Sari la conținut

Sari la conținut

* * * * * 1 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 124

fiv medlife albu

597 raspunsuri la acest subiect

Deeaodeea

Deeaodeea

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 119 mesaje

Postat 23 noiembrie 2015 - 20:46

LuciaTeo nici nu stiu ce a fost.

Am fost cateva zile f balonata, perioada in care am baut cantitati mari de lichide (2 l de apa si 1 l de lapte pe zi).

Am masurat sa vad ca elimin tot ce am baut si a fost ok. 

De ieri am inceput sa ma simt mai bine, in sensul ca abdomenul nu am mai fost atat de tare si umflat.

Deci, nu cred ca ma confrunt cu hiperstimulare, poate doar o faza usoara.

Astazi, insa, am o senzatie tare ciudata in abdomen: parca ma doare in partea de jos. Cam cum mi se intampla in mod normal inainte de menstruatie, doar ceva mai slab.

Parca coboara un pic durerea si pe piciorul drept.

Nu stiu ce o fi pt ca nu mi s-a mai intamplat si nici nu stiu prea bine sa descriu senzatia.

Sper sa nu fie semn rau...

• 0

july13

july13

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 145 mesaje

Postat 23 noiembrie 2015 - 20:47

Buna fetelor

Felicitari Vio! Ce bucurie!!

Bafta tuturor fetelor care sunt in focuri!

• 0

LuciaTeo

LuciaTeo

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 200 mesaje

Postat 23 noiembrie 2015 - 21:50

Deeaodeea aceeași durere o simt și eu, tot pe piciorul drept radiază. Sa speram ca nu e nimic rău. 

În schimb mă mai confrunt cu o chestie ciudatica, am urina de culoare galben aprins, fluorescent aproape. Sa fie oare de la stimulare sau antibioticul care l-am luat destul de mult timp? Este așa de câteva zile, dar nu am luat în seamă. Acum am observat ca oricâta apa consum, culoarea e aceeași. I-am scris si doctorului, aștept răspuns, sper sa nu spună ca-s nebuna. 

A mai avut careva problemuta asta?

Va pup.

• 0

Marushelu37

Marushelu37

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.696 mesaje

Postat 23 noiembrie 2015 - 22:08

Mari Ghicu, Deeaodeea va țin pumnii la Beta cât mai mare! [flo2]

Lucia bafta să fie lipicioși embrionasii! [flo2]

Mă bucur ca e bine Mara! [:)]

Mikikiki am folosit androgel, vreo săptămână un plic pe zi, apoi doar jumate de plic ca am avut ceva efecte adverse și mi s- a făcut frică, deabia de la prima monitorizare când am văzut ca am 7 foliculi în loc de 5 cum aveam de obicei, am mărit doza din nou la un plic. Efecte adverse: sânii moi si usor micsorati, clitorisul usor mărit și ușor dureros, dar deși  folosesc iar un plic de 9 zile, de când an început stimularea, efectele astea s -au diminuat.  Alte fete nu au avut asemenea efecte sau nu si- au dat seama. Eu zic să folosești doza întreaga ca să nu ai ce să îți reproșezi. Efectele, dacă sunt, sunt reversibile.

Înainte de sarcina oprită pe care am avut- o aveam tot timpul 5 afc. După sarcina oprită, aveam 6 afc. Poate și sarcina mi-a resetat hormonii. Dar acum am avut 7 antrali. S- au recrutat 4, și azi mai erau 3 semnificativi.

La fiv precedent din 5 antrali am rămas cu 1, restul dspărusera cu desavarsire, dar si protocolul a fost altul. Deci nu știu ce a ajutat să rămână acum pe baricade mai mulți foliculi, poate și protocolul și testosteronul.

Eu am citit ca testosteronul ajuta foarte mult ca ovarele sa fie mai receptive la Fsh-ul administrat, ajuta la numărul și calitatea foliculilor. Testosteronul pe care îl administrăm e transformat de ovare în Estrogen. Practic e cumva o alternativă la Estrogen Priming.

Bafta multă! [flo2]

• 0

vio_TinTin

vio_TinTin

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 108 mesaje

Postat 23 noiembrie 2015 - 22:14

Multumesc mult pentru gandurile bune si pentru incurajari dragelor! Sper din suflet sa fie totul bine si sa ne tinem toate bebeii in brate curand!!

Si eu va doresc sa aveti beta maaare si sa aveti reusita deplina!!

Eu sunt inca in Bucuresti, maine imi face dl doctor punctie sa-mi scoata lichidul din burta. Emotii in continuare. 

Va scriu cand ajung acasa. Pupici tuturor!!

• 0

Marushelu37

Marushelu37

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.696 mesaje

Postat 23 noiembrie 2015 - 22:14

Lucia parcă și eu aveam urina mai colorată. Foarte bine ca i- ai scris. Cred ca unul din tratamente face asta, progesteronul sau hcg-ul administrat sau altceva.

• 0

Lavinia1982

Lavinia1982

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 23 noiembrie 2015 - 22:16

Fetelor, pentru dureri luati nospa si supozitoare uscosin. Nu stati cu dureri pentru ca nu este voie, mai ales in perioada asta dupa ET.
  • 0

mari_ghicu

mari_ghicu

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 424 mesaje

Postat 23 noiembrie 2015 - 23:19

Buna fetele,

ce trebuie sa fac pentru ca pe prima pagina sa apara ca am avut punctia pe 16.11?! aveti idee?! [:)] [:)] [:)]

• 0

Marushelu37

Marushelu37

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.696 mesaje

Postat 23 noiembrie 2015 - 23:23

Vio îți țin pumnii pentru mâine! Ai făcut sindrom de hiperstimulare nasol!  Măcar a meritat. Ma bucur mult ca ai Beta mare! Tine- o tot așa cu Beta în creștere ! [flo2]  [flo2]  [flo2]  

• 0

Marushelu37

Marushelu37

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.696 mesaje

Postat 23 noiembrie 2015 - 23:51

Fetelor, am fost azi la monitorizare. Tot foliculul mare a crescut mult, mai mult de 2 mm/ zi, iar cei mai mici au crescut doar cu 1 mm/ zi. Acum au : 23, 13,12,10. În ritmul asta cel mare se cam sinucide.

Vineri am puncția, dacă nu crește prea mult progesteronul care azi era 0,8. Trebuie să repet și mâine progesteronul. Dacă mai crește probabil fac puncția mai repede și o să îl puncționeze doar pe cel mare. [batcap]

E clar ca nu fac transferul luna asta din cauza progesteronului. Endometrul mai crescuse, e aproape 7.

Fetelor cât are voie să crească progesteronul până la pregnil?

Doctorul a zis ca ne bazam pe primii trei, spera să nu îl pierdem nici pe cel mare. Om vedea!

• 0

Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Ultimele Intrebari

• Agitatie

bereschiioana
    - Ieri, 23:41

• Agitatie

bereschiioana
    - Ieri, 23:41

• Bună seara! Cine a mai avut toxoplasma gondii igg pozitiv în sarcina? - panica

vasilica1993
    - Ieri, 23:18

• O recomandare de carte

Alunaa90
    - Ieri, 21:26

• Miscarile lui bebe

Pop Paula
    - Ieri, 20:40

Grupuri

• Adriana

Adriana Stanciu
    - iun 05 2019 10:31