Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cum s-o abordez?


22 raspunsuri la acest subiect

#21
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.229 mesaje

Postat 18 noiembrie 2015 - 11:02

Auzi, dar la tine de ce sa nu vina junele sa se uite la filme ?

ii lasi linistiti in sufragerie sa se uite la ce vor ei, tu esti undeva prin casa.



#22
crisseis

crisseis

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 605 mesaje

Postat 26 noiembrie 2015 - 17:27

 I-am propus si asta. sa vedem: ori imi da nr. de telefon al mamei baiatului si adresa, ori vine acasa la noi si-i las in pace cu filmul lor.

 Dar eu mai am un sentiment care nu-mi da pace si nu stiu daca voi ati trait asta: simt ca pierd ceva...ca s-a sfarsit etapa ei de copil, desi intre timp a crescut, doar ca eu nu reusesc s-o vad altfel: ca pe o adolescenta indragostita. Cand a crescut? cum s-a produs schimbarea? cum fac fata acestei noi situatii(si altora care vor veni)? fata mea, care pana mai ieri era foarte apropiata de mine si despre care stiam tot(sau ma rog...), azi  se retrage in lumea ei, in noile ei sentimente, unde eu,  mama, nu mai am acces. E o schimbare careia inca nu-i pot face fata. Si pe viitor trebuie sa invat sa-i respect spatiul , sa nu fiu(prea) iscoditoare, prea insistenta...sa accept ca a crescut si ca, pentru o dezvoltare echilibrata, in continuare, trebuie s-o las sa-si traiasca propriile experientele, fara a putea impiedica asta. Stiu,sunt si  voi fi langa ea, dar e tare greu pentru mine  sa fac fata schimbarilor.

 La voi cum e/a fost?



#23
miriama

miriama

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 889 mesaje

Postat 29 noiembrie 2015 - 10:48

 I-am propus si asta. sa vedem: ori imi da nr. de telefon al mamei baiatului si adresa, ori vine acasa la noi si-i las in pace cu filmul lor.

 Dar eu mai am un sentiment care nu-mi da pace si nu stiu daca voi ati trait asta: simt ca pierd ceva...ca s-a sfarsit etapa ei de copil, desi intre timp a crescut, doar ca eu nu reusesc s-o vad altfel: ca pe o adolescenta indragostita. Cand a crescut? cum s-a produs schimbarea? cum fac fata acestei noi situatii(si altora care vor veni)? fata mea, care pana mai ieri era foarte apropiata de mine si despre care stiam tot(sau ma rog...), azi  se retrage in lumea ei, in noile ei sentimente, unde eu,  mama, nu mai am acces. E o schimbare careia inca nu-i pot face fata. Si pe viitor trebuie sa invat sa-i respect spatiul , sa nu fiu(prea) iscoditoare, prea insistenta...sa accept ca a crescut si ca, pentru o dezvoltare echilibrata, in continuare, trebuie s-o las sa-si traiasca propriile experientele, fara a putea impiedica asta. Stiu,sunt si  voi fi langa ea, dar e tare greu pentru mine  sa fac fata schimbarilor.

 La voi cum e/a fost?

 

 

la mine e la fel. Te citesc pe tine si ma vad pe mine.... Ma gandesc la mama mea cand eu eram adolescenta... la fel a fost si in sufletul ei...




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -