Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Imigratia ilegala- un nou nivel (3)


950 raspunsuri la acest subiect

#1
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 07 septembrie 2015 - 14:03

Va rog sa continuati aici discutiile.



#2
mamica11

mamica11

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.980 mesaje

Postat 07 septembrie 2015 - 14:12

Andacos, ba spui ca populatia Germaniei nu este de acord si  o va sanctiona pe Merkel la alegeri,  ba spui ca este de acord de fapt si deci Mihaelas nu are dreptate cand sustine contrariul pentru ca nu a tinut cont de cei cu flori. :) 

 

Incepe sa fie greu sa prinzi esenta .:)


Editat de mamica11, 07 septembrie 2015 - 14:14 .


#3
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 07 septembrie 2015 - 14:13

Citeste mai cu atentie si fara resentimente si vei vedea ce am spus si ce sustin pe aici.



#4
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 07 septembrie 2015 - 14:42

Mai,se ajunge la a nu vedea pasurea din cauza copacilor.

#5
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.252 mesaje

Postat 07 septembrie 2015 - 15:27

Andacos, ba spui ca populatia Germaniei nu este de acord si  o va sanctiona pe Merkel la alegeri,  ba spui ca este de acord de fapt si deci Mihaelas nu are dreptate cand sustine contrariul pentru ca nu a tinut cont de cei cu flori. :) 

 

Incepe sa fie greu sa prinzi esenta .:)

Nu, a spus ca marea majoritate a germanilor nu sint deacord si o vor sanctiona pe merkel, dar deoarece Germania e in esenta un popor civilizat, vor trata emigrantii cum se cuvine (exceptie facind cei de dreapta care dau foc la tabere). Sint convinsa ca ati inteles ce a vrut sa spuna, dar nah, hai sa exageram just for fun.

 

Eu am inteles ca acest subiect a fost deschis pentru a ne manifesta ingrijorarea si a impartasi informatii in legatura cu aceast fenomen de migratie in masa, nemaintilnit in europa de la cel de al 2lea razboi mondial. Daca nu e asa, astept sa fiu corectata de Rufus. De aia nu inteleg de ce cei ce nu au nici o grija si cred ca aceasta invazie e un mizilic, continua sa vina cu etichetari si persiflari la adresa celor cu adevarat ingrijorati de viitorul lor si al copiiilor lor. 



#6
mamica11

mamica11

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.980 mesaje

Postat 07 septembrie 2015 - 15:28

Andacos citesti si ce scriu sau te repezi cu minusul cum imi vezi nickul? Oricum, esti de admirat intr -o privinta. Nu -ti scapa nimic:) [:)]

 

 

In legatura cu supararea ta pentru spusele Mihaelei, daca mergi si citeti jn urma asa cum am spus propriile tale postari  o sa vezi de ce si - a imaginat asta. Exemple: 



#7
mamica11

mamica11

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.980 mesaje

Postat 07 septembrie 2015 - 15:31

Post Andacos

 

"Populatia Germanieie protesteaza...ins asunt atit de des vehiculate(ca si aici pe forum)termeni ca rasisti,inumani,nazisti...incit a devenit o problema sa spui ceva deschis cu privire la ei,ca sigur se vor gasi unii care sa atribuie epitetele d emai sus."

 

Altul 

"

Merkel doreste sa mai candideze un mandat

Eu sunt o mare admiratoare a ei,insa si eu cred ca politic va fi sanctionata pentru tarasanaia cu Grecii si cu azilantii."

 

 

 

Edit : Letitia, daca subiectul asta are ca scop : haideti sa ne impartasim unii altora temerile pentru ceea ce va sa fie  rau datorita refugiatilor ce vin in Europa, atunci este de plans forumul in sine.

Din moment ce oricum nu puteti stopa nimic de ce sa -i invatati si pe altii sa fie negativi? 


Editat de mamica11, 07 septembrie 2015 - 15:59 .


#8
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 07 septembrie 2015 - 15:46

eu zic sa facem un subiect separat cu "Andacos zice" ca sa putem discuta in continuare subiectul actual , ca nu se termina doar la valul asta de imigranti.



#9
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 07 septembrie 2015 - 15:59


Eu am inteles ca acest subiect a fost deschis pentru a ne manifesta ingrijorarea si a impartasi informatii in legatura cu aceast fenomen de migratie in masa, nemaintilnit in europa de la cel de al 2lea razboi mondial. Daca nu e asa, astept sa fiu corectata de Rufus.

 

Da, asta a fost motivul pentru care am deschis subiectul.

Nu vedeam (si nu vad nici acum) vreo explicatie la fenomen precum si o rezolvare.

Intre timp, datele s-au mai schimbat, popoarele ingrijorate au devenit primitoare, dar un lucru este cert: de la nivelul populatiei nu se pot intrezari nici adevarata dimensiune si nici adevaratele intentii ale exodului asta.

De aceea sunt rezervat sa-i consider fratii mei, dar nici nu cred ca-i o armata organizata ba de rusi, ba de americani ba de ISIS, care va ingenunchia Europa in 10, sau 20 sau nu stiu cati ani.

Discutiile mi s-au parut normale, ca la subiectul cu cainii maidanezi, cine tine partea imigrantilor arata poze cu copii jigariti si femei daramate de oboseala, bulucite intr-un gard de sarma ghimpata, cine nu-i vrea pune poze cu gunoaiele lasate si cu tineri zdraveni, numai buni de lansat bombe.

Daca s-ar renunta la jigniri, ar fi chiar ceva previzibil.

Si asta pentru ca nu exista vreun adevar absolut, sau macar ceva ce sa cunoastem corect.

Inclin sa cred ca exista anumite interese care dicteaza politici, luari de pozitii, insa sunt convins ca daca intentiile politicienilor nu sunt de buna credinta, totul se va rasfrange in capul lor si, implicit al nostru, pentru ca nu este un fenomen usor de manipulat si tinut sub control.



#10
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 07 septembrie 2015 - 16:17

e foarte normal sa fie doua tabere - ba chiar trei - pentru ca a treia tabara sta pe margine si nu are nici o opinie. Cred ca ambele tabere vocale de la acest topic au dreptul la o pozitie. Suntem europeni, ne crestem copiii in Europa si ne intereseaza viitorul acestui continent.

Si nu trebuie sa rezonam - insa e esential sa fim de acord ca exista si alta parere decat cea pe care o avem. [flo2]

 

Iar a fi sceptic, in aceste conditii, este mai degraba o dovada de realism, preferabil idealismului.




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -