Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

FIV Grecia (4)


910 raspunsuri la acest subiect

#891
aly_29

aly_29
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 05 noiembrie 2016 - 15:22

Offf fetelor stiu cat de greu este din punct de vedere financiar sa o iei de la început,tocmai de aceea pt noi asta e ultima încercare cel putin deocamdată. Mare respect am pt femeile ce au avut curaj si putere sa încerce de mai multe ori,eu nu am,daca soțul meu nu era asa entuziasmat pt o a doua încercare va spun sincer ca nu sh cand si daca mai încercam a doua oară.

Sa dea Dumnezeu sa reusiti la a doua...asa e...este greu, numai cine a trecut prin asa ceva stie ce inseamna.



#892
Erika10

Erika10

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 155 mesaje

Postat 07 noiembrie 2016 - 12:41

Erika, sa nu ma-ntelegi gresit, chiar daca mi-am format o parere despre acest dr V si despre clinica respectiva, cu laboratorul lor performant cu tot (care, sa fim seriosi, cu totii stim cat de mult atarna-n reusita unei proceduri FiV), nu pot sa ma duc atat de departe incat sa acuz pe cineva care nu-mi impartaseste opinia ca ar fi dr-ul respectiv doar din acest motiv. Si am citit si pe site-ul infertilitate unde s-a facut trimitere in postarile de zilele trecute, insa, cu scuzele de rigoare, mi se pare aceeasi atitudine de paranoia usor agresiva.. Toata stima si respectul pt femeia are a luptat ca alte femei sa-si permita luxul unui FiV, nu-i contest meritul acesta, dar nu pot aproba o atitudine de acest fel. Cred ca prefer una zeflemista, nu asa, usor agresiva.. Parerea mea!

Sele7, se pare ca noi (si ma refer la useri de pe acest forum) am fost intelese gresit, pentru ca in niciun caz criteriul ca are o alta opinie decat noi nu a fost cel dupa care l-am identificat pe individ, asta e chiar absurd.
Stiu ca e greu de crezut ca un medic poate face asta, daca nu cunosti personajul. Pentru ca in conceptia ta (si a oricui, la mod general) un medic are o anumita conduita profesionala. Daca ai citit mai mult decat ultimele postari pe subiect, ai vazut ca el e "altfel", cum il caracterizeaza majoritatea pacientelor, pentru ca de fapt se ocupa mai mult de marketing decat de medicina. Iar pentru marketing, stim cu totii ca review-urile negative sunt foarte nocive. In plus, el e dependent de media, cu postari zilnice pe fb, eu personal n-am mai intalnit aceasta apetenta pentru fb la niciun medic respectabil, insa pentru marketing e foarte util.
Cand in sfarsit intri in cabinetul lui, dupa 2-3h de asteptare, te consulta pe fuga si apoi ii pui intrebari, el butoneaza telefonul si tu ramai cu intrebarile in aer, pleci de-acolo la fel cum ai intrat. Asta desigur in afara de prima consultatie, cand isi prezinta numarul artistic de vraji.
Tot la consultatii, o colega de suferinta mi-a spus ca a fost invitata sa participe, citez, "la o intalnire cu fetele de pe forum si el". Pe aceeasi tema, o mamica de pe acest topic (care a reusit cu ei) a scris la un moment dat ca pe ea a recunoscut-o Vythoulkas de pe acest forum.

Deci da, categoric Vythoulkas "nu" are nicio treaba cu forumul, "nu" e genul...
Oricum, nu incerc sa te conving nici pe tine si nici pe altcineva despre identitatea individului. Doar am vrut ca el sa stie ca 
unele din noi, la cat am avut de-a face cu el, suntem capabile sa-i recunoastem schemele si textele, indiferent daca aceste texte sunt scrise (cu exceptia primelor postari) de jumatate, intr-un stil jurnalistic incisiv (chiar daca el vorbeste bine limba romana, evident ca nu o cunoaste la un asemenea nivel).

Iar faptul ca i-am transmis toate astea ne este suficient, indiferent de parerile celor din jur.


Editat de Erika10, 09 noiembrie 2016 - 13:52 .


#893
Erika10

Erika10

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 155 mesaje

Postat 07 noiembrie 2016 - 12:44

Dana, puterea aceasta vine cu timpul (din pacate... sau din fericire, nici nu stiu cum e mai bine sa spun...). Dar iti doresc ca la tine sa nu fie nevoie sa devii prea puternica (din aceasta cauza [:)] ) si sa reusiti acum!

Nu mai stiu cand ai spus ca vei face FET-ul, in noiembrie sau decembrie? Multa, multa bafta si sa fie totul bine!


Editat de Erika10, 07 noiembrie 2016 - 12:46 .


#894
Dana0

Dana0

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 931 mesaje

Postat 07 noiembrie 2016 - 14:31

Dana, puterea aceasta vine cu timpul (din pacate... sau din fericire, nici nu stiu cum e mai bine sa spun...). Dar iti doresc ca la tine sa nu fie nevoie sa devii prea puternica (din aceasta cauza [:)] ) si sa reusiti acum! Nu mai stiu cand ai spus ca vei face FET-ul, in noiembrie sau decembrie? Multa, multa bafta si sa fie totul bine!

multumesc mult.transferul

o sa fie undeva pe la începutul lui Decembrie,am început deja pregătirea de aseara cu o injecție de Arvekap pt inhibare.



#895
Lolita11

Lolita11

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 18 mesaje

Postat 07 noiembrie 2016 - 19:36

Dana, mult succes! Doamne ajuta! Unde il faci?



#896
Dana0

Dana0

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 931 mesaje

Postat 07 noiembrie 2016 - 20:55

Dana, mult succes! Doamne ajuta! Unde il faci?

Multumesc mult,si tie la fel.

La o clinica in Grecia,Iakentro Atena.



#897
Erika10

Erika10

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 155 mesaje

Postat 07 noiembrie 2016 - 23:53

Sa fie intr-un ceas bun, Dana! Si sa va ajute Dumnezeu sa aveti un Craciun de poveste, cu cel mai frumos cadou la purtator!



#898
Dana0

Dana0

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 931 mesaje

Postat 08 noiembrie 2016 - 02:27

Sa fie intr-un ceas bun, Dana! Si sa va ajute Dumnezeu sa aveti un Craciun de poveste, cu cel mai frumos cadou la purtator!

Multumesc mult,cum o vrea Dumnezeu acum,nu stiu ce sa mai cred.Anul trecut mi-am petrecut Crăciunul plângând toată noaptea sper ca anul asta sa fie lacrimi de fericire.



#899
Bia1988

Bia1988
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 12 noiembrie 2016 - 16:35

Buna, fetelor! Sper sa nu fac o gafa, nu stiu exact cum functioneaza forumul, asa ca ignorati mesajul meu daca este deplasat. Ma adresez pacientelor doctorului Vythoulkas. Si eu sunt pacienta lui si foarte dezamagita. Deocamdata nu dau multe detalii despre situatia mea pentru ca inca merg la el si in cazul in care citeste nu as vrea sa isi dea seama cine sunt, pentru ca inca mai sper ca macar pe ultima suta de metri sa-si dea interesul in ceea ce ma priveste. Interes pe care pana acum nu l-am vazut. Ceea ce vroiam sa spun este ca dupa parerea mea ar trebui deschisa o discutie dedicata numai doctorului Vythoulkas. Asa cum este una pentru dr Albu, de ce nu ar fi pentru Vy? De ce spun asta? Pentru ca astfel probabil le-ar fi mai usor fetelor sa gaseasca informatii reale despre acest doctor inainte sa mearga la el. Daca il cauti pe internet gasesti numai interviuri in care el deseneaza activitatea lui ca rupta dintr-un basm. Un basm in care multe vrem sa credem si mergem la el ca la pomul laudat. De fiecare data cand merg la el sunt zeci de cupluri acolo si mi-e greu sa cred ca numai cazul meu e tratat cu superficialitate si numai eu sunt mintita cu zambetul pe buze. Dar cred ca ne ingramadim toate ca oile la el pentru ca ne spala mintile toata publicitatea asta mincinoasa care i se face. Cred ca ar trebui sa le fie mai usor fetelor sa gaseasca si informatiile din viata reala, nu doar povestile lui. Va scriu asta pentru ca eu nu stiu exact cum functioneaza forum-ul si cred ca fetele mai experimentate ar putea face asta. Eu nu cred ca multe fete intra pe fiv Grecia sa gaseasca informatii despre Vy, eu una v-am gasit din intamplare. Dar daca ar fi o discutie cu numele lui, cred ca fetelor le-ar fi mai usor sa gaseasca. Imi cer scuze daca m-am intins mult sau daca ideea mea este una cretina, dar sunt foarte suparata pe acest personaj si vreau sa afle cat mai multa lume ce fel de doctor si om este de fapt.



#900
Dana0

Dana0

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 931 mesaje

Postat 13 noiembrie 2016 - 00:23

Bia imi pare foarte rau sa aud despre experiența ta,offf oare doc asta nu are inima? Nu este o idee cretina deloc si chiar ar fi super daca ar deschide cineva un topic special pt doc acesta,aici esti binevenita sa iti spui oful asa cum este el fără a fii judecată. Ar fii bine daca toate pacientele nemultumite de el ar depune plângeri la clinica sau la autoritățile abilitate nu sh ce sa zic.


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Astăzi, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -