Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 6 voturi

Ghetarul pustiu

ghetar pinguini

858 raspunsuri la acest subiect

#21
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 05 octombrie 2015 - 10:01



 

Rox, avea cateva bubite joi seara, vineri au mai iesit si unele s-au facut mai mari, am mers la doctor si ne-a spus ca este o forma usoara de varicela.

Nu a facut febra, dar ii tot apar bubite, pe care le dam cu mixtura metolata.

 

 

 

oh, saracul!! bine ca s-a reusit amânarea.... asa o sa fie un impuls sa se faca repede bine [:)]

 

Silvia, gata cu dusul la munca? bravo... sa te mai si odihnesti....

 

Viviana, contrar parerilor. nu orice vin e ok de baut dupa tzshpe ani [:)] asa ca as zice nu la categoria asta de cadouri. o rama de argint cu o fotografie.. doar cu voi doi [:)]



#22
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.602 mesaje

Postat 05 octombrie 2015 - 10:02

monica, daca zgarieturile sunt superficiale, merge sa incerci cu pronto pentru parchet, nediluat. aplici cu un betisor pentru urechi sau o discheta demachianta, lasi sa se usuce si lustruiesti, eventual mai aplici un strat dupa.

daca sunt mai adanci, poti folosi acele batoane cerate, ar trebui sa le gasesti la magazinele cu accesorii pentru mobila (manere, balamale, samd.). poate se gasesc si la magazinele de bricolaj.

http://www.complexar...wax-veleca.html

http://www.feronerie...eara-corectoare



#23
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 05 octombrie 2015 - 10:02

Neața! 

 

Va scriu de la job, am ajuns azi noapte la 12, cu bine, dupa 2 zile pe drum. Winston a fost foarte cuminte, o noapte am dormit cu el la hotel, i-am aranjat un locșor unde dupa ce a scancit ca un prunc, nu isi găsea locul, a adormit. L-am obosit doua ore in prealabil :). S-a trezit o data si l-am mângâiat pana a adormit, acolo in locsorul lui. A dormit pana dimineata la 6 :). A facut pișu in camera pe scutecele de câine, era obișnuit cu ele, aveau si norvegienii la puiuți. In rest, pe iarba, cum simte iarba cum face rapid. 

Pe drum a dormit ca un prunc, in cușca lui. 

Ne-am oprit cam la 2 ore, sa luam cate o pauza. 

 

In prima zi nu i-am dat mancare, inainte de drum. Dar ieri n-am mai avut încotro ca era prea mare timpul sa stea nemâncat, i-am dat jumate de porție si a fost foarte ok. Nu i-a fost rau, dimpotrivă, a dormit bine cu burtica plina :). 

 

Azi noapte cand am ajuns, Morgan (motanul) era in casa, Diana a avut grija de el si a primit instrucțiuni sa il lase in casa. 

La început l-a studiat circumspect de la distanța, Silvia il ținea pe W in brate. M nu s-a apropiat, cand W scâncea, motanul o lua la fuga. :). Apoi i-am facut tarcul si cand W era inauntru, M s-a apropiat si s-au mirosit printre gratii. Atat a fost totul, ca azi dimineata cand sa mănânce, M s-a speriat de W si a fugit la etaj. I-am dus sus mâncarea, cred ca vor sta mai mult separat :), cel putin pana W nu poate urca. 

 

Eu am tras aer adânc in piept azi dimineata si am plecat la job. Asta micu era in verva sa se joace, zici ca e pe Duracell tot timpul. :) 

 

 



#24
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.190 mesaje

Postat 05 octombrie 2015 - 10:06

monica, daca zgarieturile sunt superficiale, merge sa incerci cu pronto pentru parchet, nediluat. aplici cu un betisor pentru urechi sau o discheta demachianta, lasi sa se usuce si lustruiesti, eventual mai aplici un strat dupa.

daca sunt mai adanci, poti folosi acele batoane cerate, ar trebui sa le gasesti la magazinele cu accesorii pentru mobila (manere, balamale, samd.). poate se gasesc si la magazinele de bricolaj.

http://www.complexar...wax-veleca.html

http://www.feronerie...eara-corectoare

Pronto, ceara nu?

Dau cu un betisor de urechi iin lungul zgarieturii?

Las sa se usuce?

Pe urma ce inseamna "lustruiesti"? Ce-i mai fac dupa ce se usuca? 

Eu zic ca-s superficiale, se vede dintr-un anumit unghi, si doar daca te uti atent, altfel nici nu stii ca sunt... repet, eu nici nu le-am vazut  [biz]



#25
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 05 octombrie 2015 - 10:08

Am citit tot, incerc sa raspund cat si ce am reținut. 

 

Silvi, sanatate si aveti grija de voi, sa stea bb la călduros pana la termen.  [flo2]

 

Mariana felicitări fetiței! Am citit ceva de premii, sper ca nu greșesc.  [flo2]

 

lauranico, oh Silvia e in culmea fericirii! :)

sanatate lui Mihai, poate ii trece pana de ziua lui. 

 

Dark am vazut niște pozeeeee si sunt invidioasa. :) pozitiv :) 

 

Viviana, sa trăiți multi multi ani inainte! 

Ideea cu vinul mi-a placut tare mult, pacat ca spui ca e așa de scump. 

ideea cu albumul de poze al Corinei mi se pare foarte buna. 

 

gata pauza, fug la treaba, revin de acasă, sper :)



#26
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.602 mesaje

Postat 05 octombrie 2015 - 10:18

Pronto, ceara nu?

Dau cu un betisor de urechi iin lungul zgarieturii?

Las sa se usuce?

Pe urma ce inseamna "lustruiesti"? Ce-i mai fac dupa ce se usuca? 

Eu zic ca-s superficiale, se vede dintr-un anumit unghi, si doar daca te uti atent, altfel nici nu stii ca sunt... repet, eu nici nu le-am vazut  [biz]

da, monica, pronto ceara pentru parchet. da, in lungul zgarieturii, incerci s-o umpli, cum s-ar spune.

lasi sa se usuce si poti sa lustruiesti cu o carpa moale uscata sau chiar cu un disc demachiant (de vata). daca zgarietura tot se vede, repeti procedeul sau poti chiar sa dai un strat de pronto pe tot parchetul. atentie, daca il dai nediluat, s-ar putea sa-l transformi in patinoar, depinde si cum este parchetul tau (lucios, semilucios sau semimat).

eu am un astfel de baton de ceara, mi l-a facut cadou baiatul care ne-a facut mobila pe comanda, lucreaza la o firma ce confectioneaza mobila si normal ca acolo au asa ceva, sa cosmetizeze micile zgarieturi care pot sa apara in timpul fabricarii sau transportului/montajului.



#27
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 05 octombrie 2015 - 10:28

La multi ani Viviana pt aniversare!!

Mersi, dar mai am o luna si jumatate. Abia pe 16 noiembrie! Dar ma pregatesc din timp.



#28
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.222 mesaje

Postat 05 octombrie 2015 - 10:29

Neata!
 
Am fost la analize, apoi am dus pitica la scoala. La ei se fac cursuri normal.
Nu prea imi vine sa cred ca in urmatorii 2 ani+ nu mai merg la munca...
 
Otiliav, cand sunt nascute fetele tale? Eu initial aveam termen 27, apoi s-a mutat la 20 si acum e maxim 16. Vad vineri ce mai zice dr.
 


Pe 9 si pe 18 decembrie. Deci e posibil.
Eu nu cred teoria cu mutatul DPN-ului. Char daca are coplul greutate si dimensiuni bune, peste medie, el tot la aceeasi data ar trebui sa se nasca.

#29
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 05 octombrie 2015 - 10:29

De ce ghetar pustiu? Cine e Mihai? Deci, sa repopulam ghetarul, zic... La noi a fost azi o zi absolut superba de toamna, soare si nici o adiere de vant. Se anuntasera 13 grade, au fost in jur de 20 cred, de stat afara in talie. Asa ca am fost la cules de mere, la ferma unui roman. Mere excelente, biologice, am mancat o multime la fata locului si am cules un saculet. Eric a zburdat, a cules, s a urcat pe scara in pomi, s a zbenguit la locul de joaca. A, si am baut un must duuulce de ne stau sa crape burtile.

 

pai, in ultimele 2 zile abia daca se postasera 10-12 mesaje. De asta am zis pustiu :)

 

 

Mihai e baiatul Laurei78nico. A scris si ea intre timp.

 

Eu asa tanjesc dupa niste mereeee. Astea din uk au cam toate acelasi gust.



#30
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 05 octombrie 2015 - 10:32

Cum mai ghetar pustiu? Pe noi cui ne lasi? anigif_enhanced-buzz-9318-1327086453-59.

 

Rall, ce frumos dai din coada! :))))





Etichetat si cu ghetar, pinguini

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -