Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Sa o ajutam pe Iulia in lupta cu cancerul


302 raspunsuri la acest subiect

#281
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.831 mesaje

Postat 10 august 2020 - 08:12

Ufff, trebuie sa fie cumplit de greu.

George, iti urez mult , mult succes la examen ! 



#282
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.643 mesaje

Postat 10 august 2020 - 08:34

George, ce ai trait tu in ultimii ani e o incercare cumplita pentru oricine, mai ales pentru un pui mic la inceput de drum (m-am gandit daca sa iti spun ca esti mic si sper sa intelegi ca ti-o spun cu tot dragul. Stiu ca esti barbat de acum, la varsta ta, dar esti inca atat de cumplit de tanar!!). Orice mama isi doreste pentru copilul ei sa fie sanatos si sa aiba o viata fericita, implinita. Cu siguranta Iulia isi dorea acelasi lucru pentru tine. Cred ca e cumplit de greu ce traiesti tu acum (eu mi-am pierdut mama din cauza cancerului de curand, cand aveam 41 de ani, familie si copii la randul meu,  si tot a fost ingrozitor de greu, nici nu imi pot imagina ce e in sufletul tau), dar sunt sigura ca Iulia isi dorea pentru tine sa traiesti din plin, sa iubesti, sa fii fericit, sa fii inconjurat de oameni, sa traiesti frumos fiecare zi si sa te bucuri de viata.  

 

Cred ca iti e tare dor de ea, dar ea traieste , e altaturi de tine mereu, in sufletul tau, in inima si gandurile tale. Sangele ei curge prin venele tale, prin toate amintirile ce le-ati contruit impreuna, toate vorbele ce iti rasuna inca in minte, prin tot ce ai invatat de la ea, toata dragostea ei continua sa traiasca atata timp ca tu traiesti. Cauta ajutor in jur, vorbeste cu bunica, cu tatal tau, cu prietenii, lupta pentru fiecare zi si traieste frumos!  Te imbratisez tare, tare!! Vom fi aici in continuare pentru tine daca ai nevoie de ajutor sau doar de o vorba buna. 



#283
Iuli72

Iuli72

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 106 mesaje

Postat 10 august 2020 - 10:37

George, tot respectul meu, ești un tânăr tare bun și inimos. Urmează-ți visul, de dragul Iulianei. Sincere condoleanțe... [grup]

 

Sărut mâna, mulțumesc, așa voi face! 



#284
Iuli72

Iuli72

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 106 mesaje

Postat 10 august 2020 - 10:40

Ufff, trebuie sa fie cumplit de greu. George, iti urez mult , mult succes la examen !

Sărut mâna, mulțumesc! 



#285
Iuli72

Iuli72

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 106 mesaje

Postat 10 august 2020 - 10:44

George, ce ai trait tu in ultimii ani e o incercare cumplita pentru oricine, mai ales pentru un pui mic la inceput de drum (m-am gandit daca sa iti spun ca esti mic si sper sa intelegi ca ti-o spun cu tot dragul. Stiu ca esti barbat de acum, la varsta ta, dar esti inca atat de cumplit de tanar!!). Orice mama isi doreste pentru copilul ei sa fie sanatos si sa aiba o viata fericita, implinita. Cu siguranta Iulia isi dorea acelasi lucru pentru tine. Cred ca e cumplit de greu ce traiesti tu acum (eu mi-am pierdut mama din cauza cancerului de curand, cand aveam 41 de ani, familie si copii la randul meu, si tot a fost ingrozitor de greu, nici nu imi pot imagina ce e in sufletul tau), dar sunt sigura ca Iulia isi dorea pentru tine sa traiesti din plin, sa iubesti, sa fii fericit, sa fii inconjurat de oameni, sa traiesti frumos fiecare zi si sa te bucuri de viata. Cred ca iti e tare dor de ea, dar ea traieste , e altaturi de tine mereu, in sufletul tau, in inima si gandurile tale. Sangele ei curge prin venele tale, prin toate amintirile ce le-ati contruit impreuna, toate vorbele ce iti rasuna inca in minte, prin tot ce ai invatat de la ea, toata dragostea ei continua sa traiasca atata timp ca tu traiesti. Cauta ajutor in jur, vorbeste cu bunica, cu tatal tau, cu prietenii, lupta pentru fiecare zi si traieste frumos! Te imbratisez tare, tare!! Vom fi aici in continuare pentru tine daca ai nevoie de ajutor sau doar de o vorba buna.


#286
Iuli72

Iuli72

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 106 mesaje

Postat 10 august 2020 - 10:57

George, ce ai trait tu in ultimii ani e o incercare cumplita pentru oricine, mai ales pentru un pui mic la inceput de drum (m-am gandit daca sa iti spun ca esti mic si sper sa intelegi ca ti-o spun cu tot dragul. Stiu ca esti barbat de acum, la varsta ta, dar esti inca atat de cumplit de tanar!!). Orice mama isi doreste pentru copilul ei sa fie sanatos si sa aiba o viata fericita, implinita. Cu siguranta Iulia isi dorea acelasi lucru pentru tine. Cred ca e cumplit de greu ce traiesti tu acum (eu mi-am pierdut mama din cauza cancerului de curand, cand aveam 41 de ani, familie si copii la randul meu, si tot a fost ingrozitor de greu, nici nu imi pot imagina ce e in sufletul tau), dar sunt sigura ca Iulia isi dorea pentru tine sa traiesti din plin, sa iubesti, sa fii fericit, sa fii inconjurat de oameni, sa traiesti frumos fiecare zi si sa te bucuri de viata. Cred ca iti e tare dor de ea, dar ea traieste , e altaturi de tine mereu, in sufletul tau, in inima si gandurile tale. Sangele ei curge prin venele tale, prin toate amintirile ce le-ati contruit impreuna, toate vorbele ce iti rasuna inca in minte, prin tot ce ai invatat de la ea, toata dragostea ei continua sa traiasca atata timp ca tu traiesti. Cauta ajutor in jur, vorbeste cu bunica, cu tatal tau, cu prietenii, lupta pentru fiecare zi si traieste frumos! Te imbratisez tare, tare!! Vom fi aici in continuare pentru tine daca ai nevoie de ajutor sau doar de o vorba buna.

Sărut mâna, stați liniștită, nu mă consider bărbat, cel puțin cât era mami mă consideram încă copil, in ciuda lucrurilor pe care le făceam, de la alergat pentru acte, treburi gospodărești sau altele eu tot copil mă simțeam și așa aș fi dorit să rămână....

Îmi pare rău să aud că și dumneavoastră ați trecut printr-un astfel de necaz. Da, mami chiar și-a dorit că eu sa să trăiesc această viață frumos, să mă bucur de ea și să lupt mai departe și îmi este foarte greu, nu pot exprima in cuvinte, ieri am fost la biserică să mă spovedesc și să vorbesc cu părintele pentru că de ceva timp tot îmi vin niste gânduri negre dacă nu mă voi liniști o să încerc să merg la psiholog.... Mamaia este bătrână și are atâtea probleme, și ea este distrusă că și-a pierdut copilul care o ajuta cel mai mult, vineri o să mă duc la ea la țară, trebuie sa fac pomana de 3 ani a lu' tataie și nu pot sa o las singură. Cu tata nu am ce-a mai buna relație, este complicat, el nu vede decât prin prisma alcoolului. 

Mulțumesc frumos! 

 



#287
Iuli72

Iuli72

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 106 mesaje

Postat 10 august 2020 - 11:00

este nevoie sa ai un card VISA Electron legat de acel cont de PayPal. cardul sa fie emis de o banca bine vazuta in strainatate.

Sărut mâna, nu știu exact, nu am experiență cu PayPal dar la ei pe site când m-am uitat nu era genul acesta de condiții, și am căutat și pe net și ar trebui să pot primi bani indiferent dacă am banca atașată sau cardul sau nici unul dintre ele, doar cel care trimite trebuie să le aibă atașate, eu am card MasterCard.



#288
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.293 mesaje

Postat 10 august 2020 - 11:01

George, iti doresc si eu multa putere si sa-ti urmezi visurile. Bafta la examene, sigur vei reusi. Poti conta pe ajutorul meu, oricand ai nevoie. 

 

Pt paypal : trebuie sa adaugi contul bancar, asa poti transfera banii din paypal in cont. Poti si plati cu paypal, dar pt asta iti trebuie un card de credit. 



#289
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.293 mesaje

Postat 10 august 2020 - 11:04

MasterCard e ok pt paypal, adauga-l acolo..si contul tau bancar sa-l adaugi, asa iti poti transfera banii din paypal in cont (e o anumita procedura, difera insa de la tara la tara...eu pt a confirma contul a trebuit sa trec cele 2 sume mici pe care mi le-a trimis paypal in cont..acum transfer bani din paypal in contul bancar fara probleme).



#290
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.643 mesaje

Postat 10 august 2020 - 11:28

George, esti un copil bun si tare greu incercat. E normal absolut tot ce simti, e normala si deznadejdea si durerea si dorinta de a le pune capat. Sunt etape spre acceptare si vindecare prin care o sa treci. Plangi oricat ai nevoie , fii revoltat si suparat, e ok sa simti asa. Nu trebuie sa duci toata greutatea lumii pe umerii tai, fa ce si cat poti. Imi pare rau ca nu ai in tatal tau un sprijin, poate ai totusi un prieten cu care sa vorbesti, cu care sa mai schimbi atmosfera si gandurile. Durerea pe care o simti acum nu va dispare niciodata, dar iti promit ca se va estompa, va fi tot mai usor de dus,  vor ramane amintirile frumoase si vei putea sa mergi mai departe, chiar daca golul ramane acolo. Te imbratisez! 




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

  • Dansul bebelusului in burtica

    AdrianaBlo
    - Ieri, 14:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -