Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

FIV Turcia 38

turcia acobadem tayfun fiv

480 raspunsuri la acest subiect

#461
lorelei78

lorelei78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.424 mesaje

Postat 27 iunie 2016 - 22:49

Pai sa iasa cu bebe 2 atunci sau poate ies gemeni :) Vor fi de 2 ori(sau de 3 ori  [:)] ) mai multe zambete si mai multa iubire.Nu te teme,e greu dar frumos!

Pupa piciul frumos!



#462
ona_elaa

ona_elaa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 701 mesaje

Postat 28 iunie 2016 - 07:53

Multumesc, Doamne ajuta! Sa dea Dumnezeu sa ne vedem toate visul implinit! 

Va pupam si noi,



#463
Lauryta

Lauryta

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 28 iunie 2016 - 13:15

ona_elaa,acuma traducatoarea romanca este Iulia Van iar nr ei este:0090 216 5444348 Sau 0090 545 2247280 iar email:iulia.van@acibadem.com.tr Tratamentul este: din z2 estrofem 2/zi,in z8 mergi la ginecolog sa iti masoare endometrul si io comunici Iuliei si tot din z8 cate 3 pastile estrofem pe zi,in ziua 14 mergi la control la Tayfun si daca vrei te poti intoarce in tara si peste 5 zile de la control se face transferul.Mult succes!

#464
redramy

redramy

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 162 mesaje

Postat 28 iunie 2016 - 14:39

Buna! Donez 2 cutii MENOPUR 600 UI,  fiecare cutie contine 1 flac. cu pulbere pentru sol. inj., 1 seringa pre-umpluta cu solv. pentru reconstituire, 1 ac pentru reconstituire, 9 tampoane cu alcool medicinal si 9 seringi de unica folosinta pentru admin., gradate în unitati FSH/LH cu ace pre-fixate. Cutiile sunt sigilate, tinute in conditii corespunzatoare (adica la frigider), dar expira in 07.2016 asadar trebuie utilizate foarte repede. Eu le-am cumparat din Slovacia pt a le folosi la un FIV, dar din diverse motive nu am mai putut face FIV-ul, a trecut timpul si cum nu pot face FIV pana in iulie, as fericita daca as putea ajuta pe cineva, avand in vedere ca aceste medicamente costa destul si ar fi pacat sa le arunc la gunoi. Cine este interesat va rog PM! Si sunt din Bucuresti! O zi buna!



#465
ona_elaa

ona_elaa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 701 mesaje

Postat 30 iunie 2016 - 14:42

Lauryta multumesc frumos

#466
NihilSineDeo

NihilSineDeo
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 01 iulie 2016 - 11:08

Fetelor după ce faceți FIV în Turcia monitorizarea sarcinii, schema de tratament timp de 9 luni la cine faceți? 



#467
NihilSineDeo

NihilSineDeo
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 01 iulie 2016 - 11:08

Fetelor după ce faceți FIV în Turcia monitorizarea sarcinii, schema de tratament timp de 9 luni la cine faceți? 



#468
NihilSineDeo

NihilSineDeo
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 01 iulie 2016 - 12:17

Observ că trebuie să scriu de mai multe ori ca să apară o dată.. Nelămurirea mea este următoarea: din moment ce mergi în Turcia și să zicem că FIV este un succes, în România  (București în speță) la ce medic mergeți? Mie de exemplu îmi place mult de Dr Dragoș Albu dar mi-ar fi jenă să știe că nu am mers la dumnealui la FIV apoi continui cu el cu schema lui de tratament 9 luni... Sinceră să fiu as merge în Turcia pentru aparatura medicală mai performanta. În Dr Albu am multă încredere dar mai contează și ce aparatură e în România...zic..



#469
ruxandrars

ruxandrars

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 323 mesaje

Postat 02 iulie 2016 - 07:47

Nihilsinedeo, fiecare din noi am mers ptr monitorizarea sarcinii la in dr din orasul in care locuim care ne prezinta incredere. Nu are de ce sa-ti fie rusine ca nu ai facut fiv cu acel dr. E alegerea ta unde faci ca e vorba de viata si banii tai. Lauryta mult succes ptr urmatorul transfer. Ar fi bine daca ai face nk din sange si din uter in luna precedenta urmatorului transfer. Poti face la wellborn cu dr Predoi cam prin zilele 18-21 de la menstra. Astfel la transfer mergi cu rezultatele si daca e nevoie Tayfun iti da tratament. Plus ca nk uterine se recolteaza prin endo injury care ajuta la implantare. Eu tot cu fet am reusit. Succes!!!

#470
NihilSineDeo

NihilSineDeo
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 03 iulie 2016 - 00:22

 Mulțumesc pentru răspuns Ruxandra. O întrebare: ce este "'nk"?





Etichetat si cu turcia, acobadem, tayfun, fiv

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -