Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV cu ovocite donate 92

fiv ovocitedonate donare donator embrioadoptie

755 raspunsuri la acest subiect

#21
Michelle_S

Michelle_S

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 784 mesaje

Postat 08 iulie 2015 - 16:37

Anxi, eu am luat Pregnyl de la Catena Dorobanti



#22
Hatice

Hatice

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.329 mesaje

Postat 08 iulie 2015 - 17:05

Buna dragelor,

 

Nu, nu am plecat..azi sunt z5, de duminica m-am luptat cu migrele cumplite, greata, mancarimi de piele,nu mai puteam sa mananc nimic,am inghiti algocalmin dupa algocalmin; ieri eram asa de rau ca sotul mi-a zis sa intrerup tratamentul..abia m-am tarat la serviciu..un coleg prieten m-a certat ca m-am hotarai sa renunt, am inceput sa beau suc de portocale si apa cu lime si menta..f f reci..incet incet azi mi-a fost mai bine. Am banuit ca am reactii adverese ( de atfel sunt specificicate pe prospect) la cicloproginova.

 

Eu am luat in combinatie cu ciclo si doxi+linex..luni am decis sa renunt la dooxi..ma manca pielea rau de tot..azi starile de rau s-au mai atenuat, peste zi, dimineata tot greata am, deci banuiesc ca, in cazul meu, doxi+ciloproginova e o combinatie nefericita.

 

dupa amiaza au cedat si durerile  de cap..si inca ceva ..CM-ul a fost cam gatuit, chinuit, total diferit de 1 luna fara cicloproginova, chiar daca am inceput si clexane din z1.

 

vedem ce-o mai fi dar nu pare un inceput promitator..

va pup


Editat de Hatice, 08 iulie 2015 - 17:06 .


#23
MariaV79

MariaV79

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 803 mesaje

Postat 08 iulie 2015 - 19:03

Hatice, foarte puțină lume suporta Doxiciclina ,da epigastralgii ,senzație de vomă ,ca să se diminueze puțin simptomele trebuie să le bei la 1 oră după mâncare .

Dacă ai avut prurit bine ca le- ai întrerupt ,făceai alergie .

Pup toată gasca ,și va doresc tuturor multă baftă celor care urmați .

Antonia ,cum te simți ,așteptare ușoară și embrioni lipicioși .



#24
Hatice

Hatice

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.329 mesaje

Postat 08 iulie 2015 - 19:18

MariaV multumesc pt sfat. Eu sunt alergica la ampicilina, penicilina si cefalosporina.In toamna trecuta am facut tratament cu doxiciclina prescris de un medic ORL-ist, am reactionat bine.

Cred ca acum combinatia dintre cele 2 a fost nepotrivita.Ma durea ficatul f rau, il smteam ca un pietroi..ma mai lupt cu o senzatie de greata, cred ca de la estrogeni.

Valtrex nu am luat, sotul a citit prospectul si i s-a parut prea puternic..el stie ce matza sensibiloasa sunt eu.

am ceva emotii cu endometrul in sensul ca cm-ul a fost diferit luna asta..

 

Bafta Antonia.2 puiuti sanatosi si puternici sa ai.



#25
Tina15

Tina15

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 372 mesaje

Postat 08 iulie 2015 - 20:13

Johnny, am intrat in fiecare zi sa vad ce ai facut la PK! Era tare nerabdatoare. Imi pare rau ca ai avut o experienta sub asteptari. Gonalul il poti cumpara din farmacie chiar si fara reteta. Mie dupa primul fiv nereusit, mi-a dat schema pe mail. Nu tin minte sa fi stat la el in birou vreodata mai mult de 10 minute, poate doar prima data. As vrea sa te pot incuraja mai mult, imi pare sincer rau. In afara de gonal, nu iti mai da nimic in etapa asta, mai incolo cand incep foliculii sa creasca, vei mai primi Citrotide. Daca te referi la faptul ca nu ti-a indicat ceva vitamine, el nu da numai schema de stimulare, nimic mai mult. La primul fiv merge mereu pe o schema clasica, cum zicea si Andrew, doar dupa aceea incepe si adapteaza in functie de rezultat. PK e cunoscut pt faptul ca nu da scheme de stimulare agresive din prima.

Fa cum iti dicteaza inima, dar nu abandona lupta. Te pup


Editat de Tina15, 08 iulie 2015 - 20:13 .


#26
anxiao

anxiao

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.293 mesaje

Postat 08 iulie 2015 - 21:01

Multumesc pt info Michelle!



#27
anxiao

anxiao

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.293 mesaje

Postat 08 iulie 2015 - 21:27

fetele care ati transferat de curand, ce progesteron luati? oare sa combin utrogestan cu arefam? e ok? mi-au dat sa iau 600 mg....sa las asa pana la transfer si apoi dupa transfer sa iau mai mult? sau cum? [batcap]



#28
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 08 iulie 2015 - 21:55

    Bine ai venit Cami,din pacate fetele nu te pot ajuta cu info,majoritatea merg in Cehia.Dar scrie inca 9mesaje scurte,despre ce vrei tu ca sa treci de moderare si sa te vedem in timp real.

    Ingeras,potzi folosi ce-ti prieste tie...ce ai folosit si inainte,cam nasol cu experientze noi acum.

    Hatice in privintza reactiilor naspa,te inteleg perfect...de asta vreau eu sa incerc o schema,sa vad cum merge si cum ma simt...apoi pe cai:)).

    Am terminat si eu cu nebuneala,multam celor care mi-au tinut pumnii...probabil asa am putut fii azi superwoman.Nu va mai insir pe toate ca nu mai am putere,dar va trimit o imbratisare stransa tuturor si un pupic mare-mare



#29
anxiao

anxiao

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.293 mesaje

Postat 08 iulie 2015 - 22:11

pai mai Deutz eu am doar un fiv la activ unde am folosit utro.....sa-l folsoesc tot pe ala atunci. Si imi cumpar niste cutii de crinone, sa fie



#30
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 08 iulie 2015 - 22:55

Cami in Ucraina a fost Sandy pt procedura cu ovo donate + mama surogat. A deschis un tpic FIV - mama surogat unde s-a discutat despre clinica Biotexcom la care au mai fost si alte fete pt mama surogat.

http://comunitate.de...v-mama-surogat/

Sandy a reusit pana la urma sa ramana insarcinata cu ovo donate la o clinica din Cehia si are acum un baietel nazdravan.


Editat de QiaoBing, 08 iulie 2015 - 22:57 .




Etichetat si cu fiv, ovocitedonate, donare, donator, embrioadoptie

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -