Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV cu dr. Dragos Albu 120

fiv medlife albu

463 raspunsuri la acest subiect

#451
Marushelu37

Marushelu37

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.701 mesaje

Postat 24 august 2015 - 14:51

O să am bani să mai încerc si eu un Fiv în toamna asta. Mi- am făcut programare pe 17 septembrie. Nu am mai avut răbdare până atunci și I- am scris lui Albu ca aș vrea un protocol lung si daca crede ca e bine, si daca e dispus; I- am explicat un pic și logica mea, dar mi-a ignorat întrebarea, în schimb mi- a scris să fac terapie cu testosteron înainte de Fiv cu 8 săptămâni. Cred ca s- a gândit sa imi dea ceva sa imi calmeze neuronul. [:-)))]

Să speram ca ajuta testosteronul și nu vor mai intra foliculii mei în atrezie.

Dacă mai merg la sală o să pun și ceva masă musculară cu testosteron la bord. [:-)))]


Editat de Marushelu37, 24 august 2015 - 14:55 .


#452
ralk

ralk

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 24 august 2015 - 15:59

La a doua aveam 9, la  a treia 11, la a patra 10 notati cu dimensiuni pe foaie, dar am inteles ca erau si altii mai mici.



#453
annutza0

annutza0

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 668 mesaje

Postat 24 august 2015 - 16:43

Succes Ralk! Sa ai embrioni de calitate.

 

Bravo Marushelu, vezi la consultatie ce spune legat de protocol. [soricel]

 

Salutari tuturor si o sapt usoara! [:X]



#454
elbereth

elbereth

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 719 mesaje

Postat 24 august 2015 - 19:12

Dragele mele fete d'albe, va salut pe toate! 

 

Eu tocmai m-am intors in seara asta din vacanta (ah, ce bine a fost! mai vreaaaaaaauuu!  [soricel] ), asa ca am ramas in urma cu stirile. Promit sa recuperez si sa ma pun la curent cu noutatile.

Pana una-alta,  va tin pumnii celor care sunteti in focuri si va trimit mii de ganduri bune   [flor]

 

Eu astept CM zilele astea si ma apuc de AC-uri. Deci intru si eu in cursa cat de curand  [fri]

 

Pupici tuturor!  [pup]


Editat de elbereth, 24 august 2015 - 19:32 .


#455
Elenadc

Elenadc

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 453 mesaje

Postat 24 august 2015 - 19:16

Buna fetelor! Nu am mai intrat de ceva vreme dar v-am urmarit tot timpul. Am fost in vacanta linistiti, fara stres la " bord" dar tot 2 ne-am intors, bine si o colica renala la mine. Am emotii pt toamna asta. La sf lunii  sept sper sa fac si eu histeroscopia. Mai este cineva care face atunci??

Marushelu....tin pumnii sa se lase cu bobocei toamna asta.

La fel pt toate fetele. Sa dea Dumnezeu sa ne vedem cu toatele visul cu ochisorii. Va pup



#456
Marushelu37

Marushelu37

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.701 mesaje

Postat 25 august 2015 - 00:17

Mersi, Elena. La fel și eu îți doresc :) [flo2]

Foarte bine ca faci histeroscopie, mai elimini din cauze. Se pare ca nu se vede la eco dacă e vreo inflamație a uterului sau altceva.  Mie nu mi-a găsit vreo problemă, dar alte fete au descoperit mici probleme, inflamații pe care le- au tratat cu antibiotice. Și eu o să fac histeroscopie din nou înainte de Fiv, dar să vedem când o fi fiv- ul.

Elbereth bine te- ai întors din vacanță!  Baftă la multe ovocite! [flo2]

Mersi Anutza!  I- am scris doctorului ca aș vrea protocol lung, ca la cel lung am avut 5 foliculi care au crescut și nu au intrat în atrezie ca la microflore. Orice protocol lung crede ca ar fi mai bun: Agonist lung , Agonist -Antagonist conversion, Antagonist Estrogen Priming.

Dar s- ar putea să am eu probleme cu foliculii pentru ca la puncție, era o doamnă de 43-45 de ani, cu 6 ovocite pe același microflore protocol.

S- ar putea sa îmi spună ca daca  pe microflare foliculii mei au intrat in atrezie ( adică au murit) , pe cel lung vor crește dar nu vor conține ovocite mature. Sunt curioasa ce o să îmi propuna. O să îmi iau androgelul până atunci, am citit ca testosteronul ar ajuta foliculii să nu mai intre în atrezie.



#457
Marushelu37

Marushelu37

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.701 mesaje

Postat 25 august 2015 - 00:54

Nu mai citesc despre protocoale. Cred ca cititul nu mi- a ajutat decât să inteleg eu și poate pentru ca i- am scris s- a gândit la terapia cu testosteron. Am impresia ca Albu o să îmi propună oricum altceva. [:-)))]



#458
ssofia11

ssofia11

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 192 mesaje

Postat 25 august 2015 - 05:13

Buna fetelor!

 

Doresc sa va anunt ca pe 20.08 s-a nascut Sofia!

Fix exact la un an de cand am fost prima oara la consult la dr A.In ziua externarii s.a si intalnit sotul cu el sa i povesteasca si sa i multumeasca.

 

Am nascut natural cu dr Stan,un doctor grozav!!!care mi a facut nasterea mai frumoasa si mai usoara,impreuna cu sotul care a stat nonstop langa noi.

 

Va doresc numai  bine,va citesc mereu si sper la reusite depline pt fiecare dintre voi!!



#459
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 25 august 2015 - 10:08

Ssofia FELICITARI !!!!!!! Bun venit micuta Sofia, printesa mult dorita si iubita, sa ai o viata fericita. Mamico, felicitari pt nasterea naturala, recuperare usoara si laptic bun pt un bebic necolicos.



#460
ralk

ralk

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 25 august 2015 - 10:16

Din 9, 8 mature, 3 nu au rezistat. Din cele 5 ramase, 4 au fertilizat. Maine stiu si calitatea si daca totul e ok aflu daca implantul e joi sau sambata.

Sunt putini 4 din 9?

 

Cam ce sanse sa fie ok toti 4? Din experienta voastra...





Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vouchere materna

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:48

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -