Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Clubul "babelor" FIV-oase, capitolul 114


508 raspunsuri la acest subiect

#11
raishwanya

raishwanya

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 879 mesaje

Postat 10 iulie 2015 - 21:09

Mititica32, salpingita cronica este o afectiune, hidrosapixul alta afectiune. Salpingita, inflamatia trompei, netratata corect si al timp s-a cronicizat. Tratamentul primit in 2007 a fost teoretic corect dar trebuia urmarit in timp. Dupa cum spui acum, hidrosalpixul este recent iar salpingita cronica este una din cauzele care au condus la formarea lui.



#12
comynaa

comynaa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 628 mesaje

Postat 10 iulie 2015 - 21:15

Situatia  sta in felul urmator daca data trecuta am avut 5 foliculi : Dreapta 20,17,13mm si stanga 19,14 mm cu un endometru de 11, din care la punctie au scos 4 si un singur embrion....

Acuma la dreapta 12,12,13mmm si stanga 18,14,12mm cu un endiometru de 12 mm ...la ce sa ma astept? [ph34r]



#13
raishwanya

raishwanya

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 879 mesaje

Postat 10 iulie 2015 - 21:43

Comynaa, crezi in sansa ta si nu te mai stresa! doamne ajuta, si 1 embrion de buna calitate este suficient! 

Stresul este un mare dusman in astfel de situatii. Nu-ti mai pune atatea intrebari, trebuie sa fii calma, relaxata si detasata de orice problema. Lasa-l pe dr sa gandeasca, el se pricepe mai bine la asta. Ai incredere in el.

 

Treaba ta este sa oferi un camin bun bebelusilor. 

 

Doamne ajuta!



#14
mititica23

mititica23

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 592 mesaje

Postat 11 iulie 2015 - 07:43

Dr.ginec mia prescris bisetrim antibiotic ,eu am luat compensat sumetrolim,reteta simpla originala mia oprito medicul de famile,acum dr.ginec zice ca am gresit trebuia bisetrim,eu am o copie xerox dupa reteta simpla,pot lua cu ea bisetrimul,zice dr ca sumetrolimul e cam slabut ptr pr.mea.Dr.gine.e plecat in concediu,ca as lua alta reteta,dar am gresit,med.fam ma cam certat ca nus atenta.



#15
raishwanya

raishwanya

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 879 mesaje

Postat 11 iulie 2015 - 08:59

Ambele contin aceleasi substante si in aceeasi doze. Diferenta este firma care le produce, deci de calitatea substantelor folosite. Puteai sa ceri la farmacie biseptrim si plateai diferenta. Eventual poti merge la o farmacie sa mai iei pentru o cura. Medicul de familie ar trebui sa te indrume nu sa te certe. Nu te ajuta cu nimic acest lucru.



#16
mititica23

mititica23

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 592 mesaje

Postat 11 iulie 2015 - 09:58

Pai am stresat med.fam. saracul in fiecare sapt.iam facut o vizita,eu cand primesc cateo reteta merg la el cu ea,ca eu nu pot lua orice medicament si acum ca an rezolvat si misterul cu antibioticul nu mi ramane decat sa astept CM ca atunci incep asa ca pana atunci le pun in gentuta,ca le incep din prima zi Cm,sunt tare nerabdatoare sa incep stimularea ,si bineinteles si putin cam dejamagita ca am interzis la dulciuri si sare din cauza predisonului,si fericit e sotul de regimul meu,si ca acum ma voi ingrasa si voi arata  si eu mai plinutaaa,multam pt.sfaturi.



#17
Tina15

Tina15

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 372 mesaje

Postat 11 iulie 2015 - 14:53

comynaa, eu am facut acupunctura la fiv3 si am ramas insarcinata pentru prima data. Nu stiu daca a influentat si asta sau nu, dar merita incercat. Vezi ca sunt doua tipuri de proceduri la acupunctura: una e pt infertilitate si alta speciala pt fiv. Sa ai bafta! 



#18
jaguar

jaguar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.436 mesaje

Postat 12 iulie 2015 - 01:03

Gabii tin pumnii pt puiutii tai!!!!

 

Tina , cum esti? Cate sapt ai ?

 

Johnny, ce faci



#19

  • Guests

Postat 12 iulie 2015 - 07:57



Gabii tin pumnii pt puiutii tai!!!!

 

Tina , cum esti? Cate sapt ai ?

 

Johnny, ce faci

 

 

Ce draguta esti, Jaguar for asking.

  Sunt bine, vineri ma duc sa recoltez pt HPV, pt ca la Pap mi-a iesit niste celule ASCUS, si mi-a zis PK ca trebuie investigat sa vedem ce e. Si sper din toata inima sa iasa negativ, daca nu o sa vedem ce putem face. Oricum mi-a zis sa ii transmit rezultatul, si vedem.

Cam atata fac momentan, si profit daca se poate numi profitat de faptul ca nu is gravida sa ma duc marti sa imi mai pun un implant dentar ( e al 2) si voi lua si toata saptamana antibiotic.

 In rest, o sa ma rog de dna dr gineco de vineri sa imi dea o reteta de Gonal, sper sa fie de acord, altfel nu stiu cum voi face rost; am povestit ca am plecat si fara Gonal si fara nimic.

 

P.S. Gaby knd ar tb sa testezi? tinem pumnisorii si labutele  [flo2]


Editat de johnnybravo7, 12 iulie 2015 - 07:57 .


#20
gabyv

gabyv

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.804 mesaje

Postat 12 iulie 2015 - 08:37

Nu stiu daca mai apuc testarea, ieri am avut spoting, eram a 11 zi de la transfer. A fost un pic horror, ca nu prea ma asteptam sa vad spoting. Iar azi nu mai simt nimic...parca nu as fi insarcinata...




Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Placenta anterioara

    Deutzuk
    - Astăzi, 19:37

  • Emotia primului test pozitiv

    Andrevvv
    - Astăzi, 19:12

  • Anuntul sarcinii

    FloreClau
    - Astăzi, 18:44

  • Vacantaaaa

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:21

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -