Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Imigratia ilegala- un nou nivel (3)


950 raspunsuri la acest subiect

#21
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.224 mesaje

Postat 07 septembrie 2015 - 16:50

M-a deranjant afirmatia ministrului roman de externe B Aurescu.

 

Bogdan Aurescu, chemat în ședința Coaliţiei pentru a da explicaţii în legătură cu situaţia refugiaţilor

 

Cum poate sa declare asa ceva "că ţara noastră îşi va anunţa poziţia oficială în această criză atunci când Comisia Europeană va adopta un plan de măsuri"?

 

Opinia o exprimi inainte de a se lua o decizie.

Dupa ce decizia este luata nu mai are sens sa-ti anunti pozitia! Tarile din grupul de la Visegrad si-au spus pozitia inainte de intrunirea oficialilor de la Bruxelles.

 

Asta-i "mare diplomat" si ministru de externe? Asa sunt toti oficialii in frunte cu Ponta?

Stii, un raspus de ala fara sira spinarii, dupa cum bate vintul. [:)] Sa cada dumnealui in picioare indiferent de ce decizie se ia.



#22
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 07 septembrie 2015 - 16:53

si ar fi interesant sa vedem ce se intampla transmis  din tarile tinta.eu chiar as vrea sa stiu de la fata llocului.



#23
castana1

castana1

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 68 mesaje

Postat 07 septembrie 2015 - 16:57

rufus perfect spus in ultimul paragraf! primii care platesc sunt acesti oameni dezradacinati; apoi tarile unde ei vor incerca sa isi gaseasca un rost. in timpul asta putin ride in barba_again in  mai putin de 3 ani de la faza crimeea urmata de ucraina.de asta am intrebat citeva pagini in urma exodul asta a fost acum 3_4 luni? sau sirienii se trezira ieri dimineata, si_au baut cafeaua;s_au uitat pe mobilele lor mult discutate si invidiate aici; si au tras concuzia: razboi de 5 ani, acu vine si ivan, deci macel !no hai s_o taiem de aici. hai ca m_am molipsit de conspirationism.  ciudata si conspirationala ideea mea. dar spun putin are inca  nevoia sa arate lumii cine este el. de indata ce uncle sam a suparat o presedinta a americii latine putin a vizitat tara respectiva, cind rusia a primit sanctiuni de la comunitatea europeana l-a durut pe el la basca. asta pe fata ca pe la spate itele se incurca rau si periculos in mintea lui bolnava.  din punctul meu de vedere ce intimpla acum e urit si rusinos pentru istoria umana tocmai pentru ca interesele si ideile personale ale unora pot muta si manipula vietile a milioane de oameni in anul 2015. 



#24
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 07 septembrie 2015 - 16:59

Pai din cate vad ai prins ideea subiectului si te-ai lamurit cu multe aspecte, mai putin raspunsul la intrebarea esentiala (pe care oricum nu ti-o puteau oferi forumistii) asa ca ma nedumereste deschiderea celui de-al 3 lea capitol, ca sa se certe fetele la nesfarsit, doar pt.ca au opinii diferite. Pt.ca nu mai vad utilitatea si valoarea adusa discutiei (din cauza enervarilor). Si nu inteleg de ce se deschide al 3 lea capitol? Pt.rating? Altminteri, mie imi pare ca s-a spus tot ce era de spus, de acum vor urma doar contre si batai intre link-uri.

 

Am deschis al treilea capitol din considerente tehnice, fiind foarte greu sa urmaresti capitole cu multe pagini.

Dupa cate se poate observa cu ochiul liber, discutia e departe de a fi incheiata, oricum nu stabilesc eu asta.

Da, din pacate discutiile la subiect deviaza si nu intotdeauna elegant, insa la asta contribuie binisor mesajele fara legatura cu subiectul, ci adresate membrilor forumului din tot felul de motive.

Adica asa cum este mesajul tau.



#25
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.052 mesaje

Postat 07 septembrie 2015 - 17:03

in acest timp liderii Europei isi impart cifrele de azilanti - insa aceste cifre vor creste de la zi la zi si nu cred ca se vor opri.



#26
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.224 mesaje

Postat 07 septembrie 2015 - 17:31

O alta consecinta a ceea ce se intimpla: Shocking moment hijab-wearing girl is attacked from behind and knocked to the floor unconscious as police reveal huge rise in hate crimes against Muslims.

 

Am uitat sa precizez ca atacatorul e un nigerian!

 

 

http://www.dailymail...st-Muslims.html


Editat de Letitia1, 07 septembrie 2015 - 17:34 .


#27
Deceneus

Deceneus

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.099 mesaje

Postat 07 septembrie 2015 - 17:34

Stii, un raspus de ala fara sira spinarii, dupa cum bate vintul. [:)] Sa cada dumnealui in picioare indiferent de ce decizie se ia.

Majoritatea sefilor de la toate nivele practica stilul "aplecat".

Institutiile sunt conduse prin comenzi verbale, si cererile tot la fel, ceea ce a facut pe cineva sa spuna sa-i trimita cerere scrisa pentru ca "telefonul nu poate fi pus la dosar".



#28
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 07 septembrie 2015 - 17:41

am vazut si eu stirea asta dar in afara de faptul ca purta hijab nu am vazut nimic care sa zica ca era strict o crima antimusulmana. nigerienii au 50% musulmani si ei, ar trebui sa fie destul de obisnuiti cu hijab

O alta consecinta a ceea ce se intimpla: Shocking moment hijab-wearing girl is attacked from behind and knocked to the floor unconscious as police reveal huge rise in hate crimes against Muslims.

 

Am uitat sa precizez ca atacatorul e un nigerian!

 

 

http://www.dailymail...st-Muslims.html



#29
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 07 septembrie 2015 - 18:53

O alta consecinta a ceea ce se intimpla: Shocking moment hijab-wearing girl is attacked from behind and knocked to the floor unconscious as police reveal huge rise in hate crimes against Muslims.

 

Am uitat sa precizez ca atacatorul e un nigerian!

 

 

http://www.dailymail...st-Muslims.html

 

Just for the record...

 

Tasneem Kabir suffered broken teeth and a smashed lip after she was hit by Michael Ayoade, 34, as she walked to college in Plaistow, Newham, on the afternoon of November 13, 2012.


 



#30
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 07 septembrie 2015 - 19:23

scuze , nu vad eu bine sau italia nu e in acest tabel?




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -