Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Iulie 2016 (Stelute de Iulie 2016)

iulie 2016 gravida sarcina bebe

617 raspunsuri la acest subiect

#591
Elena26m

Elena26m

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 107 mesaje

Postat 01 februarie 2016 - 10:24

Asteptam pe noile venite sa acceseze link-ul si sa ne auzim pe facebook...discutam mai usor acolo



#592
Elena26m

Elena26m

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 107 mesaje

Postat 01 februarie 2016 - 10:27

Buna Lia88, inseamna ca esti o mamica rabdatoare si prea putin curioasa :) eu de cand am aflat ca o sa fiu mamica ma intrebam ce o sa fie...imi doresc foarte mult o fetita si de asta sunt asa de nerabdatoare..dupa "semnele" astea din popor pe care le au scos " cotofanele" dinaintea noastra lumea imi zice ca o sa fie baiat si eu ma supar , ca daca nu ti e rau e baiat , ca daca o sa ai pofta de acrituri  tot baiat si eu abia astept sa ma duc odata la ecograf sa ma linistesc :) . Sarcina usoara  in continuare si bebel sanatos !

Mie mi-a zis initial ca e fata iar dupa 2sapt baiat, ce-i drept nu am avut greturi...mi-a dorit fetita dar acu m-am obisnuit cu gandul ca e baiat si abia ast sa ii cumpar hainute



#593
Elena26m

Elena26m

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 107 mesaje

Postat 01 februarie 2016 - 10:32

https://www.facebook.com/dianabalasa

Asta e link-ul.. Sper sa reusiti. Eu apar ca Diana Vasile, am o poza cu mine la profil, destul de apropiata.

Acesta este link-ul pt a veni alaturi de noi pe facebook.



#594
Lia88

Lia88
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 02 februarie 2016 - 14:19

asa este..sunt rabdatoare. Sau poate si din cauza ca nu stiu ce mi as dori sa fie. Momentan nu sunt asa curioasa ...dar cine stie..pana nasc de cate ori ma razgandesc. Hehe da..nu te poti lua dupa ce zic cotofanele:))) si eu am mai auzit ca daca ai burta ascutita e fetita daca e mai lasata si rotunda e baiat. Accept ca cei din jurul meu sa isi dea cu parerea ca ce va fi..dar nu pot suporta ca cineva sa zica ,in caz ca e fetita "pai ce frumos era un baiat" sau invers. Asa e lumea.. dar cel mai bine sa ignor si sa ma bucur de sarcina.. Tu cate saptamani ai acuma Annushca123?

#595
Lia88

Lia88
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 02 februarie 2016 - 14:29

Mie mi-a zis initial ca e fata iar dupa 2sapt baiat, ce-i drept nu am avut greturi...mi-a dorit fetita dar acu m-am obisnuit cu gandul ca e baiat si abia ast sa ii cumpar hainute


#596
Annushca123

Annushca123
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 02 februarie 2016 - 23:20

Sunt in saptamana 15 Lia88..da..gura lumii nu o astupa nici pamantul asa ca cel mai bine nu punem la suflet. Tu in ce saptamana esti?

#597
Lia88

Lia88
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 04 februarie 2016 - 09:54

Imi cer scuze pt mesajul de mai sus din greseala am copiat textul elenei26m . Si eu tot in saptamana 15 sunt. :) astept urmatorul eco. Pana acuma am fost din 2 in 2 saptamani la eco din cauza problemelor si parca m am obisnuit sa ma duc asa des. Dar incepand cu luna aceasta ma voi duce o data pe luna.cred ca asa repede vor trece lunile..burta creste pe zi ce trece. Annuscha123 cand mergi la urmatorul control?

#598
Annushca123

Annushca123
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 04 februarie 2016 - 13:02

Poate nastem amandoua odata Lia88 :) eu saptamana ce urmeaza merg la control, mi am luat rezultatele de la analizele de sange si urina si o sa merg cu ele la doctor , si daca tot intru in saptamana a 16 a duminica e perfect ca sa aflu si ce o sa mi aduca barza :) am inteles ca din saptamana 16 se poate afla, asa ca la inceputul saptamanii ce urmeaza voi fi la medic. Eu nu am mers asa des, aproape deloc, am fost cand am aflat ca sunt insarcinata si mi a facut atunci o ecografie transvaginala si mi a calculat cate saptamani de sarcina am, aveam 8 atunci si mi a dat sa mi fac analize la sange si cand am rezultatele sa vin cu ele , mi a dat si niste vitamine si niste pastile ca aveam dureri ca la menstruatie si cam atat. Nu am avut alte probleme, voi vedea eu mai bine saptamana ce urmeaza. Si la mine creste burtica, dar incet, incet de tot, e mica inca, ma uit in fiecare zi in oglinda sa vad daca a mai crescut :) 



#599
Elena26m

Elena26m

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 107 mesaje

Postat 04 februarie 2016 - 15:11

Annuska si Lia nu doriti sa va alaturati celorlalte mamici pe facebook? Sa nu va mai intrebati de ce sunteti singure pe aici...Noi ne-am adunat deja 14mamici si facem chat in fiecare zi. Daca va ganditi sa veniti , accesati linkul de mai sus mentionat si lasati un msg privat Dianei. Va asteptam!



#600
Annushca123

Annushca123
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 04 februarie 2016 - 15:32

Buna Elena, dar eu i am trimis cerere Dianei, mi a si acceptat , i am scris si sms in privat si atat...nu am.vazut niciun grup si nu m a invitat nimeni in vreun grup :) na,  eu vreau dar nu stiu ce sa fac :-??





Etichetat si cu iulie, 2016, gravida, sarcina, bebe

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -