Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Nasterea in Cluj - pe cine recomandati ?

nastere cluj privat spital gynia stanca ginecologie 1 gine1 spital stat clinica privata

42 raspunsuri la acest subiect

#11
ancuta_r

ancuta_r

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 41 mesaje

Postat 09 august 2015 - 22:46

Multumim, si tie la fel, sarcina usoara si la termen. Perfect de acord cu ce zici, serviciile din reteaua privata merita tot efortul financiar.Cred ca si eu voi merge tot la Gynia. Dar ma intrebam daca nu te trimit cumva la stat in caz ca apar complicatii.

 

Cum se numeste doctorita ta de la Gynia? pe ce criterii ai ales-o? la recomandarea unei cunostiinte?

 

o duminica placuta, mamici!



#12
Tantzica

Tantzica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 229 mesaje

Postat 10 august 2015 - 13:37

ancuta_r, de Gynia stiam demult de pe la diferite colege de servici care nasteau acolo :) si se intorceau cu bebei sanatosi si frumosi si ele multumite si sanatoase. Cand ne-am decis sa facem si noi un bebe (am totusi 34 de ani), am zis Gynia fara sa stau pe ganduri. Iubi meu a fost de acord cu orice as fi ales eu, oricum el nu se pricepe la de-astea :) L-am intrebat pe fratele meu pe cine imi recomanda (e si el medic, dar alta specialitate) si mi-a recomandat-o pe dna doctor Simona Baltaretu. Si la dansa merg in continuare, realizez ca la orice nastere poate sa mearga totul bine sau poate sa mearga ceva rau, de aceea clinicile private te trimit la stat (sau ma rog te trimiteau, nu stiu cum mai e legislatia acum). Stiu doar ca fiind sub supravegherea ei de la cap la coada, cu siguranta imi va spune la momentul oportun daca sunt temeri de nastere cu complicatii sau nu. Am doar 12 sapt, inca nu ma gandesc asa in avans. Daca doresti, eu merg miercuri la dublu test si o intreb cum se procedeaza in aceste situatii, si revin cu un raspuns. Pupici si o saptamana usoara!



#13
tadiana

tadiana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 427 mesaje

Postat 22 septembrie 2015 - 20:15

Eu nu sunt din Cluj si ma aflu la inceput de drum ( 15 s) , asa ca intentionez sa merg pe o recomandare primita referitoare la Cluj ...

Aveti informatii despre dr Muresan Daniel de la Gine1? A nascut cineva cu el?

Multa sanatate!!!



#14
melinda25

melinda25

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 23 septembrie 2015 - 15:31

Eu nu sunt din Cluj si ma aflu la inceput de drum ( 15 s) , asa ca intentionez sa merg pe o recomandare primita referitoare la Cluj ...

Aveti informatii despre dr Muresan Daniel de la Gine1? A nascut cineva cu el?

Multa sanatate!!!

Referitor la dr Muresan, personal il recomand cu incredere, am nascut 2 copii cu el, urmeaza a treia nastere tot cu el in noiembrie. Este un dr bun, prompt, la obiect. A ajuns la ambele nasteri in timp, nu a ezitat niciun minut, mi-a raspuns la telefon cand l-am sunat. Este genul profesionist, nu vorbeste mult pe langa subiect, dar nu pot sa zic ca este superficial. 

Am nascut la Ginecologie 1, si voi naste si de aceasta data. Personalul a fost ok, si fata de ultima nastere (2009) chiar s-a modernizat toata cladirea. Nu vad de ce as alege spitalul privat. Dpdv al dotarilor, este mult peste oricare spital privat.

Sarcina usoara, si iti recomand sa ai incredere in dr tau. iar cand simti cea mai mica indoiala, schimba dr.  



#15
Irene3

Irene3

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 54 mesaje

Postat 26 octombrie 2015 - 10:21

Salut viitoare mamici!

Si eu sunt mandra posesoare a unei sarcini ce tocmai a intrat in saptamana 12 si astept cu nerabdare momentul cand imi voi strange bebele in brate...dar pana atunci mai este un pic...

Cum am aflat ca sunt gravida am inceput sa ma gandesc unde si cu cine vreau sa nasc.

Precizez ca, pana sa raman gravina, toate controalele, de orice natura, le-am facut la Gynia la doamna dr. Florescu Fulga. Despre dansa am doar cuvinte de lauda...atitudinea profesionala pe care o aborda de fiecare data imi dadea toata increderea din lume, dar dezamagirea mea a intervenit in momentul in care am aflat ca NU lucreaza si la un spital de stat.

Planul era in felul urmator: merg la toate controalele din timpul sarcinii la privat, respectiv la Gynia la d-na dr. Fulga, dar nasterea va fi la stat, tot cu dansa.

Dezamagire totala cand am aflat ca nu mai lucreaza si la stat...asa ca, a trebuit sa ma reprofilez....



#16
Irene3

Irene3

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 54 mesaje

Postat 26 octombrie 2015 - 10:25

La recomandarea unei prietene si ea gravida, dar cu 2 luni avans in fata mea, am ales-o pe d-na dr. Mihaela Oancea de la Novogyn...vroiam neaparat sa fie femeie si sa lucreze si la stat....astea erau criteriile dupa care m-am uitat initial....
Merg in contiunuare la dansa, dar cu parere de rau spun ca, nu stiu de ce, nu imi inspira aceeasi incredere pe care o simteam cu d-na dr. Fulga

#17
ancuta_r

ancuta_r

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 41 mesaje

Postat 26 octombrie 2015 - 14:39

Irene, sa fie intr-un ceas bun alegerea ta! Dar pentru linistea ta, incearca si alti dr care lucreaza la stat si la privat in acelasi timp. Vrei sa fie numai femei? Din cate auzisem si dr Alin Butnaru lucreaza la ambele, atat stat cat si privat.

Sarcina usoara in continuare si multa sanatate ! [flo2]


Editat de ancuta_r, 26 octombrie 2015 - 14:39 .


#18
Irene3

Irene3

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 54 mesaje

Postat 26 octombrie 2015 - 17:34

Multumesc Ancuta, dar asa cum am mai spus am ceva temeri...desi am mers dupa recomandare....si prietena ce mi-a recomandat-o a primit si ea de la o alta prietena referinte bune despre doamna doctor.....

Nu stiu...poate la mine e vorba doar de acomodare...

Oricum...sper sa isi faca treaba bine....sper...

Da...doar medic ginecolog femeie vreau...



#19
Tina15

Tina15

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 372 mesaje

Postat 04 noiembrie 2015 - 13:47

Salutare burtici

Si eu eram setata sa nasc la gynia cu dr rotar daniela, dar avand ceva probleme si fiind necesar sa ma internez, ma gandesc acum sa merg la gine 1, cu muresan daniel sau kocacs tunde. Spitalul s-a renovat, noi am fost 2 in camera si era plin de cazuri grave din tot Ardealul. Toti s-au purtat spre surprinderea mea foarte frumos si nu am cotizat nimanui. 

Sarcini usoare va doresc!



#20
dianavasile

dianavasile

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 269 mesaje

Postat 10 ianuarie 2016 - 22:07

Hello, fetelor! Si eu sunt in mari dileme. Nu stiu daca sa aleg Novogynul sau Stanca. La Gine 1 nu merg nicicum; acolo am pierdut o sarcina si au fost cele mai groaznice conditii, nimeni nu si-a dat interesul, etc. Singurul lucru pe care l-am primit de acolo in conditiile in care eram femeie gravida cu sangerari si dureri a fost o reteta, dupa care am fost trimisa acasa. 
Asadar, la mine e musai sa ma hotarasc daca vreau la stat sau la privat. Pe de-o parte nu as da banii aia daca nu e musai. Pe de-o alta parte, am inteles ca si la stat trebuie sa bagi bani prin buzunare (chestie care mi se pare pe dos - macar sa imi iau bon daca tot am dat cu banul), iar conditiile nu se compara. Eu as vrea macar sa poata asista sotul si daca ar merge asa, m-as impaca mai usor si cu nasterea la Stanca, dar nu cred ca se poate. 
Medicul meu e Dr. Ciortea si am incredere in el; pana acum mi se pare super ok si intentionez sa raman la el. Daca aveti pareri, va rog dati-mi si mie de veste, ca imi e cam greu sa ma decid! 
 





Etichetat si cu nastere, cluj, privat, spital, gynia, stanca, ginecologie 1, gine1, spital stat, clinica privata

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Astăzi, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -