Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Mamici de Aprilie 2016 (Buburuze de Aprilie 2016)

mamici gravide sarcina aprilie 2016

1262 raspunsuri la acest subiect

#61
anaxena

anaxena

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.681 mesaje

Postat 31 august 2015 - 21:17

De la obicei doare ovarul cu care ai ovulat.  .este normal..și eu am pățit la toate 3 sarcinile..acum sunt ok



#62
new_life

new_life

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.819 mesaje

Postat 01 septembrie 2015 - 15:18

Mulțumesc pt primire  [:)]

Sper sa trecem cu bine prin experiența asta minunata. Eu oricum nu am avut probleme nici la prima sarcina, nici acum, în afară de o stare de somnolență pe care mă lupt s-o înving fără cafele. 

Vestea buna e ca din trimestrul 2 încep sa dispară mai toate problemele și vom putea să ne bucuram mai mult de perioada asta, cu farmecul ei aferent.



#63
Alyna1989

Alyna1989
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 01 septembrie 2015 - 19:59

Buna fetele voi cf? Eu am o dizenterie de zile mari cu niste crampe... Voi ati avut asa in primul trimestru? In rest sunteti bn ce fac bebici? Vam pupat



#64
Ale2114

Ale2114

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 82 mesaje

Postat 01 septembrie 2015 - 21:42

Hey fetele si noi suntem bine. Simptomele neplacute au inceput sa mai treaca, a inceput si gradi.... Eu nu sunt chiar panicoasa, dar mi as dori si eu sa il vad pe bebe cat mai des. Noi mai avem eco prin 24, deci mai am de asteptat. In rest, totul e bine, m-am obisnuit si cu euthyroxul si ma bucur ca nu am reactii adverse, auzisem de persoane care s-au simtit rau de la el. Sper ca totul e bine si sa avem doar surprize placute in continuare.



#65
comynaa

comynaa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 628 mesaje

Postat 02 septembrie 2015 - 11:20

Buna fetelor!!!

Azi iar nu imi e rau dar ieri mi.a arata bebe ce inseamna sa-ti fie rau:)))) macar m-am mai linistit putin.

Si eu vreau semestrul 2 sa ma apuc de shopping:))))



#66
oanabianca

oanabianca
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 03 septembrie 2015 - 16:29

Buna fetelor,

Sunt Oana si voi fi mamica pentru prima data in aprilie. In momentul de fata ma confunt cu o stare permanenta de greata si ameteala pe tot parcursul zilei, nu pot manca nimic in afara de covrigi si iaurt. Am incercat limonada si ceai de ghimbir dar nu prea au efect.

Voi cum tratati/ameliorati greata?



#67
BCO78

BCO78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 724 mesaje

Postat 04 septembrie 2015 - 10:51

Bine ai venit, Oana!

 

Legat de greata eu am observat ca mi-e mai bine daca nu ma gandesc la ea si daca ma iau cu alte treburi. Am stat cateva zile acasa si mi-a fost greata intr-una. Cand m-am intors la birou mi-a fost mai bine. Ca sfat practic, pe mine ma ajuta fructele, de preferinta cele parfumate ( struguri hamburg, pepene galben, pere, zmeura, etc)



#68
LaRa75

LaRa75

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 115 mesaje

Postat 04 septembrie 2015 - 11:21

Bună Oana, bine ai venit!

 

Sunt total de acord cu BCO. Dacă stai acasă nu trece... Eu încerc să mănânc puțin și des. Am un sertar plin cu biscuiți sărați și stixuri, iar frigiderul e plin cu fructe și lapte. Când mă simt ok îmi fac o limonadă și merge... Mâncare gătită fac foarte rar și mănânc și mai rar. Noroc cu soacra, altfel ar muri soțul de foame săracul...



#69
oanabianca

oanabianca
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 04 septembrie 2015 - 14:04

Merci fetele pt promptitudine. Intradevar, merg strugurii si merele, cat despre mancarea gatit... nu mai stiu ce e aia de vreo 2 saptamani.Sper ca va trece cat mai curand [:)]



#70
criss_2081

criss_2081

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 266 mesaje

Postat 04 septembrie 2015 - 15:02

Dragi gravidute, eu patesc ceva foarte ciudat, acum 2 saptamani dupa o noapte in care am dormit prost, nu-mi gaseam pozitia, dimineata am avut niste scurgeri, ca un mucus maroniu, am pus utrogestan, control la medic, totul ok. Azi noapte, iar am dormit prost, daca cumva "indraznesc" sa dorm pe o parte, iar simt disconfort si dimineata aceiasi poveste, putin mucus, am vorbit la telefon cu o prietena medic ginecolog si a zis sa ma calmez. Dar sunt varzaaa, super stresata si nu-mi vine sa cred ca sunt "obligata" sa dorm numai pe spate, cred ca trebuie neaparat sa-mi iau o perna de gravide mai tarziu





Etichetat si cu mamici, gravide, sarcina, aprilie, 2016

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -