Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

Mamici de August 2016 (Pepenasi de August 2016)

sarcina august 2016 gravida

1221 raspunsuri la acest subiect

#1181
Janine32

Janine32

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 122 mesaje

Postat 02 iunie 2016 - 06:41

Neața! Trebuie să îmi fac curaj să încep amenajarea camerei, cumpărături... Timpul trece repede! Acum e luni și imediat e vineri... Voi cum stati cu pregările? Bun venit noii burtici!

#1182
Bebe2iunie

Bebe2iunie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 667 mesaje

Postat 02 iunie 2016 - 08:10

Neata!

 

La noi e racoare si bine astazi, ieri ne-am distrat pe cinste in parc de ziua copilului.

 

Janine inceputul e mai greu, dupa nu te mai opresti! Bebe va avea camera lui?

 

Bianca nu ai mai intrat sa ne spui de vizita la doctor! Fetelor care intrati si pe facebook ce stiti de ea?

 

O zi frumoasa tuturor! [flo2]

 

Mai astept vesti de la voi...



#1183
BiancaDejaNu

BiancaDejaNu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 173 mesaje

Postat 03 iunie 2016 - 06:58

Iulia, bine ai venit! Sa iti traiasca baieteii!

 

Ionela, nu cred ca trebuie sa te ingrijorezi, apar tot felul de dureri in zona soldurilor si a picioarelor, oasele se dilate, noi ne miscam ca niste "babute". Na, in 2 luni scapam de toate, apar alte griji, dar si alte momente frumoase! 

 

Eu cosmaruri, Slava Domnului nu prea am avut, in schimb altfel de vise, stiti voi de care...placate. [flo2]  Hormonii, bata-I vina!!

 

O zi frumoasa!

 

Bianca cum a fost la dr?

Nu am mai ajuns sa va spun... Pai sa va spun... Daria e bine. Avea 1217g si pe ecograf e cu 5 zile mai mare. Lichidul era si el in valori normale. Problema e ca am reusit sa fac diabet gestational. Luni am vizita la nutritionist si deja am inceput sa mananc hipoglucidic ca sa nu las lucrurile sa o ia razna. Valorile nu au fost exagerat peste limita asa ca se poate tine in control prin alimentatie. Si mi-a zis doctorul ca o scoatem la 38 de saptamani. Asta inseamna ca o sa vina la inceputul lui August. De unde era printre codase :)))) La urmatoarea vizita o sa vorbesc cu el despre nastere provocata. Rana de cezariana mi s-ar vindeca prea greu. Pielea mea nu se vindeca repede, plus ca restrictiile de ridicare de greutate m-ar cam zapaci cateva luni. Luminiile au cam 25 de kile cu totul. Acuma ma ajuta al meu sa mi le care, dar dupa ce nasc el sta cu Dariuca acasa si eu ma duc la shooting-uri.

Luni am plans de mi-au sarit capacele si mi-am dat pumni in cap pentru toate dulciurile pe care le-am bagat in mine si dupaia am citit mai multe tratate despre alimenatatia in diabet gestational.

Sper sa nu-mi interzica ciresele si pepenele :).

Sunt optimista ca totul o sa fie ok. Mai aiurea imi e cu nasterea asta pe data fixa :))) parca ma duc la piata si vin cu copilul acasa...



#1184
BiancaDejaNu

BiancaDejaNu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 173 mesaje

Postat 03 iunie 2016 - 07:02

Am avut si o saptamana nebuna... Anulari de proiecte si imediata dezamagire. A inceput saptamana cu vesti ce schimba multe lucruri ca sa continue cu anularile. Nasol moment cand iti faci niste calcule... Asa imi plac oamenii care se numesc profesionisti si nu au nicio treaba!



#1185
Bebe2iunie

Bebe2iunie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 667 mesaje

Postat 03 iunie 2016 - 08:30

Buna dimineata!

 

Bianca stai linistita, bine ca toate au rezolvare si ca Daria este ok.

 

Noi suntem bine, afara ploua de rupe asa, ca stam in casa.

 

O zi frumoasa. Sper la pregatiri!



#1186
Janine32

Janine32

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 122 mesaje

Postat 03 iunie 2016 - 09:12

Neata! La noi e racoare si bine astazi, ieri ne-am distrat pe cinste in parc de ziua copilului. Janine inceputul e mai greu, dupa nu te mai opresti! Bebe va avea camera lui? Bianca nu ai mai intrat sa ne spui de vizita la doctor! Fetelor care intrati si pe facebook ce stiti de ea? O zi frumoasa tuturor! [flo2] Mai astept vesti de la voi...
Da, bebe va avea camera lui pe care o va împărți cu mami!

 


Editat de Janine32, 04 iunie 2016 - 14:15 .


#1187
BiancaDejaNu

BiancaDejaNu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 173 mesaje

Postat 03 iunie 2016 - 15:14

Astazi am avut prima cadere nervoasa. Am fost din nou in vizita la socrii si celebra bunica m-a luat cu:
-Ce e draga cu colantii aia? Nu vezi ca ti se vede curu ala mare?
-Nu am altceva!
-Cumpara-ti! Da aveai rochite!
-Da da nu pot sa le port ca ma frec intre picioare!
-Cum adica te freci intre picioare ce legatura are?
 
Si asa a trebuit sa-i arat suncile mele dintre picioare si am iesit val vartej pe usa. Toate astea dupa ce i-am suportat multe apropo-uri ca-s proasta si puturoasa.
 
Pur si simplu nu am mai avut rabdare. Si hormonii si cred ca si faptul ca nu am cum sa ma obisnuiesc de la saptamana la saptamana cu dimensiunile. Si vine si-ti tranteste asa... Si toate astea si intr-o saptamana de tot rahatul. Bine ca m-am abtinut de la vreun comentariu de care sa-mi para rau...


#1188
Janine32

Janine32

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 122 mesaje

Postat 04 iunie 2016 - 14:23

Astazi am avut prima cadere nervoasa. Am fost din nou in vizita la socrii si celebra bunica m-a luat cu: -Ce e draga cu colantii aia? Nu vezi ca ti se vede curu ala mare? -Nu am altceva! -Cumpara-ti! Da aveai rochite! -Da da nu pot sa le port ca ma frec intre picioare! -Cum adica te freci intre picioare ce legatura are? Si asa a trebuit sa-i arat suncile mele dintre picioare si am iesit val vartej pe usa. Toate astea dupa ce i-am suportat multe apropo-uri ca-s proasta si puturoasa. Pur si simplu nu am mai avut rabdare. Si hormonii si cred ca si faptul ca nu am cum sa ma obisnuiesc de la saptamana la saptamana cu dimensiunile. Si vine si-ti tranteste asa... Si toate astea si intr-o saptamana de tot rahatul. Bine ca m-am abtinut de la vreun comentariu de care sa-mi para rau...

 

Nu e vb numai de hormoni... Sunt convinsă că aș fi reacționat la fel indiferent de situație! Ignoră! E cel mai ușor... Nu lăsa pe nime să-ți strice fericirea pe care o traiesti acum! Eu evit să intru în contact cu persoanele care îmi provoavă stare de disconfort.



#1189
Janine32

Janine32

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 122 mesaje

Postat 04 iunie 2016 - 14:27

Dragi burtici vă doresc un weekend plăcut! Săptămâna viitoare primesc pătuțul cu accesoriile aferente și încep serios cumpărăturile pt că am observat că obosesc f repede si e mai bine sa o iau din rimp.

#1190
Bebe2iunie

Bebe2iunie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 667 mesaje

Postat 05 iunie 2016 - 18:46

Buna!

 

Noi suntem bine, suntem acasa acum, ne incarcam bateriile pentru inca o saptamana.

 

Janine spor la cumparaturi si la pregatiri!

 

Bianca mereu se vor gasi oameni "binevoitori" sa dea sfaturi. Ar trebui sa nu ne mai lasam afectate de asta.

 

Parca am inceput sa am cosulete pe fata si nu imi place. Am mai avut o perioada, dar s-au estompat, acum vad ca au aparut din nou. Ori sunt de la sarcina, ori in functie de ceea ce mananc.

 

Ionela cum esti, te mai doare piciorul?

 

Cand incepeti sa faceti cumparaturile pentru bagajul de maternitate?





Etichetat si cu sarcina, august, 2016, gravida

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -