Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Sa o ajutam pe Iulia in lupta cu cancerul


302 raspunsuri la acest subiect

#171
Iuli72

Iuli72

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 106 mesaje

Postat 27 martie 2019 - 21:57

Acestea sunt conturile :

cont PayPal- nicollecc@yahoo.it

RO15 RZBR 0000 0600 1858 7263 Raiffeisen BANK



#172
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 27 martie 2019 - 22:48

Iulia de cati bani ai nevoie? sanatate! 



#173
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 28 martie 2019 - 11:15

Iulia, iti doresc sa treci cu bine peste asta..ma rog pt tine si te imbratisez de departe  [pup] fac un transfer la tine in cont cu data de maine.


Editat de Ella73, 28 martie 2019 - 11:15 .


#174
Iuli72

Iuli72

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 106 mesaje

Postat 28 martie 2019 - 16:02

E grava situatia.Cu ajutorul unei asistente am ajuns de dimineata in spital la Fundeni.Mi a facut din nou ecografie la un aparat performant si nu sunt 2 ci 4 ganglioni de 5,6 15 si16mm.Dupa m a dus la cel mai bun chirurg pe nume Alecu.Ma consultat si mi a spus ca nu ma poate opera fara RMN cu substanta.Ganglionii sunt langa glanda jugulara si acolo sunt doua vase mari de sange si daca sunt prea aproape de ele posibil sa ma taie degeaba.Am sunat la clinici pt.RMN dar nu sunt fonduri.La cu plata m a programat pe data de 3,ora 18 si costa 800 lei.

Cred ca nu mai pot avea vreo speranta la viata la cati bani imi cere statul pentru RMN,operatie adica chirurg,anestezist,asistente....



#175
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.650 mesaje

Postat 28 martie 2019 - 16:12

Iuli, punem mana de la mana si o sa strangi pt RMN



#176
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 28 martie 2019 - 20:19

Iulia, eu ti-am trimis 400 lei.



#177
Iuli72

Iuli72

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 106 mesaje

Postat 07 aprilie 2019 - 17:45

Am facut RMN ,maine sau marti o sa iau rezultatul si sa merg la chirurg.Acum am ajuns acasa,am fost la mama care sta la tara la 80 km.A fost internata la spitalul Urziceni,a dat o acasa ca nu mai are nici o sansa la viata din cauza bolii,mi e tare greu sa o pierd si pe ea.



#178
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 08 aprilie 2019 - 14:15

Iulia, imi pare tare rau..iti doresc multa putere si sanatate..te imbratisez de departe   [pup]



#179
Iuli72

Iuli72

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 106 mesaje

Postat 09 aprilie 2019 - 14:02

Ieri am luat rezultatul RMN si azi am fost la chirurg.A spus ca sunt pozitionati la distanta fata de vasele mari de sanga si se pot scoate.Trebuiesc scosi cat mai repede si m a programat pentru luni sa ma interneze.Nu stiu ce sa fac ca e prea repede si nu sunt pregatita.Va multumesc din suflet si sa va dea Dumnezeu multa sanatate Mihaela si Mcoca ca fara ajutorul vostru nu as fi reusit sa fac RMN.Daca nu gasesc sa ma imprumut o sa aman operatia dupa Paste.Nu stiu daca mai pot rezista.Operatiile au inceput acum 7 ani,Primele doua la piciorul drept,dupa 2 ani organele genitale,dupa aceea sanul cu ganglionii linfatici si acum la gat.Nu stiu ce sa fac,nu stiu de ce mi a dat Dumnezeu o cruce asa grea.



#180
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.662 mesaje

Postat 09 aprilie 2019 - 14:05

Iuli, in primul rand nici nu pot sa  ii imaginez ce e in sufletul tau. Iti doresc din suflet putere si sanatate multa, multa! 

Vreau sa te intreb daca chirurgul este la un spital privat, sau de stat. Daca este la spital de stat, de ce ai nevoie de bani ? Ti s-a cerut bani pt operatie? Sau ai nevoie doar pt cheltuielile tale  personale? 

 

Tu fiind cu asemenea istoric medical in spate, nu esti in evidenta unui medic oncolog? Nu te putea interna cand a aparut suspiciunea legat de ganglioni, sa iti faca un RMN in spital? 

 

Te intreb pentru ca mama mea se lupta cu cancerul de 2 ani, a trecut si ea prin doua operatii si toate investigatiile (CT, RMN) si procedurile de tratament le-a facut in spital, gratis. Nu am dat nici un leu nici chirurgilor, nici oncologului, nu am platit medicatie, radioterapie, investigatii. Am mai dat cat 10 lei la asistente /infirmiere in perioada cand era imobilizata la pat si avea nevoie de mult ajutor, dar nu ne-a cerut nimeni nici un leu. 

 

Editez sa precizez ca nu vreau sa se inteleaga ca fac vreo aluzie sau te acuz pe tine de ceva. Doamne fereste, in nici un caz! Intreb doar pt ca ma mira abordarea diferita a sistemului medical de la oras la oras. Bolnavii in general si cei de cancer in special sunt atat de fragili si stresati si trasi in toate partile, incat mi se pare cel putin inuman sa nu intre in functiune un mecanism in care sa fie preluati, saftuiti, indrumati, ajutati.  Nu inteleg de ce avand un asemenea diagnostic se cer bani pt investigatii, operatii cand asigurarea medicala ar trebui sa acopere costurile toate. 




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -