Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Ghetar fierbinte

pinguini ghetar vara cald fierbinte

811 raspunsuri la acest subiect

#71
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 06 iulie 2015 - 21:12

intrebare ptr cei cunoscatori. ce stiti de aparatele de aer conditionat portabile? fac ceva zgomot? se poate dormi cu ele in casa, nu in camera. vrem sa cumparam unul si sa-l tinem in sufragerie pe timpul zilei, iar seara sa-l mutam pe hol, si sa lasamm usile de la dormitoare deschise ca sa putem dormi. 

barbatul  a tot studiat pe net, unii spun pe seituri ca face zgomot si nu se poate dormi cu el, e deranjant. 

 

 

eu votez cu foarte galagios, desi daca e in sufragerie si dormiti in dormitor, nu stiu ce sa zic:)


Editat de Aqai, 06 iulie 2015 - 21:19 .


#72
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.650 mesaje

Postat 06 iulie 2015 - 21:30

intrebare ptr cei cunoscatori. ce stiti de aparatele de aer conditionat portabile? fac ceva zgomot? se poate dormi cu ele in casa, nu in camera. vrem sa cumparam unul si sa-l tinem in sufragerie pe timpul zilei, iar seara sa-l mutam pe hol, si sa lasamm usile de la dormitoare deschise ca sa putem dormi. barbatul a tot studiat pe net, unii spun pe seituri ca face zgomot si nu se poate dormi cu el, e deranjant.

 

noi am avut unu si l am returnat. Problema lui era furtunul de evacuare, care trebuie evacuat pe geam, deci geam deschis intra caldura. Noua ni s a parut frectie. 



#73
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 06 iulie 2015 - 21:31

Eu stiam ca nu e eficient, ca motorul are nevoie de evacuare si iti baga ceva aer cald- pe o parte raceste pe cealalta parte incalzeste. Nu stiu cat de adevarat este ca nu am avut.



#74
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 06 iulie 2015 - 21:51

Daniela, la categoria 'am un neuron si ala e defect' vin si eu cu replica ce mi-a bantuit adolescenta: 'aaaaaa, tatal tau e ginecolog! Te duci la el, nu?' [batcap] [batcap] [batcap] pana si la prima saricina am fost intrebata daca nasc cu tatal meu. [alcool] [alcool] vad ca la a doua nu ma mai intreaba nimeni. Ori neuronul ala singuratic a facut mitoza si li s-a dublat inteligenta ori 'inteligentii' care ma intrebau la prima au tinut minte replicile mele acide si nu mai risca sa ma intrebe si la a doua acelasi lucru.
Zau ? Dar ce specialitate are tatal tau ? ...

(nah, ca m-am riscat sa ma ard cu acidul de la replica ) ...

 

Later edit :

 

Ahhh ...s-au el stie ce e pe sub fustele Doamnelor, dar nu se cade sa o caute pe fica-sa pe-acolo ...lol


Editat de buflea, 06 iulie 2015 - 21:52 .


#75
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 06 iulie 2015 - 21:55

Buflea, am scris deja: e ginecolog



#76
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 06 iulie 2015 - 21:55

Eu as dormi cu capul si pe un motor de avion facut perna,  decat sa sufar la 40 grade in casa.

 

Da, e zgomotos, normal ...dar dintre doua rele ...



#77
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 06 iulie 2015 - 21:57

Buflea, am scris deja: e ginecolog
Hahaha ..ai dreptate, e de la neuron ....

 

Mie trebuie sa-mi desenezi ? Ce e aia ginecolog, ce face, unde ? ...lol


Editat de buflea, 06 iulie 2015 - 21:58 .


#78
helbi

helbi

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.545 mesaje

Postat 06 iulie 2015 - 22:04

Kari, am vazut saptamana trrecuta la cineva un aparat din asta portabil si era f galagios.

 

Aqai, la scoala la care e fata, la ora 14 cel tarziuplecau acasa (clasa a 10-a). Nu lunch si nu snack. Bianca in 2 sapt nu a intrat odata in cantina, nici nu stie unde se afla. De acasa isi luau fiecare ce doreau sa manince. Stiind asta, m-am dus cu fata (e a nspea oara cand scriu, dar vad ca se sare fix peste acest aspect) sa-si aleaga (dupa ce i s-a permis sa guste) ce vrea sa cumparam. A ales si apoi....a aruncat. Pai a testat inainte, 2-3 feluri, fix ce i-a dorit inima. De ce a cumparat? Ca erau la galantar nspe feluri de älte mezeluri si nu numai, si cine stie cum arata un REWE mare, imi da dreptate. Asta vreau sa ma faci sa inteleg [:)] . Inca ceva, nu am luat cu kg ca sa se sature si sa spuna ca nu-i mai place ca amancat f mult...., am luat din mai multe sorturi (si iaurturi si mezeluri pe care noi doua nu le consumam) dar cantitati mici. Nu e vb de bani, am scris. E vb de faptul ca eu nu stiu ce sa-i dau sa-si puna la micul dejun [nebu] Dupa cum vezi, chiar imi pasa de ea. Iar explicatia ca in America se arunca f multa mancare la mine nu tine, si e jenanta. Altii mor de foame si americanii se lauda cu cat arunca:-(

 

Si zau ca Bianca face concurenta unuia din cei doi copii ai tai, cel mofturos. Nu cred ca-mi trebuie ambele maine ca sa numar ce feluri de mancare ii plac. Am rezervat in Delta pt august si conditia a fost ca pensiunea sa ofere si mancare fara peste, fara pui, fara miel...sa mai continui? 

 

Ah, si de unde s-a dedus ca in De sunt mai putine ore ca in Ca? Bianca incepe la 7.45 si termina la 15... Fara pauza uneori, alteori cu 45 min pauza. Mananca in prima pauza micul dejun de acasa si mai mananca cand ajunge la 14, 15, 16.... Azi n-a mancat nimic. Pt ca i-a fost rau (multumesc tuturor pt urarile de sanatate [?] ). Nici un biscuite, nimic. Cand citeam cata mancare puteti da copiilor la scoala in sufertase, sa fie calda, ma gandeam ca noi nu consumam atit nici in 2-3 zile...de aceea si aduceau copii inapoi....la noi un sanwitsch si sau/o caserola cu fructe si atit. Si nu suntem filiforme deloc, cine ne stie, poate confirma. 

 

Cu micul dejun e pb, ca in rest a mancat ce i s-a dat si zilele astea vreau sa-i fac/cumpar mici, ca sarmale cunoaste, are vecini romani si ne-a zis ca ii place mancarea romaneasca.

Maine ii fac tiramisu, ca mi-a spus ca-i place!



#79
elyda

elyda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.011 mesaje

Postat 06 iulie 2015 - 22:06

E 11 noaptea,am toate  geamurile deschise si sunt 29 grade in casa.Eu si caldura suntem dusmani declarați. Nu o suport,tiroida mea s-a lasat de meserie de tot si ma lasa sa mor in chinuri.

Si cica abia de maine vine adevarata caldura...40 grade la umbra.O sa fie  un chin cand or sa se incalzeasca betoanele astea nenorocite.

Si vara trecuta m-am certat cu barbatul ca nu am vrut sa pun AC.Ca nu mai gauresc peretii...ca nu mai vreau mizerie. ..ca...

Acum mor de cald in casa.

Ma batea si pe mine gandul sa iau un aparat din ala de zice Kari,dar am stat de vorba cu cineva care are si nu e prea multumit.Asa ca fierb...



#80
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 06 iulie 2015 - 22:31

Dna Dezlănțuita, read my lips ...merita cu varf si indesat !!! E drept ca gauresti, o faci o data si gata ...pui in fiecare camera cate unul ...sa nu faci greseala sa pui pe hol, ca mai mult curent consumi si nici racoare nu se face bine.

 

Maica-mea are unele care nici zgomot nu fac ...se inchid singure pe baza de termostat ...boierie.





Etichetat si cu pinguini, ghetar, vara, cald, fierbinte

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -