Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Tu cand o sa cumperi mancare online?


14 raspunsuri la acest subiect

#11
jenn

jenn

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.802 mesaje

Postat 23 septembrie 2015 - 14:47

Am folosit . Chiar si doar pt chestii neperisabile dar grele e ok, te scuteste de carat. In  Ro inca exista magazinul de la colt, dar aici nu. Mi-ar placea sa fie si in alte zone , de ex cum livreaza Carrefourul in localitatile din jurul Bucurestiului.Pt ai mei. 



#12
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 24 septembrie 2015 - 07:59

Am folosit . Chiar si doar pt chestii neperisabile dar grele e ok, te scuteste de carat. In  Ro inca exista magazinul de la colt, dar aici nu. Mi-ar placea sa fie si in alte zone , de ex cum livreaza Carrefourul in localitatile din jurul Bucurestiului.Pt ai mei. 

Exact Jenn.

Apa la bidoane de 5 litri, detergent, conservaraia de tot felul, bere, vin - cand ai nevoie de cantitati mai mari, alimentele congelate, morcovi, cartofi, branzeturi, lapte, iaurturi, cascaval, unt - alimentele astea deja sunt consacrate si stiu exact ce producattor prefer.

Carnea si mezelurile nu se aduc la comanda "varsate", dintre produsele vrac, ci numai dintre produsele carre sunt vidate - de aceea nu le comand.

 

Megaimage-Emag - au pe langa livrare prin curier sistemul de pick-up din magazin.

Adica alegi produsele dorite, le platesti online si in drum spre casa, pe baza de CI si un numar de AWB le ridici, fara sa stai la coada, fara sa le mai aduni tu din rafturi.

Asta e penntru cei care au putin timp la dispozitie.

Daca esti un cumparator care merge des la un magazin, deja stii ce si cum preferi.



#13
Mickyyy

Mickyyy

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 24 septembrie 2015 - 12:04

In Romania, n-am luat niciodata.

De cand sunt in UK, a devenit obisnuinta. Pentru ca nu avem masina momentan si prefer sa mi le livreze ei, pentru ca in general ne aprovizionam doar de la in hipermarket si stim exact ce comandam, pentru ca facem economic serioase, nu mai luam toate inutilitatile care ne fura privirea in magazin, pentru ca e mai usor sa negociezi cu 2 copii cerealele favorite in fata monitorului decat a raftului, pentru ca nu exists riscul sa uitam ceva, pentru ca e comod, rapid si o poti face la orice ora din zi sau noapte. Cand iesim la cumparaturi pierdem 2-3 ore minim, data de 10-15 min online.

Plus ca poti da inapoi orice nu iti convine, cand ti-o aduc daca esti nemultumit. Si plata se face abia dupa livrare, adica exact pentru CE ai pastrat. 

 

In Romania mi-ar fi teama sa fac asta online aici toti sunt superamabili si fac tot posibilul sa fie totul perfect. 



#14
anya

anya

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.957 mesaje

Postat 24 septembrie 2015 - 15:43

  Cica un tip a comandat 10 frigidere diferite. La livrare, scot oamenii frigiderele din camion iar tipul striga:

- Nevasta, hai sa alegi ce frigider cumparam!


Editat de anya, 24 septembrie 2015 - 15:44 .


#15
Admin

Admin

    Membru senior

  • Administrators
  • 3.322 mesaje

Postat 22 septembrie 2016 - 14:20

A trecut un an de cand al lansat acest subiect. V-ati mai schimbat parerea? Cumparati mancare online? Vanzarile supermarketurilor online au crescut in Olanda cu 30% fata de 2015. Cum este la voi?




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vouchere materna

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:48

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -