Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 121

fiv medlife albu

425 raspunsuri la acest subiect

#41
annutza0

annutza0

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 668 mesaje

Postat 26 august 2015 - 10:44

Qiao posibil sa-l fi avansat pe portar la call center :))))



#42
Elenadc

Elenadc

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 453 mesaje

Postat 26 august 2015 - 11:03

Ssofia felicitari! Sa creasca frumos printesa, sa fie sanatoasa, norocoasa si sa va aduca nenumarate bucurii!

 

ralk daca materialul genetic este bun, ai toate sansele s te trezesti cu doua perechi de gemensai  [soricel]  Bafta multa - sa se dezvolte perfect si sa fie cu lipici!

 

Carla iti tin pumnii - stiu ca si tu esti pe baricade. Sa-ti ramana progesteronul in limite si sa mearga toate lucrurile asa cum trebuie!

 

Marushelu ma bucur tare mult ca o sa faci rost de bani si o sa dai atacul din nou! Spor la lucru si... Doamne ajuta de data asta! 

 

Elenadc eu am histeroscopia la inceputul lunii septembrie. Daca te ajuta, o sa-ti povestesc dupa procedura cum a fost.

 

 

Vio_TinTin - pentru mutatiile tale, teoretic, e suficient aspenter si acid folic (metafolin). Oricum, in protocol (si in primul trimestru de sarcina, din cate stiu) vei avea anticoagulant in schema (clexane sau alt tip de heparina)

Despre anticoagulantul lupic pot sa-ti spun din experienta proprie ca de multe ori variaza si iese in afara limitelor de la vreo infamatie pe care o ai in organism (inclusiv o masea care te deranjeaza sau o mica raceala il poate face sa varieze). Doar daca la doua recoltari succesive (interval de circa 6 saptamani) ramane in afara limitelor ar putea pune probleme - solutia ar fi tot clexane/heparina.

 

Nic-Nic  multumesc pentru informatiile legate de doze. Acum n-o sa mai faca nimic sotil meu, ca suntem deja aproape de linisa dreapta, asa ca ramane pe Spermotrend + celelalte minerale si suplimente naturiste. Om vedea ce-o iesi.

 

 

La mine astazi s-au aratat "rusii". I-am dat mai devreme SMS Luciei si astept confirmarea ca pot incepe AC-urile (pana acum n-am primit niciun semn, dar pana diseara sper sa-mi raspunda).

 

Fetelor va pup pe toate - nu va mai enumar, sa nu uit pe vreuna!

  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]

 Multumesc mult elberteh. Mi-ai fi de un mare ajutor. Sincer...sunt cam speriata de ea. Tin pumnii.



#43
mary80

mary80

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 839 mesaje

Postat 26 august 2015 - 11:14

Asa am avut si eu in schema de fiv tot intre 18-23 dar il faceam la ora 20...asa o sa fac si acum...oricum nu mi-a zis decat una sa fac si asta ca i-am sugerat eu ceva in plus pe langa Femara???? gonal, menopur si el a zis menopur o fiola....

Qiao chiar nu stiu ce sa zic...nu mi-a dat multe informatii..doar atat mi-a zis si si-a notat ceva dupa raportul NK...

O sa vad maine ce zice....

Sincer speram la mai multi foliculi , unul cred ca aveam si fara Femara...poate nu asa mare...dar tot unul era!!!

Va multumesc si Doamne ajuta!!!



#44
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 26 august 2015 - 11:16

elenadc nu ai de ce sa fii speriata de histero. Eu m-am dus cu genunchi tremurand la propriu sa o fac si am plecat de acolo fliuerand. E normal sa ne temen de ceea ce nu stim, mai ales cand ne scormonesc pe interior. Eu am facut-o cu anestezie locala, nu a prins din prima - am simtit cand a vrut sa treaca de col, mi-a mai facut o doza si pe urma a fost parfum. Mi-a placut sa ma uit pe monitor sa vad cum arat pe interior si sa pun intrebari ce e aia, ce e aialalta etc.



#45
mary80

mary80

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 839 mesaje

Postat 26 august 2015 - 11:23

elenadc nu ai de ce sa fii speriata de histero. Eu m-am dus cu genunchi tremurand la propriu sa o fac si am plecat de acolo fliuerand. E normal sa ne temen de ceea ce nu stim, mai ales cand ne scormonesc pe interior. Eu am facut-o cu anestezie locala, nu a prins din prima - am simtit cand a vrut sa treaca de col, mi-a mai facut o doza si pe urma a fost parfum. Mi-a placut sa ma uit pe monitor sa vad cum arat pe interior si sa pun intrebari ce e aia, ce e aialalta etc.

Si eu la histero m-am simtit ca la un film 3D....a fost foarte funny....de doua ori fara nici o anestezie si o data cu anestezie!!!! Deci eu zic ca te sperii degeaba!!!!



#46
annutza0

annutza0

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 668 mesaje

Postat 26 august 2015 - 11:31

Elenadc si eu am facut de doua ori histero si urmeaza a treia...Ambele cu anestezie locala. M-a durut putin, dar e suportabil...si dr A e atent si are grija de tine.



#47
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 26 august 2015 - 12:12

Mary fa-l intre 18-20. Aveau ei o logica de il dadeau intre orele alea jn schema. Poate iti mai da 1-2. Eu am facut 5 la inseminare. Si am facut doar o singura eco de monitorizare ca am ajuns cumva cu cateva zile mai tarziu decat trebuia si deja din cauza tratemtului erau destuk de multi si mari. Cred ca eu am inceput sa fac menopur la 2 zile odata cu femara pt ca sigur am facut 5 fiole. 

 

Bafta multa Mary! Sa iasa cu bebelut! 



#48
elbereth

elbereth

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 719 mesaje

Postat 26 august 2015 - 12:49

Ralk nu fi dezamagita. Sa fie macar unu bun si sa ramana cu tine pana  cand il vei tine in brate!  [flo]

 

Mary multa bafta! Sa fie inseminarea norocoasa si sa te vedem cu puiutul in brate la vremea potrivita!

 

Elenadc promit ca povestesc pe forum cum a fost la histeroscopie. Pana atunci, curaj! 

 

Pup toata gashca!  [:X]  [:X]  [:X]



#49
elbereth

elbereth

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 719 mesaje

Postat 26 august 2015 - 12:53

Ce ma bucur ca doctorasul nostru se deschide din ce in ce mai mult si incepe sa se intereseze de tot mai multe aspecte (vitamina D, acum probleme de imunitate...) Wow!  [pk] 

Sa fie de folos cat mai multora!



#50
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 26 august 2015 - 13:33

Buna fetele. Felicitari Sofia pentru Sofia cea mica. Noi suntem bine, crestem, avem 10 saptamani, DPN 26-28 martie 2016. Astept sa treaca timpul mai repede sa mergem la morfo. Nu am dureri, nu mai sangerez de 3 saptamani, nu pot sa mananc, am slabit 4 kg, nu pot dormi noaptea, am o senzatie de greata doar seara, fara voma. Trebuie sa stau sechestrata la domiciliu, la pat... cat pot de mult. Va urez succes fetelor in focuri. V-am pupat.


Editat de Lavinia1982, 26 august 2015 - 13:38 .




Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Vacantaaaa

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:21

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

  • Geanta bebeluÈ™ului

    Ioone
    - Astăzi, 15:25

  • Trimestrul III - morfologie

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:54

  • saptamana 24-28 test glucoza

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:44

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -