Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Endless story


58 raspunsuri la acest subiect

#1
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 09 septembrie 2015 - 19:05

not available sau not applicable

Mersi ,bombi!

 

Totusi mie nu-mi face sens...



#2
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 09 septembrie 2015 - 20:54

Dar ce inseamna prescurtarea aia N/A?

 

oricum nu ai luat in calcul toate variantele discutate la subiect,respectiv imposibiltatea votarii(pozitiv sau negativ)daca nu participi la discutii.

 

edit De fapt cred ca ultimul punct al sondajului ar putea acoperi problema asta,insa ar trebui sa fie extinsa si spre voturile pozitive.Mai simplu era un punct cu "dreptul de a aprecia"pentru privitori.

Ultima întrebare nu are legătură cu ”votarea” dacă ai participat sau nu la subiect :). Dar chiar deloc n-are legătură.



#3
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 09 septembrie 2015 - 21:12

Pai am spus ca "ar putea acoperi problema"insa sunt de acord ca nu reprezinta ce vreau eu! [:)]

 

De asta imi face dificila participarea la sondaj...



#4
mamica11

mamica11

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.980 mesaje

Postat 10 septembrie 2015 - 06:22



not available sau not applicable

De fapt sunt aplicabile si punctele alea chiar daca votezi inutil la prima intrebare.

Eu  am votat inutil si NA la urmatoarele dar oricum,, ramane cum am stabilit vad.  [:)]. Obisnuinta e a doua natura.

Daca s -ar fi votat a doua zi dupa ce s -au introdus manutele ar fi iesit  complet  diferit rezultatul  .  Stiu ei ce stiu cand fac experimente si se bazeaza pe inertia  maselor.


Editat de mamica11, 10 septembrie 2015 - 06:24 .


#5
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 10 septembrie 2015 - 07:10

De fapt sunt aplicabile si punctele alea chiar daca votezi inutil la prima intrebare.

Eu  am votat inutil si NA la urmatoarele dar oricum,, ramane cum am stabilit vad.  [:)]. Obisnuinta e a doua natura.

Daca s -ar fi votat a doua zi dupa ce s -au introdus manutele ar fi iesit  complet  diferit rezultatul  .  Stiu ei ce stiu cand fac experimente si se bazeaza pe inertia  maselor.

Ce anume doresti sa spui cu aceasta afirmatie?



#6
mamica11

mamica11

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.980 mesaje

Postat 10 septembrie 2015 - 07:51

Exact ce am spus in propozitiile  dinainte. Ce alta explicatie sa dau?

Repet : daca s-ar   fi facut  sondajul  a doua zi dupa introducerea manutelor ar  fi iesit complet  diferit.  



#7
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 10 septembrie 2015 - 08:01

 

Exact ce am spus in propozitiile  dinainte. Ce alta explicatie sa dau?

Repet : daca s-ar   fi facut  sondajul  a doua zi dupa introducerea manutelor ar  fi iesit complet  diferit.  

Cine anume sunt ei in afirmatia ta? Cei care fac experimente?



#8
mamica11

mamica11

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.980 mesaje

Postat 10 septembrie 2015 - 09:00

Asta este un sondaj nu un subiect despre inertie. Dar sincer nu stiu ce sa explic. Mi

e mi se pare clar. Se confirma teorii stiute, sondajele de fapt sunt inutile si previzibile atunci cand este instalata deja obisnuinta in legatura cu ceea ce este supus dezbaterii. Nu sunt concludente pentru subiect in sine ci servesc unei nevoi psihologice de confirmare a alegerii proprii. 

"Ei" din propozitia mea se referea la oricine ar lansa un serviciu/produs de exemplu.

 

"Sa se revizuiasca primesc dar sa nu se schimbe nimic”

 

 


Editat de mamica11, 10 septembrie 2015 - 09:09 .


#9
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 10 septembrie 2015 - 09:19

Pe baza acestei teorii nu ar mai trebui sa existe referendumurile de exemplu desi referendumul este un instrument relativ modern de exprimare a vointei proprii in lumea civilizata.

 

Eu, de exemplu, spre deosebire de tine spun Ok aceasta este dorinta si vointa majoritatii. Eu cred ca fiecare este liber sa voteze, ca fiecare are maturitatea de a-si exiprima in mod liber vointa si opinia, nimeni nu dicteaza nimanui nici ce, nici cum, nici daca sa voteze si cum anume sa o faca, eu nu cred in ceea ce spui tu ca majoritatea celor de pe DC sunt un fel de gloata sau o turma de oi care merge din inertie fara sa gandeasca. 

Desigur opinia iti apartine. Cu atat mai mult cred in sistemul de vot pentru ca este un mijloc sau instrument de exprimare libera a opiniei/pozitiei/crezului propriu a fiecaruia dintre noi. Si eu tin foarte mult la pastrarea acestei libertati de opinie oricare ar fi ea singura restrictie fiind respectarea la randul ei a libertatii la opinie a altora oricare ar fi aceea.

Nu cred in teorii conspirationiste de genul exprimat de tine" "stiu eu cei care fac astfel de experiente pe masa de nestiutori" si sunt al naibii de concret si de direct cand am de spus ceva. [flo2]



#10
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 10 septembrie 2015 - 11:57

Mie mi s-a intamplat la topicul cu impuscaturile de la Charlie Hebdo. Eram exact in "tabara" celor cu care sunt perfect paralela la alte subiecte [:)]

 

A fost o situatie foarte confuza, aproape imi venea sa imi schimb opinia numai din cauza asta... [:-)))]




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -