Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Rugaciune colectiva pentru a dobandi prunci buni (86)


59 raspunsuri la acest subiect

#11
just_blue

just_blue

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 282 mesaje

Postat 25 martie 2016 - 11:27

Doamne ajuta!

Stiu ca nu am scris de mult timp, sper ca nu sunteti suparate pe mine... Ati fost si sunteti in gandurile mele!

Ma bucur ca sunteti bine si voi si bebeii :)

Pentru ca azi e Buna Vestire, vin si eu cu o veste buna: sunt insarcinata in aproape 22 saptamani, e fetita, vioaie si sper si sanatoasa!

De data asta, am ramas insarcinata natural, nici acum nu imi vine sa cred ce mi se intampla!

Cu voia lui Dumnezeu, la sfarsitul lunii iulie ar trebui sa vina printesa!

Va pup si va imbratisez cu drag!



#12
MaraAnisia

MaraAnisia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 632 mesaje

Postat 25 martie 2016 - 14:08

Just blue Doamne ajuta sa ai o sarcină usoara si cu prințesa sănătoasă la final! Este o minune ca si Efremul nostru. 

 

Noi crestem -  Irina e in clasa a III - a .invata f bine si e cuminte. Efrem are 1 an si 2 luni si merge  tinut de manute.e precaut. inca il alaptez intens.zi si noapte.papa si mâncare f bine si de toate.Nu refuză nimic. E un vesel si un cumintel.

 

Anna85. Ce mai face Efremiorul tau? Il duci la cresa după 2 ani?

Ioanact.sa - ti trăiască fetele.sa fie sănătoase.Nu stiam ca doar 7 luni sunt între bebeii nostri.

 

Va imbratisez cu drag pe toate si Sfânta Sărbătoare de azi sa va aducă tot ce va este de folos!

 

Mara 

 

 



#13
yola12

yola12

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 26 mesaje

Postat 28 martie 2016 - 16:24

Buna fetelor. Numele meu e Iolanda si ma alatur si eu voua. Incepusem sa citesc acest forum dar credeam ca nu mai este activ. Mare mi-a fost bucuria sa vad ca inca sunteti pe aici. Am citit o buna parte din cazurile voastre (nu am reusit inca sa le citesc pe toate) si m-am bucurat de multe ori pana la lacrimi cand am vazut ca prin rugaciune si credinta ati reusit sa va tineti in brate bebeii. Eu inca nu am un bebe, am facut o laparoscopie si acum urmez un tratament de refacere timp de 6 luni si dupa aia sper sa fiu si eu o fericita posesoare a unei burtici. Va imbratisez pe toate pentru sustinerea si energia pe care ati creat-o prin acest forum.



#14
pinuta

pinuta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 953 mesaje

Postat 02 mai 2016 - 10:38

Hristos a inviat ! Nu am scris demult,dar v-am mai citit din cand in cand! De 19 ani ma "lupt" cu infertilitatea, dar in ultimii 5 ani am renuntat pentru ca a aparut o minune in viata noastra: Rares Neactarie, un copil frumos si dorit, dar pe care nu eu l-am adus pe lume, dar il iubim ca si cum as fi facut-o! Acum are 5 ani si jumatate si ne gandeam sa mai adoptam unul ca sa nu fie singur. Insa Dumnezeu a avut alte planuri. Printr-o minune, pe care nici acum nu-mi vine sa cred ca o traiesc au aparut cele II liniute muuult asteptate. Nici nu am avut curaj sa-i spun sotului decat dupa ce am facut ecografie si am vazut ca este sigur sarcina, mica ce-i drept, dar ESTE! Acum avem 6 saptamani si asteptam cu nerabdare sa vedem prima ecografie cu bebe, pentru ca la prima s-a vazut doar sacul embrionar si ca este bine pozitionat. Am mari emotii pentru ca nu mai sunt nici tanara( anul asta implinesc 40 de ani), nici silfida.  Ma rog la Doamne Doamne sa fie totul bine! Sa nu va pierdeti speranta in Dumnezeu, caci doar El poate face minuni!Doamne ajuta! Va rog, umil ,sa ma treceti in rugaciunile voastre-Maria Nicoleta!


Editat de pinuta, 02 mai 2016 - 17:21 .


#15
MaraAnisia

MaraAnisia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 632 mesaje

Postat 03 mai 2016 - 17:11

Adevarat a Înviat! 

 

Pinuta , eu îmi amintesc de tine , esti de pe vremea când activam si eu mai mult. Felicitări pentru băiețelul de 5 ani si sarcină usoara si cu prunc sănătos  cam de Sf. Nicolae ,nu? Ma bucur foarte mult pt tine , încă o dovadă ca minunile există! După ce am adoptat -o pe Irina toată lumea ne spunea ca o sa primim si bb in burtica si chiar mi se părea un cliseu. Dar vad ca se confirmă si ma bucur .

 

Just blue.ce mai face burtica ? Nu mai ai mult.

 

Iolanda. Bine ai venit la rugăciune! 

 

Numai bine tuturor 



#16
Ioanact

Ioanact

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.206 mesaje

Postat 27 iunie 2016 - 22:46

 Doamne Ajuta!

M-am emotionat toata citind aceste vesti minunate. 

just_blue felicitari! Inca un pic si iti vei tine fetita in brate.

Nastere usoara iti doresc!

MaraAnisia multumesc! Da, nici eu nu am stiut ce diferenta sunt intre copii!

Felicitari Irinei! Sa te bucuri de ambii copii si sa fie sanatosi!

Yolanda bine-ai venit! Te asteptam cu vesti bune!

pinuta wow! Cu adevarat e minune de la Dumnezeu!

Sigur va fi bine! Sarcina usoara iti doresc!

 

Cateva cuvinte despre noi: Ioana a terminat clasa I. A luat coronita , deci premiul I, Justina a terminat gradinita iar Stela are 2 anisori si e dependenta de mami (o alaptez in continuare. merg pe autointarcare)i. Am fost un pic ingrijorati ca nu vorbeste. Am fost cu ea la o dra neurolog pediatru si ne-a zis sa-i facem control orl (Slava Domnului ca aude!) si un consult psihologic. nu am mai fost. A inceput sa zica cateva silabe cand si cand. Trebuie sa vb mult cu ea.

In incheiere va atasez o poza cu mine si fetele.

IMG_2072.JPG

O seara placuta va doresc!


Editat de Ioanact, 27 iunie 2016 - 22:50 .


#17
Lili_g

Lili_g

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 984 mesaje

Postat 28 iunie 2016 - 20:31

Nu am mai deschis de muuulta vreme, nu mai e activitate. Azi am avut inspiratie :)

 

Pinuta, ma bucur enorm, e o intarire pentru noi toti ca Dumnezeu ne stie durerile si ne ajuta, chiar si cand nu stim sa cerem. Cand ne incredintam Lui ne da cu prisosinta. Sa fi incredintata ca totul va fi bine. Daca Dumnezeu ti-a dat acest dar dupa atatia ani, nu are cum sa fie altfel. Nu te lua dupa statistici si alte alea. Dumnezeu e punctul de sprijin si Lui sa-i incredintezi toate intrebarile...caci iti va da si raspunsuri:) RAres o sa fie fratiorul cel mare, o sa fie minunat!

Bun este Domnul!

 

La noi este o familie care a nascut o fetita cu probleme, destul de mari. Nu vede si nici nu poate merge. Parintii tineri, insa extrem de curajosi si iubitori. S-au apropiat muuult de biserica, de Dumnezeu. Au dorit sa mai aiba copii, si au mai avut o fetita destul de apropiata de varsta, sanatoasa. Apoi mamica a ramas din nou insarcinata cu gemene. Este aacum o frumusete de familie. Mamica este numai zambet, imparte imbratisari si pupice la copile (cele mici au 7 luni si cea mare 7 ani). Mereu e cu bratele pline dar niciodata nu se plange.

 

Alina ai niste fetite frumoase, frumoase! Felicitari pentru scoala. trece repede timpul, mai ieri asteptai pe Ioana :)

 

Yolanda, bine ai venit. Noi suntem pe aproape, scrie si raspundem :)

 

VA imbratisez pe toate.

Sa aveti o vara frumoasa, plina de bcurii si liniste.

Lili



#18
pinuta

pinuta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 953 mesaje

Postat 22 iulie 2016 - 10:43

Multumesc tuturor pentru gandurile bune! Ioana Nectaria(deocamdata e fetita, dar dr. a zis ca vedem sigur luna viitoare poate ii mai creste ceva:)) are deja 18 saptamani, da din picioruse si e sanatoasa si intreaga .  Analizele sunt bune , dar nici nu ma indoiam de asta!Multumim Domnului!DPN este 25 decembrie , dar probabil va veni mai devreme pentru ca datorita varstei s-ar putea sa fie  nevoie de cezariana. Acum ne bucuram de fiecare moment pe care Bunul Dumnezeu ne-a ingaduit sa-l traim! Rares s-a obisnuit cu ideea ca va avea o surioara, desi initial a fost cam imbufnat, pentru ca nu va avea cu cine juca fotbal! 

 just_blue nastere usoara! Asteptam vestile bune!

Va doresc numai bine si sanatate!

Doamne ajuta!



#19
Sorinake78

Sorinake78

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.026 mesaje

Postat 18 august 2016 - 16:49

Wow...inca mai sunt pe listuta cuplurilor care isi doresc prunci...ce frumos! Dupa atatia ani [flo2]



#20
yola12

yola12

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 26 mesaje

Postat 24 septembrie 2016 - 15:39

AM revenit dragele mele dupa o scurta pauza. Am terminat tratamentul care m-a bagat la menopauza iar cam intr-o luam astept sa-mi revina menstruatia si dupa...ce-o vrea Bunul Dumnezeu. Pinuta ma bucur enorm pt tine si minunea pe care Dumnezeu ti-a dat-o si iti urez sarcina usoara in continuare. Mi-ar place sa fie mai animat grupul, observ ca fete noi nu prea sunt, mai mult voi cele vechi ati pastrat legatura. Oricum ma bucur mult ca exista un astfel de grup :)


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -