Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 119


203 raspunsuri la acest subiect

#11
sabymary

sabymary

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 188 mesaje

Postat 17 octombrie 2015 - 23:30

  Am incercat sa atasez un tabel facut de un nutritionist(de asociere a alimentelor),dar nu ma lasa.Daca vrei imi lasi pe PM adresa de email si ti-l trimit.Eu am plecat de la 51kg la primul fiv,dupa ultimul cantaream 63,5kg iar intre ele tineam regim peste regim.De ajutor mi-a fost nutritionista(Qiao) dar a fost o dieta personalizata si mananc mult mai mult ca inainte,apa beau putina,mai ales de cand a venit frigul si am ajuns la 55kg.Fara sport si fara regim.

  Eu lucrez acasa de asta timpul nu-mi permite sa merg la sala.Programul meu incepe la 8 si se termina la 20,cu o pauza de 3h la pranz,in care fac treburi casnice.Dar e lejer,mai ales psihic,ca nu am patron care sa-mi urle in creier...pe langa clienti nemultumiti,etc.

  Din cauza stimularilor ai depus si probabil ca cel mai mult in jurul taliei:(((

Si eu fetelor dupa stimularea cu closty am pus vreo 3 kg pe mine( 55 aveam inainte)...si de atunci incetul cu incetul am ajuns la  aproape 60 kg.Nici eu nu fac efort deloc, lucrez la un birou 10 ore pe zi si acasa vin si ma arunc direct in pat de obosita ce sunt.Sper totusi ca de luna viitoare cand incep stimularea pt fiv sa nu ajung la 65kg  ( ca nu as suporta sa mi se spuna grasa cand toata viata mea lumea imi spunea uscata:)



#12
raishwanya

raishwanya

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 879 mesaje

Postat 18 octombrie 2015 - 09:44

FIV-ul meu cu embrioni donati sa incheiat de timpuriu, bebelusul meu a incetat sa se mai dezvolte la 5saptamani si un pic. Dupa inca 10 zile de tratament si o crestere beta foarte lenta, am incetat tratamentul. Va multumesc pentru ca mi-ati fost alaturi.

Va imbratisez si va doresc mult succes la cele acre sunteti in focuri sau veti incepe in curand.

Sarcini usoare celorlalte.

Si sperante pentru cele care aspiram la statutul de mama.



#13
sabymary

sabymary

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 188 mesaje

Postat 18 octombrie 2015 - 10:10

uofff raishwanya, imi pare foarte rau...trebuie sa fii puternica si sa speri considerand ca poate nu a fost momentul potrivit. Asa a vrut Dumnezeu sa te mai lasa o perioada  pana iti va da cadoul suprem. Imi pot imagina dezamagirea si tristetea ta, ca niciun cuvant nu te poate ajuta sa iti revii, insa  cu trecerea timpului rana ti se va cicatriza si vei face din nou un fiv care va fi cu succes.Te imbratisez si nu uita ca  suntem toate alaturi de tine



#14
gabyv

gabyv

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.804 mesaje

Postat 18 octombrie 2015 - 10:34

Fetelor, eu am pus o gramada de kg pe mine de la stim. Dupa inseminari aveam 15kg in plus, am slabit 10, m-am apucat de fiv si am pus vreo 13 la loc. Si asta cu mari eforturi, am facut vreo 2 ani sport de 4 ori pe sapt si regim.

Acum sunt o grasa, insa nu imi pasa, am timp sa slabesc, cand o sa alerg dupa bebe.



#15
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 18 octombrie 2015 - 10:37

   Hello babutze!

   Acum m-am asezat si eu jos,as bea o coffe-decoffe dar nu are cine sa mi-o faca,deci ramane pe mai tarziu.Am terminat cu impachetatul si expediatul soatei deci voi atarna pe net si la ora mai tarzii,exceptand probabil we.Am inteles MaryS:))).

   Raisa iti doresc multa putere,planurile de orice fel ne ajuta sa nu ne inecam,luam fiecare zi pe rand si ne agatam de lucruri marunte care ne ies ok ca sa putem inainta.Ce ai scris dincolo asta am facut si eu acum un an(aproape) si am rezultate frumoase...daca as fii renuntat si la tutun as fii fost 100% multumita.Iar acum ma voi pregati de urmatoarea procedura,cu temele mai bine facute din punctul meu de vedere si mai relax,ca daca nici asa nu reusesc nu va fii capat de lume,macar am incercat si varianta asta.Nu stiu exact cand va fii data exacta a procedurii,dupa sarbatorile de iarna in orice caz.

   Acum voi avea de lucru in urmatoarea perioada pe langa job vreau sa pregatesc gradina de iernat si bine'nteles sa mai culeg ce se poate si sa vad ce voi face cu ele.

   Legat de sunculite nu m-ar deranja daca s-ar lasa cu bebe,alergand apoi dupa el s-ar duce lejer,dar pana atunci nu inseamna ca trebuie sa ne neglijam,mai ales ca "puterea" noastra vine si din aspect.

  O duminica faina dragelor!Va pup!



#16
raishwanya

raishwanya

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 879 mesaje

Postat 18 octombrie 2015 - 11:08

Deci suntem grase si frumoase! Asta este bine. Mai dam jos, mai punem la loc, numai bebe sa vina. pupici



#17
m3ryro

m3ryro

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 18 octombrie 2015 - 11:09

Raishwanya  [grup] imi pare tare rau 

 

Dea ai PM

 

Va pup si un we frumos in continuare ... la noi a iesit soarele, e super pentru o plimbare pe malul marii



#18
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 18 octombrie 2015 - 11:20

   Cand ai zis Raisa de grase si frumoase m-am amuzat.Prima oara cand am fost in Hu la Kaali(szeged) dr respectiva mi-a zis:"pai nu vedeti ce slaba sunteti...de unde vreti sa pape bebe?!...slanina cu unt si paine sa mancati pana ne apucam de fiv"...deci nici chiar asa.Parca era bunica'mea care la fiecare vizita ma intreba daca nu sunt bolnava,ca o femeie sanatoasa era grasa.

   Am vazut un fel de placinta cu branza sarata si ceapa verde,coapta in tigaie.Musai s-o fac sapt asta,dar o voi coace pe plita teracotei,yuuuumi...deja imi lasa gura apa.

   M3ryro am rezolvat.



#19
m3ryro

m3ryro

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 18 octombrie 2015 - 11:27

Mmmm Dea ce bunatati faci tu acolo ... chiar ca iti lasa gura apa

Referitor la frumusete fetelor eu vreau sa zic ca m-am ales si cu niste cosuri de toata frumusetea in jurul barbii, si eu nu am avut in viata mea cosuri ... dar pentru un bebe ce nu suportam noi



#20
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 18 octombrie 2015 - 11:37

   Inca nu fac...dar e o idee pe saptamana ce urmeaza,probabil vineri voi incerca.Asta e reteta http://www.jamilacui...e-reteta-video/   ....eu nu respect nimic din ea decat umplutura:)))




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Astăzi, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -