Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Nasterea in Cluj - pe cine recomandati ?

nastere cluj privat spital gynia stanca ginecologie 1 gine1 spital stat clinica privata

42 raspunsuri la acest subiect

#21
Sigrid89

Sigrid89

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 31 mesaje

Postat 10 ianuarie 2016 - 23:52

Buna! Si eu ma gandeam sa aleg Novogyn fara sa stau pe ganduri. Intre timp am fost internata la Stanca o saptamana si mi-am dat seama ca nu e ca in povestile de groaza care circula in folclorul de pe forumuri:) Am avut parte de respect, curatenie acceptabila si personal medical profesionist si implicat. Despre curatenie, sincer, se face, dar nu sunt ei de vina ca unele "doamne" nu stiu folosi toalet sau nu stiu cum e treaba cu sapunul! Inca nu stiu unde ma indrept, dar nu mai exclud Stanca.



#22
dianavasile

dianavasile

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 269 mesaje

Postat 12 ianuarie 2016 - 17:15

Asa ma gandesc si eu, ca nu ar trebui sa fie chiar asa de groaza cum pare in unele povesti. Ar fi prea de tot. O sa vorbesc si cu medicul si o sa ne hotaram la un moment dat.. Voi ce varsta a sarcinii aveti?



#23
Sigrid89

Sigrid89

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 31 mesaje

Postat 13 ianuarie 2016 - 23:38

Eu am 32 de saptamani:) 



#24
Cris0110

Cris0110
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 17 ianuarie 2016 - 19:22

Salut fetelor! eu merg la Gynia si am de gand sa nasc tot aici cu dna Dr Diana Stefan. Merg la ea de mai multi ani si imi da o foarte mare incredere.

E cineva care a nascut recent la Gynia sa ne spuna niste pareri? eu momentan am multe intrabari mai mult sau mai putin generale si caut pareri. Dar cu dna dr Stefan, a nascut cineva?

 

Sa aveti o sarcina usoara!  [flo2]



#25
Irene3

Irene3

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 54 mesaje

Postat 18 ianuarie 2016 - 16:38

Buna, fetelor!

Alegerea mea a fost Novogyn pentru toate controalele de pana acum (sunt in saptamana 24), dar cel mai probabil nasterea va fi la Stanca. Ca doctor am ales-o pe d-na doctor Oancea Mihaela si pana acum sunt foarte multumita.

Am evitat sa merg la Stanca, chiar si numai pentru a vedea conditiile, tocmai in ideea in care nu am vrut sa fiu dezamagita (citisem tot felul de povesti horror despre conditii), dar, din ce spuneti voi, se pare ca nu e chiar atat de rau.

Singurul lucru pe care il pot reprosa Novogynului e timpul de asteptare....desi esti programata la o anumita ora, la control intri dupa cel putin 45 minute...



#26
Sigrid89

Sigrid89

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 31 mesaje

Postat 18 ianuarie 2016 - 17:38

Buna! Si eu tot la Novogyn merg la consultatii, sunt in saptamana 32+4 zile. De 2 ori s-a intamplat sa astept 45 de minute, in rest vreo 10. Ideea e ca uneori pacienta intra pentru un eco si inauntru se mai complica treaba ( se mai adauga un control pe masa, etc.) in functie de problema. Eu cred ca de asta se decaleaza.

Sunt clar conditii super la privat, dar sa stii ca nici la stat nu e chiar asa rau. Depinde de experienta fiecaruia:) Si mai ales de asteptari:)



#27
Sigrid89

Sigrid89

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 31 mesaje

Postat 18 ianuarie 2016 - 17:38

Buna! Si eu tot la Novogyn merg la consultatii, sunt in saptamana 32+4 zile. De 2 ori s-a intamplat sa astept 45 de minute, in rest vreo 10. Ideea e ca uneori pacienta intra pentru un eco si inauntru se mai complica treaba ( se mai adauga un control pe masa, etc.) in functie de problema. Eu cred ca de asta se decaleaza.

Sunt clar conditii super la privat, dar sa stii ca nici la stat nu e chiar asa rau. Depinde de experienta fiecaruia:) Si mai ales de asteptari:)



#28
Irene3

Irene3

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 54 mesaje

Postat 18 ianuarie 2016 - 19:02

Aaa...pai cu 10 minute esti o norocoasa!!!..."norocul" meu e de cel putin 45 minute...dar incerc de fiecare data sa gasesc scuze...doar ca, dupa atata timp, ar trebui sa se invete ceva din toate aceste decalaje...si aici nu ma refer la nasteri de urgenta, neprogramate etc la care nu ai cum sa te astepti, ci la, tocmai ce ziceai tu Sigrid89, control pe masa, discutii mai ample etc.



#29
dianavasile

dianavasile

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 269 mesaje

Postat 18 ianuarie 2016 - 20:20

Si eu o patesc mereu cu asteptatul la Novogyn. Depinde mult si de medic. Unii sunt mai rapizi, dar mie imi place sa stiu ca isi ia suficient timp medicul pentru consultatii si nu se agita numai pentru timp si bani ca altii. Eu merg la dr. Ciortea. Am hotarat ca data viitoare sa rog fetele de la receptie sa ma sune cand sunt 3-4 paciente inaintea mea pentru ca sa nu mai ajung cu o ora inainte sa intru. Si 45 de minute e bine, la Ciortea se decaleaza si mai mult decat atat, dar macar stiu ca isi da interesul... 



#30
sweetkarina

sweetkarina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.536 mesaje

Postat 03 iunie 2016 - 09:23

Pana la urma si eu am ales Gynia pentru nastere la Cluj. Sarcina o urmareste dr. Fulga Florescu, cu care am discutat si mi-a zis ca daca sunt complicatii si va fi nevoie de un transfer la stat se va rezolva ( banuiesc ca are totusi destule cunostiinte in atatia ani de practica). 





Etichetat si cu nastere, cluj, privat, spital, gynia, stanca, ginecologie 1, gine1, spital stat, clinica privata

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -