Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 16 voturi

Cafeaua de dimineatza


1011 raspunsuri la acest subiect

#21
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 13 octombrie 2015 - 19:08

Eu mi-am varsat cafeaua pe mine acu citeva minute! M-a sunat sotul sa-mi citeasca rezultatele din prima jumatate a trimestrului a printului mostenitor si are A star la tate obiectili, cu efort excelent, mai putin engleza unde are B (a incurcat borcanele la un eseu) si franceza unde are A! Si eu care il birfeam [barfa]  pe la prietene ca e asa si pe dincolo! Mincalar mama de geniu sa-l manince! (cum dumnezeu se scrie mincalar???). Cra, cra! [hop]

 

Soro, A star ? Asta e mai presus decat A + ? Hai felicitari ...si hai ca ma duc la coltz pentru ca te-am felicitat [:)]  ...acum va rog sa nu va luati dupa mine si sa ii urati pe rand acelasi lucru ...

 

Si al meu la fel ... toate notele bune, numai la engleza mama, sta cat pe ce sa cada din grafic ... Pai habar nu are ea ce limbaje, exprimari si demonstratii are fiu-meu cand se contrazice cu mine. I-ar da A+ numai daca ar asculta o cearta intre noi, cu asa artificii lingvistice ma trateaza, de ma lasa fara cuvinte.



#22
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 13 octombrie 2015 - 19:11



Si ce,nu se poate tanara si pleostita?:))

 

Numai cand doarme, si nici atunci intotdeauna [il]  ...

 

Vezi ca ai cam uitat, sa te trimit la fiu-tau sa-ti aduca aminte ? 

Sau de aia ii dai barbatului vin rosu ...sa i se intareascaaaaaa ...sanii, carnea pe el, pe ea  ? [:-)))]


Editat de buflea, 13 octombrie 2015 - 19:13 .


#23
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 13 octombrie 2015 - 19:12

Buflea, ne-felicitari si tie pentru Alex! In particoler adica. 



#24
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 13 octombrie 2015 - 19:15

Absurd? Cum ar fi sa comanzi ceva pe amazon pe 5 septembrie, sa te anunte ca livreaza pana pe 29 septembrie si sa nu primesti coletul pana pe 12 octombrie? Si cand ceri anularea comenzii sa iti zica // ca vei primi refund candva pana pe 29 decembrie?

la fel ca atunci cand comanzi o jucarie de la Altex la inceput de decembrie (stiu, is blonda, nu mi-am gasit alt site de pe care sa comand jucarii, da' daca acolo mi-a dat mama de Turbo linkul cand am intrebat-o ce vrea pruncu' de Craciun, nu-i vina mea), sa nu dea niciun semn. sa aiba un singur numar de tel din 4 cifre la care nu raspunde nimeni niciodata - numar la care, teoretic, se faceau toate operatiunile, comenzi, anulari de comenzi, intrebari despre comenzi... practic nu se facea nimic, c-am sunat zeci de minute - si mai au si-un robot care-mi bazaia rabdator in ureche ca toti operatorii-s momentan ocupati, sa completezi in zadar formulare de reclamatii de pe site - cam la 5 formulare completate, primeam un mail in care mi se promitea ca o sa fiu contactata in cel mai scurt timp posibil [:-)))]

 

am primit comanda pe la sfarsitul lui ianuarie; am dat cadoul de Paste [pk]



#25
elyda

elyda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.011 mesaje

Postat 13 octombrie 2015 - 19:18

Numai cand doarme, si nici atunci intotdeauna [il]  ...

 

Vezi ca ai cam uitat, sa te trimit la fiu-tau sa-ti aduca aminte ? 

Sau de aia ii dai barbatului vin rosu ...sa i se intareascaaaaaa ...sanii, carnea pe el, pe ea  ? [:-)))]

 

Doamna Buflea...nu va suparati ca va intreb...da' dumneavoastra aveti master...doctorat. ..ceva in "efectele  vinului  rosu asupra  anemonelor"?:))

Ca vad ca  detineti foarte multe informații. 

Doamna Letitia vorbeste despre note mari si noi stricam atmosfera cu măscări. 

Nu se face..:)):)):))

Ne stiam femei serioase...:))



#26
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 13 octombrie 2015 - 19:37



Doamna Buflea...nu va suparati ca va intreb...da' dumneavoastra aveti master...doctorat. ..ceva in "efectele  vinului  rosu asupra  anemonelor"?:))

Ca vad ca  detineti foarte multe informații. 

Doamna Letitia vorbeste despre note mari si noi stricam atmosfera cu măscări. 

Nu se face..:)):)):))

Ne stiam femei serioase...:))

 

Dna Elyda, eu am master in "numere", ca sa fiu cat se poate de directa [:D] ... numar numerele si le evaluez performantza, tinzand spre o satisfactie multipla,  orgasmatica.[:D]

 

Unul din indicatorii performantei este mobilitatea, energia si mai ales atitudinea cu care factorii cheie isi desfasoara activitatea ... inteleg ca "anemonele" familiei tale se hranesc din camara, de la damigeana si performeaza divin sau din vin (???). Daca ne mai dai cateva amanunte, poate pun de o documentatie despre modelul de "business" de succes, care intretine un vlastar in UK, unul la medicina si doua zambete pe buze.

 

Dna Aqai, vad ca isi intretine Ranunculaceea ( [:-)))] , sa nu radeti, asta este familia din care se trage anemona [:-)))] ) cu cofeina ...

 

Mai da cineva din casa ???


Editat de buflea, 13 octombrie 2015 - 19:38 .


#27
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 13 octombrie 2015 - 19:37

oh, doamna buflea, cum sa credeti ca reincalzitele... vai, departe gandul!

 

poate ma repet cu mantra "din bube mucegaiuri si noroi...ma rog e de retinut ca rimeaza cu NOI. NEW adica. repetati dupa mine.

 

si da, aveti voie la vene, cata vreme o faceti cu stil :)

 

uite de ex aminna care vrea sa ne fie clar ca a vorbit de NE-placere cu robotul, a spus ca ii bazaia rabdator in ureche, in nici un caz ca ii soptea fierbinte in ureche.

 

excelenta alegere a metaforei, daca asa se mai numeste :) bazaia, auzi, moartea pasiunii.....



#28
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 13 octombrie 2015 - 19:43



oh, doamna buflea, cum sa credeti ca reincalzitele... vai, departe gandul!

 

poate ma repet cu mantra "din bube mucegaiuri si noroi...ma rog e de retinut ca rimeaza cu NOI. NEW adica. repetati dupa mine.

 

si da, aveti voie la vene, cata vreme o faceti cu stil :)

 

uite de ex aminna care vrea sa ne fie clar ca a vorbit de NE-placere cu robotul, a spus ca ii bazaia rabdator in ureche, in nici un caz ca ii soptea fierbinte in ureche.

 

excelenta alegere a metaforei, daca asa se mai numeste :) bazaia, auzi, moartea pasiunii.....

 

Mda ... pai Dna Aminna nu a avut curajul sa recunoaca cum vocea masculina de la telefon, i-a excitat ciocanelul si i-a tremurat membrana [:D].

 

Sanchi, cica nu a primit cadoul de Craciun, decat la Paste ... voi va imaginati cat a stat la telefon ???


Editat de buflea, 13 octombrie 2015 - 19:43 .


#29
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 13 octombrie 2015 - 19:44

haidi bre, pai cum sa-mi pastrez reputatia de anemona cu asemena insinuari?



#30
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 13 octombrie 2015 - 19:59

Eu continui sa studiez anemonele, daca Dna Elyda ni le-a dat de exemplu.

 

Cica sunt plante erbacee, adica au "tulpina" subtire, frageda (really Elydo ???), si apoasa (hmmm !!!), este perena, adica intretinere minima, creste singura,  reinvie din nimic ...si are productivitate mare, in jur de 120 de specii de flori. Jullika poate confirma, anemona ei ce floricele reusite a produs ...

 

Julliko, si la tine tot divin, din vin, afin, zmeurin, arhiplin ?




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Astăzi, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Astăzi, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Astăzi, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -