Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

Mamici de August 2016 (Pepenasi de August 2016)

sarcina august 2016 gravida

1221 raspunsuri la acest subiect

#11
carmendiana24

carmendiana24
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 14 decembrie 2015 - 13:08

Manc mai mult, asta e principalul simptom la mine :)), dimineata cand ma trezesc am o stare de greata. Sanii ma dor ingrozitor si mai am  dureri de burta  dar daca ma pun in pat imi trece :)



#12
snejana.ro

snejana.ro

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 14 decembrie 2015 - 21:39

Salutare viitoarelor mamici!!!

Deseori citesc forumurile voastre,acum insa am hotarit sa ma inregistrez si eu  [flo2]

Noi asteptam minunea cam pe 7 august,avem 6 saptamani implinite si mult mult entuziasm incit asteptam primul nostru copilash [barza1]

Astazi am stat toata ziua in pozitie orizontala,e prima data cu mine asa ceva...voma,greata,slabiciuni si ameteli..toate parca erau mai slabe pina acum.Dar cum va simtiti voi? Ce va dat sarcina peste cap? [bib]



#13
Kara75

Kara75

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 15 decembrie 2015 - 10:28

Buna, se pare ca si eu voi fi mamica de august, dupa calculator DPN va fi 7 august. A fost mare surpriza mare, pentru ca la varsta mea nu credeam sa mai vad doua liniute pe un test, dupa un an si ceva de incercari in sfarsit s-a produs minunea

Deocamdata sunt fericita posesoare a doua teste de sarcina foarte pozitive dar la medic am programare abia pe 6 ianuarie, asa ca pana atunci incerc sa-mi tin emotiile in frau. Sper sa ne strangem cat mai multe si cat mai vorbarete  [flo2]



#14
Bebe2iunie

Bebe2iunie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 667 mesaje

Postat 15 decembrie 2015 - 12:17

Bine ati venit Snejana si Kara. Felicitari pentru cele 2 liniute! Trece timpul repede si va veti vedea bebeii la eco!

 

Sarcina usoara!



#15
ely_c

ely_c

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 15 decembrie 2015 - 13:18

Salut! Bine v-am gasit!

Si eu sunt o viitoare mamica de august. Pe 10 spune internetul  [:)] .



#16
dinora77

dinora77

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 319 mesaje

Postat 15 decembrie 2015 - 14:57

Buna, mamici!

Shi la noi s-a anuntat baza shi suntem foarte fericiti! Noi suntem cei mai mici, cu dpn (conform dc) pe 21.08. Speram din suflet sa nu apara probleme! Vineri avem prima vizita la doctor :), sper sa vedem cum bate inimioara  [:)] .



#17
dinora77

dinora77

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 319 mesaje

Postat 15 decembrie 2015 - 14:57

Buna, mamici!

Shi la noi s-a anuntat baza shi suntem foarte fericiti! Noi suntem cei mai mici, cu dpn (conform dc) pe 21.08. Speram din suflet sa nu apara probleme! Vineri avem prima vizita la doctor :), sper sa vedem cum bate inimioara  [:)] .



#18
doina88

doina88

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 238 mesaje

Postat 15 decembrie 2015 - 15:27

Si la mine e putina greata dimineata! Restul.xilei nu prea.Mai mult mai doare capul usor si as-i dormi.

Bine ati venit fetelor.Eu am 6 saptamani si 2 zile.



#19
snejana.ro

snejana.ro

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 15 decembrie 2015 - 19:29

Bine ati venit Snejana si Kara. Felicitari pentru cele 2 liniute! Trece timpul repede si va veti vedea bebeii la eco!

 

Sarcina usoara!

Multumim frumos! Cu mare nerabdare asteptam Eco,dar aici la noi spre mirarea mea Eco se face odata in 9 luni!!! [fal]  Eu insa sper ca saptamana aceasta sa primesc consultatia ginecologului in legatura cu dureri pe dreapta jos care sunt periodice dar puternice. Am o intrebare legata de TA ,mai are cineva 80/40 sau 75/35 mmHG? Pentru ca eu 2 zile nu ma pot da jos din pat.... [zirea]



#20
carmendiana24

carmendiana24
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 16 decembrie 2015 - 13:34

Multumim frumos! Cu mare nerabdare asteptam Eco,dar aici la noi spre mirarea mea Eco se face odata in 9 luni!!! [fal]  Eu insa sper ca saptamana aceasta sa primesc consultatia ginecologului in legatura cu dureri pe dreapta jos care sunt periodice dar puternice. Am o intrebare legata de TA ,mai are cineva 80/40 sau 75/35 mmHG? Pentru ca eu 2 zile nu ma pot da jos din pat.... [zirea]

Eu am TA 8/5 mi-a spus ca imi este destul de mica, insa  o am asa  de mult  timp si cred ca, corpul meu ii obijnuit deja cu ea si din cauza asta nu ametesc si nu imi da dureri mari de cap. Si eu sunt in strainatate, aici prima eco o am la 12 saptamani, din cate am auzit ii eco intravaginala, mie asa de frica sper sa fie  totul  ok.





Etichetat si cu sarcina, august, 2016, gravida

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -