Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Despre fidelitate

fidelitate

127 raspunsuri la acest subiect

#101
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 09 octombrie 2015 - 17:56

oare relatia nu putea fi salvata si in altfel? nu pot sa cred ca au incercat absolut totul pozitiv sa isi salveze casnicia si nimic nu a mers decit infidelitatea. 

Nu am de unde sa stiu insa realitatea este cea care este nu cum ne-ar place uneori.



#102
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 09 octombrie 2015 - 17:57

apropos de filme vizionate, plimbari, societate...

 

 

"Watch your thoughts; they become words.

Watch your words; they become actions.

Watch your actions, they become habits.

Watch your habits, they become character.

Watch your character; it becomes your destiny. "

 
-Frank Outlaw

Editat de michelle-usa, 09 octombrie 2015 - 18:04 .


#103
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 09 octombrie 2015 - 18:02

Nu am de unde sa stiu insa realitatea este cea care este nu cum ne-ar place uneori.

 

nu cred ca asta e realitatea, chiar daca lor le place sa o numeasca asa...pe mine nu ma pot convinge.



#104
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 09 octombrie 2015 - 18:03

Consider ca relatia mea actuala a fost oarecum salvata de o (relativa) infidelitate (spun relativa pt. ca nu mai eram impreuna si nici nu a existat sex cu cealalta persoana. Dar a existat o persoana.) [:)]

 

Daca nu mai erati impreuna, care a fost "infidelitatea", fie ea si relativa ?



#105
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 09 octombrie 2015 - 18:15



Daca nu mai erati impreuna, care a fost "infidelitatea", fie ea si relativa ?

 

Nu mai eram impreuna de cateva zile.. si cand el m-a contactat din nou a spus ca, desi asa hotarasem amandoi, el nu a simtit / crezut asta [:)]

Deci eu as putea spune in fata unui detector de minciuni ca nu am fost infidela niciodata, el ar spune ca l-am inselat, si am avea amandoi dreptate [:)]

 

In contextul asta am spus ca indifelitatea a salvat relatia. Cred ca daca eu as fi ramas agatata de el, ruptura ar fi devenit definitiva in timp.

 

Oricum, a fost o perioada tulbure, pasionala, in care m-am si ne-am cunoscut mai bine, nu o regret. Poate singurul regret e fata de a 3a persoana, care nici pana in ziua de azi nu a obtinut un "closure". Ale tineretii valuri... [:)]


Editat de rall, 09 octombrie 2015 - 18:17 .


#106
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 09 octombrie 2015 - 18:29

rall, voi ati fost ca in episodul ala din Friends cind Ross si Rachel erau "on a break" [:)]



#107
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 09 octombrie 2015 - 20:22

nu cred ca asta e realitatea, chiar daca lor le place sa o numeasca asa...pe mine nu ma pot convinge.

Dar nu si-a propus nimeni sa convinga pe nimeni  [:)]



#108
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 09 octombrie 2015 - 21:39

Nu mai eram impreuna de cateva zile.. si cand el m-a contactat din nou a spus ca, desi asa hotarasem amandoi, el nu a simtit / crezut asta [:)] Deci eu as putea spune in fata unui detector de minciuni ca nu am fost infidela niciodata, el ar spune ca l-am inselat, si am avea amandoi dreptate [:)] In contextul asta am spus ca indifelitatea a salvat relatia. Cred ca daca eu as fi ramas agatata de el, ruptura ar fi devenit definitiva in timp. Oricum, a fost o perioada tulbure, pasionala, in care m-am si ne-am cunoscut mai bine, nu o regret. Poate singurul regret e fata de a 3a persoana, care nici pana in ziua de azi nu a obtinut un "closure". Ale tineretii valuri... [:)]

 

Inteleg ca in 3 zile de la ruptura ti-ai si gasit pe altul, te-ai si pupat cu el si noroc ca el a reevaluat situatia si relatia cealalta nu s-a consumat. In cazul asta, nu vad nici o infidelitate ...nici macar relativa. 

 

Sau "infidelitatea relativa" se refera la faptul ca iti pierdusei mintile/sufletul inainte de cele 3 zile ...si de aici si supararea partenerului părăsit ...si o definesti "relativa" doar ca nu ati facut sex ...in cazul  asta este infidelitate din partea ta, chiar daca nu ati facut sex, pe cand poate in ochii partenerului tau, este mai putin relevant faptul ca sexul a lipsit si mai dureros cel ca emotional l-ai tradat.



#109
maja123

maja123

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 92 mesaje

Postat 10 octombrie 2015 - 12:12

Eu am inselat , si am constientizat si chiar planificat fapta . De ce ? Dintr-un motiv f simplu , pt ca vroiam sa fiu trata altfel , sa am ceea ce nu aveam in relatia respectiva . De fapt , cred ca vroiam f mult sa evadez din fosta relatie si asta a fost portita mea . A doua zi dupa desfasurarea evnimentului , am anuntat pers inselata si am plecat , cu toate boccelele la actualul . Desi fostul , care practicase intens actiunea asta cu inselatul , fara ca eu sa stiu era f disponibil sa ma ierte . Nu mi -as fi dorit sa fiu iertata, pt ca nu as fi vrut ca viata mea sa fie definita de lipsa fidelitatii . Sunt impreuna cu sotul meu de 12 ani si pt noi amandoi fidelitatea e un must ca si increderea in celalat si respectul reciproc , cu toate ca in trecut amandoi am inselat ca sa ajungem in relatia actuala . Sincer eu mi-am ales barbatul care mi-a placut total si fulminant , imi place si acum , ma atrage de vreo 16 ani si ma va atrage probabil pana la moarte . Nu am vrut sa am o relatie bazata pe ,este un tip cuminte , elegant , plicticos ,aduce salariul acasa , e bun profesionist etc . Astea sunt flapsuri din punctul meu de vedere , daca nu exista scanteia , poate sa faca si posete din piele LV ca e tot degeaba . Am incredere in el si desi ne cunoastem parolele de email , fb , telefon nu am simtit niciodata nevoia de a scotoci ceva din intimitatea lui . De fapt daca as scotoci vreo data a doua zi cred ca l-as parasi , increderea exista sau nu ., restul sunt doar justificari pt  a ascunde o situatie banuita deja.

 

Nu agreez infidelitatea de nici un fel si nici nu as mai fi infidela in veci pt simplul motiv ca sotul meu nu merita asa ceva si pt ca eu personal nu simt nevoia sa fiu atrasa , vrajita , curtata , complimentata , adorata etc . Ba chair mi se pare enervant cand mai gasesc  tovarasi care au senzatia ca banalul esti frumoasa te aseaza direct pe bancheta lor din spate . Parca eu nu as avea oglinda acasa si nu as sti ca sunt frumoasa sau nu as auzi-o de n ori de pe la varsta de 5 ani incoace . Mi se pare aberant sa fii intr-o relatie pe care ti-o asumi si sa iti clatesti ochii cu imagini ale altora . Personal d.p.m.d.v , ar putea sa dispara toti barbatii din lume ca oricum eu nu -i observ pe altii . Nu astept sa fiu tentata , pur si simplu nu exista barbatii din jurul meu decat ca niste ocupanti ai lumii in care traiesc .

 

Cred ca in genral oamenii inseala cautand ce nu au acasa ! Dar in general sunt prea lasi sa recunoasca ca au facut o alegere gresita pe care o platesc!

 

Eu am o vb care de multe ori s-a dovedit adevarata , cupleaza-te cu  cel mai bun prieten , barfa si sexul sunt de  neegalat


Editat de maja123, 10 octombrie 2015 - 12:24 .


#110
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 11 octombrie 2015 - 17:12

Infidelitatea raneste. Decat sa fii infidel, mai bine te desparti si reevaluezi relatia, sentimentele, fara sa implici o terta persoana, care sa fie pe post de barca de salvare.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -