Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

FIV Grecia (4)


910 raspunsuri la acest subiect

#11
maslinica

maslinica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 180 mesaje

Postat 11 noiembrie 2015 - 10:44

E greu de acceptat situația! Ma uit la aceste teste de sarcina si parca nu-mi vine sa cred, parca e un coșmar! Ma întreb oare cu ce am greșit!? N-am ridicat niciun pai de jos..am stat in pat majoritatea timpului. De ce nu a vrut puiul meu sa stea la mine? De ce? 



#12
elena31

elena31

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 120 mesaje

Postat 11 noiembrie 2015 - 12:44

Eu dupa esecul din martie am suferit o perioada...si eu si sotul... apoi am incercat sa ne dezmeticim si am aruncat pozele cu embrionii..pentru ca incepeam sa plang de fiecare data cand le vedeam...

Asa ca incearca sa arunci testele, iar analizele sa le pui undeva deoparte...sa nu dai peste ele tot timpul...

Eu asa am facut si m-am mai linistit...

Si nu te mai gandi ca ai gresit tu cu ceva...ca nu ai gresit tu cu nimic...

 

Eu cred ca toate in viata vin la momentul potrivit si atunci cand suntem pregatiti.



#13
maslinica

maslinica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 180 mesaje

Postat 11 noiembrie 2015 - 16:09

Am fost, am vorbit cu Dr. Vor face analize genetice pe embrionii din Grecia! Vineri avem rezultatul! Doamne ajuta sa fie bine. Elena, îmi pare rău pentru tine! Voi ce probleme aveți? 



#14
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 11 noiembrie 2015 - 16:47

maslinica imi pare rau pt ce s-a intamplat. Cand ai sangerat ti s-a recomandat Duphaston ? Stiu ca voi aveati doze mari de progesteron, sunt curioasa daca in caz de sangerare vi se recomanda suplimentare.



#15
elena31

elena31

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 120 mesaje

Postat 11 noiembrie 2015 - 21:37

Eu am trombofilie, dar se pare ca nu asta este cauza. Mi s-a spus ca as avea endometrioza...dar doar in baza analizei CA125, nu si a laparoscopiei.

In rest, toate analizele facute pana acum sunt in regula. 

 

Maslinica, iti doresc sa primesti vesti bune vineri si sa iti vezi visul implinit cat mai curand! 



#16
Alios

Alios

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 171 mesaje

Postat 12 noiembrie 2015 - 11:01

Am fost, am vorbit cu Dr. Vor face analize genetice pe embrionii din Grecia! Vineri avem rezultatul! Doamne ajuta sa fie bine. Elena, îmi pare rău pentru tine! Voi ce probleme aveți? 

Buna! Imi pare rau ptr ce ti s-a intamplat. Cum iti pot face teste genetice pe embrionii din Grecia? Au prelevat biopsie de la fiecare embrion inainte de congelare? Te intreb ptr ca asa se procedeaza daca soliciti teste genetice ptr embrionii congelati.Stiu ca trebuie sa-ti dai acordul ptr acest lucru si sa platesti 100 eur ptr fiecare biopsie. Doar daca au prelevat celule inainte de congelarea lor. Iti spun din experienta proprie.



#17
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 12 noiembrie 2015 - 11:07

    Alios se poate face si la decongelarea lor,dar rezultatul nu e imediat...asa ca se decongeleaza,se extrage tesut(celula),apoi se congeleaza si la un eventual transfer se decongeleaza din nou.Cam mare riscul:(((



#18
maslinica

maslinica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 180 mesaje

Postat 12 noiembrie 2015 - 13:11

Sincer nu știu cum vor proceda, asa a spus vitk! Aseară pe la ora 12 noaptea ne-a sunat de pantos din Grecia si a zis ca deocamdată nu-si explica ce s-a întâmplat pentru ca toate analizele sunt bune, i-a spus in schimb soțului sa facă o ECO testiculara ca el crede ca ar avea varicocel. Știți cumva unde am putea face asta? Îmi puteți recomanda un medic bun! Trebuie sa mergem la urolog sau androlog? Qiao, da mi a suplimentat gelul intravaginal...dar n am mai apucat sa fac asta pr ca an început sa sangerez ca la menstra! 



#19
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 12 noiembrie 2015 - 13:33

maslinica sotului a fost la androlog. care s-a uitat pe analize, i-a facut consult si eco. Am fost la Medlife la dr. Mihalca.


Editat de QiaoBing, 12 noiembrie 2015 - 13:40 .


#20
maslinica

maslinica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 180 mesaje

Postat 12 noiembrie 2015 - 13:40

Qiao, o sa i fac o programare soțului! Știi ce ma nelinisteste? Ce legătura are calitatea spermei cu Fiv ul? De ce am pierdut sarcina? Nimeni nu mi spune nimic! :((




Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -