Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

Mamici de August 2016 (Pepenasi de August 2016)

sarcina august 2016 gravida

1221 raspunsuri la acest subiect

#1191
Bebe2iunie

Bebe2iunie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 667 mesaje

Postat 05 iunie 2016 - 18:56

Caut ce variante am sa ies afara cu toti copiii daca e cazul singura. Adica de fetita nu imi fac griji, dar mijlociul inca e la varsta in care imi poate da dureri de cap.... Ori sa il pun pe bebe intr-un system de purtat ergonomic si Rafael in carut, ori sa imi cumpar un adaptor pentru carut ca Rafael sa stea in picioare acolo. Mie parca mi-ar fi frica sa tin bebele intrunj sistem de purtat, imiediat dupa nastere...



#1192
Bebe2iunie

Bebe2iunie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 667 mesaje

Postat 05 iunie 2016 - 18:57

Aici cum ar arata treapta de caruat.

Miniaturi atasate

  • treapta-pentru-al-doilea-copil-kidboard-firkon.jpg


#1193
BiancaDejaNu

BiancaDejaNu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 173 mesaje

Postat 05 iunie 2016 - 19:16

Si mie mi-e teama de sistemul de purtare in prima luna...

Ce haios e sistemul ala de pus pe carucior...

Nici ca o mai bag in seama pe batrana! Ieri am avut o zi splendida. M-a visitat mami si mi-a adus bunataturi de la curte si am stat cateva ore si am barfit si ne-am plimbat si vreo 7 km pe jos :D



#1194
Janine32

Janine32

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 122 mesaje

Postat 05 iunie 2016 - 21:19

Buna! Noi suntem bine, suntem acasa acum, ne incarcam bateriile pentru inca o saptamana. Janine spor la cumparaturi si la pregatiri! Bianca mereu se vor gasi oameni "binevoitori" sa dea sfaturi. Ar trebui sa nu ne mai lasam afectate de asta. Parca am inceput sa am cosulete pe fata si nu imi place. Am mai avut o perioada, dar s-au estompat, acum vad ca au aparut din nou. Ori sunt de la sarcina, ori in functie de ceea ce mananc. Ionela cum esti, te mai doare piciorul? Cand incepeti sa faceti cumparaturile pentru bagajul de maternitate?

Mulțumesc! Azi am cumpărat 2 cămăși de noapte... Pt bagaj maternitate si o geantă..

 



#1195
Ionela93

Ionela93

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 112 mesaje

Postat 05 iunie 2016 - 21:23

Buna! Noi suntem bine, suntem acasa acum, ne incarcam bateriile pentru inca o saptamana. Janine spor la cumparaturi si la pregatiri! Bianca mereu se vor gasi oameni "binevoitori" sa dea sfaturi. Ar trebui sa nu ne mai lasam afectate de asta. Parca am inceput sa am cosulete pe fata si nu imi place. Am mai avut o perioada, dar s-au estompat, acum vad ca au aparut din nou. Ori sunt de la sarcina, ori in functie de ceea ce mananc. Ionela cum esti, te mai doare piciorul? Cand incepeti sa faceti cumparaturile pentru bagajul de maternitate?
Bună !! Eu sunt bineee....aștept sa vina data de 14 sa mergem la control..bebe misca mult..week-edul acesta ne-am plimbat de la Paris pan la Londra..am fost în vizita la viitorii nanuti ai micuțului nostru.piciorul ma mai supără mai ales când cobor din mașină sau din pat..sper sa treacă...cumpărăturile le vom face după ce mergem la control ..sper sa rămână același dpn ..15 August (sa ii fac un cadou frumos soțului) .până  acum nu am cumpărat nimic nimic pe bebicu  nostru....sunt tare curioasa și ma sper ca bebe sa fie foarte bine. Va pup șiva doresc o săptămână minunata și multa sănătate!!

Editat de Ionela93, 05 iunie 2016 - 21:28 .


#1196
Janine32

Janine32

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 122 mesaje

Postat 06 iunie 2016 - 08:08

Bună dimineața, burtici! O săptămână ușoară vă doresc!

Am intrat în săpt 31 și urmează ca la 32 de săpt să merg la control. Cum decurge sarcina voastră? La mine bebe e cuminte, când are chef este f activ și am observat că duminica e  f delicat în mișcări. 



#1197
Bebe2iunie

Bebe2iunie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 667 mesaje

Postat 06 iunie 2016 - 08:34

Mulțumesc! Azi am cumpărat 2 cămăși de noapte... Pt bagaj maternitate si o geantă..

 

Si mie mi-ar trebui un halat subtire pentru spital.

 

Ma uitam pe net seara trecuta la absorbante pentru lauzie si o centura ptr burta (dar nu imi dau seama ce marime mi-ar trebui).



#1198
Bebe2iunie

Bebe2iunie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 667 mesaje

Postat 06 iunie 2016 - 08:36

Bună !! Eu sunt bineee....aștept sa vina data de 14 sa mergem la control..bebe misca mult..week-edul acesta ne-am plimbat de la Paris pan la Londra..am fost în vizita la viitorii nanuti ai micuțului nostru.piciorul ma mai supără mai ales când cobor din mașină sau din pat..sper sa treacă...cumpărăturile le vom face după ce mergem la control ..sper sa rămână același dpn ..15 August (sa ii fac un cadou frumos soțului) .până  acum nu am cumpărat nimic nimic pe bebicu  nostru....sunt tare curioasa și ma sper ca bebe sa fie foarte bine. Va pup șiva doresc o săptămână minunata și multa sănătate!!

 

Ma bucur ca sunteti bine.

Sotul tau e nascut pe 15? E frumos sa fie nascuti in aceeasi zi, dar nu ar fi rau sa vina in alta zi sa aiba fiecare aniversarea proprie.....



#1199
Bebe2iunie

Bebe2iunie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 667 mesaje

Postat 06 iunie 2016 - 08:37

Neata tuturor!

 

Eu astazi am de gand sa stau mai mult pe acasa si sa fac curat, mancare, etc. De maine poate imi cumpar niste capsuni sa imi fac dulceata.



#1200
BiancaDejaNu

BiancaDejaNu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 173 mesaje

Postat 06 iunie 2016 - 08:44

Neata fetelor. Eu m-am linistit in privinta problemelor si mi-am si adaptat alimentatia. Culmea am dat si 1.6 kg jos :)). Am si inceput sa ma misc mai mult pe jos. Eu pt spital nu cumpar ca imi dau ei sterile... Si decat sa le cumpar si sa nu ma lase sa le port mai bine nu mai dau banutii. Cu centura si eu am o mare problema...

Noi am facut sambata curatenie :D





Etichetat si cu sarcina, august, 2016, gravida

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -