Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 122


243 raspunsuri la acest subiect

#221
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 26 noiembrie 2015 - 15:21

am vazut si eu   [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]



#222
Sorinake78

Sorinake78

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.026 mesaje

Postat 26 noiembrie 2015 - 15:37

las' ca e buna informatia pentru toata lumea [pk]



#223
sabymary

sabymary

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 188 mesaje

Postat 26 noiembrie 2015 - 15:48

    Corinka in paginile anterioare am scris cauzele opririi unei sarcini in evolutie,TSHul nu l-am enumerat pt ca importanta lui e la implantare,iar daca esti pe tratament si il urmaresti constant si-n sarcina nu poate fii asta cauza.Trombofiliile ti le-ai facut?Sau o histeroscopie,oarece balarii prin uter poate sa opreasca evolutia embrionului.Inca o data imi pare rau de pierderea ta.

Multumim Dea pentru explicatie. Sa stii ca mie dr  nu mi-a zis sa imi fac nici analizele de trombofilie si nici cartiotipul. Sotul a facut o analiza de determinare grad fragmentare ADN. Tare curioasa sunt sa aflu cauza esecului meu...:(



#224
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 26 noiembrie 2015 - 15:56

    Pai nimeni nu-ti spune de la inceput toate investigatiile,pt ca te-ar ajunge analizele mai scumpe decat fivul si nu in toate cazurile sunt necesare.Dar cam astea ar mai fii...daca am omis ceva ma mai corecteaza babutele mai vechi:))



#225
Adela78

Adela78

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 197 mesaje

Postat 26 noiembrie 2015 - 16:02

Doamnelor, vin si eu cu vesti nu foarte grozave. Unde eram eu mega optimista azi la primul eco 3 foliculi buni pe dreapta si unul mititel pe stanga. In total 4. 

Am recolatat progesteron si extrogen parca. Inca nu am rezultatul ca abia pe la 14:00 am recoltat. Si m-a pus sa aleg eu ce fel de medicament sa folosim in stimulare. Tare asta nu? Mi-au zis menopur care are hormoni naturali. Sau pergoveris cu hormoni sintetici. pentru ei e acelasi lucru cica efectele ar fi aceleasi. Si am ales menopur care are hormoni naturali. Am luat decizia asta pt ca o clinica din londra la care merge o prietena dea mea face stimulari cu hormoni naturali si au o mare rata de succes. 

Acum va intreb eu din experienta voastra , ca aveti destula...mai pot aparea si alti foliculi in afara de acesti 4, pe perioada stimularii? Pentru ca doctorita mi-a zis ca daca nu avem minim 5 in 2 decembrie dupa 5 zile de stimulare , ma sfatuieste sa oprim si sa continuam in alta luna mai buna.



#226
sabymary

sabymary

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 188 mesaje

Postat 26 noiembrie 2015 - 16:04

SabyMary îmi pare rău de fivul nereușit! Știu cum e din păcate. (2 IA si 2 fivuri nereusite. Sunt la fiv 3)

Să fie cât mai curând următorul fiv dar cu reușită deplină! [flo2]  [flo2]  [flo2]

Marushelu, din pacate nu il voi face prea curand.Vreau sa vb cu dr sa imi dea o explicatie pentru nereusita, sa imi fac toate analizele posibile si imposibile astfel incat la fiv 2 sa fiu mai linistita si Doamne ajuta sa fie cu succes.

 

Fetelor credeti ca dupa fiv exista sanse sa concepem natural? Stiu ca suna a SF dar eu inca mai sper intr-o minune.



#227
Sorinake78

Sorinake78

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.026 mesaje

Postat 26 noiembrie 2015 - 16:10

Doamnelor, vin si eu cu vesti nu foarte grozave. Unde eram eu mega optimista azi la primul eco 3 foliculi buni pe dreapta si unul mititel pe stanga. In total 4. 

Am recolatat progesteron si extrogen parca. Inca nu am rezultatul ca abia pe la 14:00 am recoltat. Si m-a pus sa aleg eu ce fel de medicament sa folosim in stimulare. Tare asta nu? Mi-au zis menopur care are hormoni naturali. Sau pergoveris cu hormoni sintetici. pentru ei e acelasi lucru cica efectele ar fi aceleasi. Si am ales menopur care are hormoni naturali. Am luat decizia asta pt ca o clinica din londra la care merge o prietena dea mea face stimulari cu hormoni naturali si au o mare rata de succes. 

Acum va intreb eu din experienta voastra , ca aveti destula...mai pot aparea si alti foliculi in afara de acesti 4, pe perioada stimularii? Pentru ca doctorita mi-a zis ca daca nu avem minim 5 in 2 decembrie dupa 5 zile de stimulare , ma sfatuieste sa oprim si sa continuam in alta luna mai buna.

la mine au mai aparut :)

 

Important e sa creasca toti



#228
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 26 noiembrie 2015 - 16:17

    Tizulina mai pot aparea...dar pot si disparea(adica sa creasca numai 1-2 si restul sa ramana in urma rau de tot).Si eu am intrerupt stimulari dupa 5z,ramasesem numai cu 2 din 5-7 asa ca am zis sa incerc intr-o luna mai buna(restul disparusera de tot).Dar ultimul fiv am mers cu 2 numai si am avut 2embrioni...



#229
sabymary

sabymary

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 188 mesaje

Postat 26 noiembrie 2015 - 16:29

la mine nu au mai aparut, desi a mai prelungit stimularea cu inca 2 zile :( dar poate am fost eu ghinionista , mai ales ca eu am avut alt tratament ...

Fii pozitiva!!!

Draga mea, eu pana la momentul primei ecografii eram zen. Dupa eco cand am aflat ca am asa putini foliculi, au aparut gandurile  negative si sunt convinsa ca si atitudinea mea m-a dus la esec.



#230
Adela78

Adela78

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 197 mesaje

Postat 26 noiembrie 2015 - 16:37

Eu ma pastrez optimista. I-am zis doctoritei ca cu oute putine o sa fac gemeni. :)))

Doctorita zice sa nu continuam daca nu am macar 5. Probabil vor si ei sa nu strice statisticile clinicii :))), si sa nu imi ia banii degeaba. 

O sa incerc sa fac tot ce trebuie sa fie bine si cu Dumnezeu inainte. Ce pot sa fac mai mult. Doar ca eu in ultimul an m-am monitorizat luna de luna si niciodata nu au fost in ziua 10 mai mult de 4-5 foliculi. Deci nu vad cum as putea avea o luna mai buna... E clar ca la mine outele sunt pe terminate. 




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -