Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Clubul "babelor" FIV-oase, capitolul 116


494 raspunsuri la acest subiect

#471
miha9791

miha9791

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 28 septembrie 2015 - 10:39

gaby..citeste tot despre clinici..reusite..doctori..exact cum ti-au zis fetele!

incearca sa vezi cu care te identifici si mergi cu o gandire pozitiva!conteaza ff mult!

alege cu inima in primul rand..si alege un dr cu care poti vorbi tot ce iti trece prin cap! sa ii poti spune si ce visezi noaptea [:)] !

conteaza ff mult sa poti lamuri si sa poti vb despre orice te nelinisteste..eu de exemplu vreau sa mi se zica totul in fata..fara ocolisuri..sa stiu la ce sa ma astept..sa nu fiu deprimata dupa..si asa face drul cu mine!imi spune totul in fata si e mai bine asa!

si..exact cum au zis fetele..alegerea e a ta!tu trebuie sa stii sa simti sa alegi in mainile cui iti pui sperantele, visele, viata ta si a viitorului tau puiut!

pupicei!



#472
gaby45

gaby45

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 111 mesaje

Postat 28 septembrie 2015 - 11:30

Multumesc fetelor! Asa am sa ma informez cu privire la clinici si am sa ma hotarasc...nu mai trebuie sa aman. Sunt pe cale sa-mi pierd si serviciul in urma restructurarilor, cam pe la finele anului, asa ca ma voi concentra pe acest proiect care este mai imp decat orice altceva. Offf...trebuia sa-mi fac timp pentru mine, pt noi, mai demult, nu sa tin cu dintii de un serviciu care pana la urma...s-a dus. Dar asta este viata...

Dea, pune-mi te rog linkul aici. Multam fain!

 

Numai bine tuturor!



#473
Alios

Alios

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 171 mesaje

Postat 28 septembrie 2015 - 11:32

Multumesc mult ptr raspunsuri. Pupici



#474
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 28 septembrie 2015 - 12:15

    Uite Gaby45 aici e :http://comunitate.de...cite-donate-95/



#475
gaby45

gaby45

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 111 mesaje

Postat 28 septembrie 2015 - 12:21

    Uite Gaby45 aici e :http://comunitate.de...cite-donate-95/

multumesc, Dea!



#476
mititica23

mititica23

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 592 mesaje

Postat 28 septembrie 2015 - 12:44

Acum sunt asteptare,sper sa treaca repede cele 10 zile,si sa vina si barza la mine,ptr dureri ce pot lua ,ca ma cam supara in partea stanga,am luat nospa de 80 mg.a cedat foarte putin durerea,cu constipatia am rezokvat cu mere,ca mia dat si utrogestan sa iau pana la test .



#477
corinka

corinka

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.044 mesaje

Postat 28 septembrie 2015 - 13:02

Raishwanya, senzația de amețeală se poate datora şi progesteronului, mai ales că iei aşa de mult... 1000 mg?! Nu ştiu cum suporți.

Eu iau Utrogestan de 100 mg, 4 capsule pe zi, oral, la care se adaugă Crinone gel dimineața.

După primele două capsule de Utrogestan, în seara de după puncție, am amețit şi vorbeam cu gura împleticită, ca un om beat, încât soțul meu s-a speriat şi a vrut să sune la urgențe.

M-a ajutat să mă întind şi mi-am mai revenit.

Acum mă pun în pat când îl iau şi obişnuiesc să dorm după el, dar odată am avut o senzație ciudată după el, chiar dormind. Am visat că nu puteam vedea cu ochiul drept şi mă simțeam amețită în somn. A fost foarte straniu.

Clexane pentru ce se ia? Am mai auzit fete că iau după embriotransfer, mie nu mi s-a recomandat.



#478
raishwanya

raishwanya

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 879 mesaje

Postat 28 septembrie 2015 - 13:36

Eu folosesc utro doar intravaginal, nu iau oral. Oral da somnolenta, ameteli, greata. Se absoarbe mai bine vaginal. Ametelile si senzatia de lesin apare cand fac injectia si tin capul aplecat sa vad ce fac. Clexanul esre anticoagulant. Ca si aspenterul. Pentru o mai buna irigare a uterului si sa nu facem chegulete de sange. Se mai recomanda si la cele cu trombofilie sau cu suspiciune de trombofilie



#479
Sorinake78

Sorinake78

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.026 mesaje

Postat 28 septembrie 2015 - 14:03

mi-a dat de facut doar 17-oh progesterone. ce imi poate arata aceasta analiza, stiti ceva despre ea?

eu imi aduca aminte ca parca am mai facut-o pe fondul unui dheas mare si a fost in regula...



#480
gabyv

gabyv

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.804 mesaje

Postat 28 septembrie 2015 - 14:45

Raish, tu sa faci progest cand faci si beta. La Fet, sunt in general probleme cu progest mai micut. Ai mai adaugat 200 de progest, de esti la 1000? Ai fost inhibata, nu? Nu esti pe natural, nu mai tin minte...

Corinka, schimba Utrogestanul de pe gura pe vaginal. Nu e bine sa il iei pe gura, pentru ca da ameteli, stari de greata etc. Daca iei 2 cate o data, atunci pt usurinta poti sa il schimbi cu Utrogestan de 200, in felul asta bagi cate 1. 

(Daca tu nu suporti doar 400 utro + un crinone, ce zici de mine ca am luat 8* 200 utro pana in sapt 12 de SA)




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Astăzi, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Astăzi, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -