pune-le si tu sus".caci susul asta este infinit..si acum o iau de la capat.

Nu pot sa-mi inatalez nimic si nici nu cred ca voi cumpara pt ca nu am unde sa le pun.

Mi-am dat seama ca tb sa regandesc balconul care era locul lor de joaca si sa pun un dulapior care jos sa fie cu haine si sus cu jucarii sau invers.. Deci nici loc de haine nu am.. Stti cum arata dulapurile??bona de cate ori imi scoate cate ceva e la fel de sifonat ca atunci cand nu e calcat.

Ghedia sa-ti fie de bine plimbarea....voi acolo sunteti aproape de tot si mare si munte si bulgari [flo2] Noi nu am iesit decat la carrefour unde era full astazi dar full.

Nu am mai luat insulete dar i-am luat niste super ghetute pt sanius si un trening foarte frumos. Deasupra am bebe de 13 saptamani...e....cum sa va spun...pregatitor....si uneori dezolant...noaptea mai ales.exact acum oracaie si tati pare deznadajduit.."Gata tati,da? Gata? "

Primul lor copil e cel care parea foarte obraznic pana a aparut tazz in peisaj.

Apropo, tinem si noi post si sincer chiar nu stiu ce sa mai mananc acum de ex.

Cel mai tare a fost azi master chef:incalzeam mancare pt fiecare dupa preferinta, fetele aveau supa de galuste. Master chef tine si el post si striga din dormitor

Vreau si eu.

Sincer zic in minte ...mai ce neserios dar nu zic tare pt ca nu vroiam sa facem un scandal legat de post (tine mai mult pt  ca i-am zis eu sa tinem cat vom putea)

Vine in bucatarie si cand ajunge la aragaz:

Da...e cu carne??? [fal]


Editat de sofalex, 29 noiembrie 2015 - 21:09 .


#27
mamiy

mamiy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.146 mesaje

Postat 29 noiembrie 2015 - 21:10

Nu v-am zis ca m-am apucat de tricotat  [il]

I-am făcut fular fetiței și acum soțului.  Știam sa împletesc din copilărie când stăteam cu mama și sora la gura sobei iarna..Ce amintiri [clo]

Și acum vreau sa fac ciorapi fetei și o paturica super colorata pt bebelus 

Nu vreau chiar clasica și învăț modele noi de pe net. Am Multă treaba  [pk]

As vrea sa vina cineva sa mă învețe ca e greu cu netu ăsta și mi se pare frumos și cu croseta cine sa îmi dea meditații oare?? [fiesta]

 

 

Si pe mine ma batea gandul sa ma reapuc! Faceam si eu aste, demult!!

 

 

Prezent! Acum am găsit noul forum. O seara frumoasa  sa aveti! [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

Si tie la fel!! [:)]

 

Ghedia, sper ca ti-a priit plimbarea. Eu m-am hotarat ca nu mai vreau sa plec nicaieri.... Sunt epuizata.... Si acum puteti sa ma certati [alcool] ... deabia astept sa 'scap' [fri] [:)]

 

 

bună seara burticile mele  [flo2]   mă bucur pt căsuță nouă și păcat  pt discuții și plecat aiurea ,în fine e alegerea lor! va pup, chiar voi v-ați apucat de spălat călcat hăinuțele? ați instalat patutul? eu as vrea să mă apuc da tot spun ca e devreme [:)]  cu toate ca acusica fac 27 de sapt

 

Eu am totul pregatit [:-)))]

Patutul inca nu l-am instalat; probabil al meu sot ar zice ca-s nebuuna [:-)))] L-as monta, dar astept sa schimb putin mobila in casa, sa-mi incapa cum trebuie patutul. Probabil ca in ianuarie osa-l montez.In schimb am dezasamblat caruciorul ca nu prea am unde sa-l tin [alcool] .



#28
ghedia

ghedia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 401 mesaje

Postat 29 noiembrie 2015 - 21:16

Buuun, acum zac. Sper sa ma refac.

Hellen, eu stiu sa crosetez. Am Invatat din ceva carti, reviste si de pe net. Am 2 paturi pe care le tot termin.  [batcap] Afgane, ceva cu cerculete si patratele colorate. Ma relaxeaza, printre altele. Depinde de perioade. Acum nu am chef. Si goblenul ma relaxeaza, nici de ala n-am chef. Am o perioada grea si nu se mai termina.

Wow cand aud povesti cu copii la TV, ma apuca si pe mine nebunia. Barbatii sunt obsedati de tehnologie. Al meu are senzatia ca a petrece timp cu copiii= a sta la un film..........Brrrr. I-am explicat. Ai mei au reguli destul de stricte cu privire la somn. Nu au ore fixe, dar in principiu nimeni nu doarme cu TV sau la TV. Si nimeni nu depaseste ora 22.30, decat in cazuri exceptionale, vacante, relaxare, etc.

Am mers mult pe jos azi. Fffff mult. Am si urcat pe ceva deal cu scari, pe care l-am si coborat ulterior. Nasii mei se cam uitau cu mila la mine, ca duceam burta cam greu. Pe mine ma omora spatele, cu niste dureri care se lasau pe ambele picioare. Mancarea a fost exceptionala si ieri si azi, m-am rasfatat. Uffff, aseara au luat cu totii un vin buun, rosu, chelnerita mi-a pus si mie si pahar si vin, ce era sa fac, sa ma ridic sa-i arat burta. banuiesc ca o fi vazut. Am gustat si eu. Bunicel, dar nu eram in stare. Dupa o gura si mi-au aparut pete pe toata fatza. 



#29
sofalex

sofalex

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 493 mesaje

Postat 29 noiembrie 2015 - 21:17

Multumim OanaB pt implicarea in remodelarea capitolului.

Prima pagina apare asa cum aparea si la celelalte



#30
ghedia

ghedia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 401 mesaje

Postat 29 noiembrie 2015 - 21:28

Mamiy, am vazut caruciorul. Am uitat sa zic. Arata fain, chiar daca e maricel. Cum Mamiy, nu esti o mamica adevarata, cum sa scapi! Gravizenia e asa o perioada de vis......Ufff, asa o perioada de vis, ca ma bag pana peste  cap in diverse, in ideea ca trece si ma vad cu un gandacel in brate. Si sa vezi atunci "woac, woac". 

Sofalex, te inteleg. La casa e altceva, dar parca si treaba e infinita. 

Eu astept sa reusesc sa reorganizez situatia prin casa, ca sa vad unde si ce voi pune de bebe. Probabil ca in februarie, cand voi ramane acasa, voi amenaja si ma voi gandi la nastere. Pana atunci sunt stoarsa din toate partile ca o lamaie. 

Trebuie sa ma gadesc daca il culcam cu noi in camera sau cu baietii mei. Cred ca totusi cu noi.Sotul meu pare relaxat, increzator, nu ii e teama de ceea ce urmeaza. Ne e putin frica de nastere si de refacerea mea. De fapt mie imi este frica, el e cam inconstient. A fost destul de inconstient incat sa-si doreasca si al 4-lea copil. 





Etichetat si cu sarcina martie, nasteri martie, mamici de martie, bebe de martie, martisoare de martie 2016

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -