Sari la conținut

Sari la conținut

* * - - - 2 voturi

Parinti singuri, fericiti dar care isi doresc o relatie

87 raspunsuri la acest subiect

Letitia1

Letitia1

Membru VIP

• PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 16.574 mesaje

Postat 11 februarie 2016 - 20:36

Asa e, una sa traiesti pe continente diferite, alta sa locuiesti in aceeasi tara, plina de prejudecati cum e Romania.

Insa cel mai important, Crys, fii sicera cu fiul tau. Restul, da-i incolo, nu traiesti cu ei.

• 3

eumada

eumada

Membru VIP

• Membri
  • 14.106 mesaje

Postat 13 februarie 2016 - 11:42

Nu cred ca trebuie condamnati oamenii aia.Parca se merge pe acceptare oamenilor sa cum sunt....in alte tari,nu?

sunt pejudecati si in alte tari...oho oho....cu gramada...inclusiv ca cei ramasi in romania nu-s buni....

Doar ca mai presus de orice trebuie sa fie copilul.Iar daca la varsta asta nenea mai tine cont de ce spun parintii...atunci....

Editat de eumada, 13 februarie 2016 - 11:43 .

• 0

J G

J G

Membru senior

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.955 mesaje

Postat 20 februarie 2016 - 16:53

*
HOT

Eu una n-as putea sa fiu partasa la o asemenea "omisiune", ca sa nu-i zic minciuna. Si nu ma intereseaza daca adevarul sparge bube. Sa fie sanatosi cu mentalitatile lor cu tot.

Mi se pare ireal sa-ti ascunzi copilul de viitorii socri, sa nu vorbesti despre el! Eu nu exist, nu pot sa fiu perceputa ca existând fara fiica-mea.

Dar recunosc ca eu am o reactie foarte negativa fata de minciuni, când ma privesc pe mine.

• 5

carlad

carlad

Nou venit

• Membri
  • Punct
  • 76 mesaje

Postat 27 septembrie 2016 - 13:16

Incep cu un citat din prima mea postare la acest subiect "Si totusi, pe termen lung nu imi doresc sa raman singura. Imi doresc o relatie sanatoasa, de la egal la egal." si continui cu " a ales pan' a cules":)

Cam asa pot sa descriu situatia in care ma aflu. Intre timp am mai intalnit pe cineva care corespundea asteptarilor mele “de la egal la egal” dar nu m-am aprins deloc. Am incercat sa ma conving de calitatile lui, de faptul ca avem cam aceleasi asteptari si interese – copiii sunt cam de aceeasi varsta - si totosi n-am putut. Acum simt ca ma aprind dupa “vesnicul student”, care stie cate in luna si in stele, dar fara mari realizari pe plan familial si professional. Si nici macar nu stiu de ce scriu aici, probabil pentru ca s-a cam asternut linistea, probabil pentru ca mi-e un pic teame, probabil astept pareri, incurajari sau avertismente de genul “ai grija ce faci!”:) Si totusi orice mesaj e bine venit:)

• 1

andaghe

andaghe

Membru de baza

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.393 mesaje

Postat 27 septembrie 2016 - 17:14

Sentimentele nu le poți controla, așa că eu spun oricui întreaba, ca după părerea mea trebuie să faci așa cum simți, până la urmă undeva tot se ajunge, si după tot mai exista ceva, si tot așa.... Dacă te simți bine acum, nu-ți face probleme, viața oricum curge ibtr-o direcție sau alta fără să ne mai întrebe si pe noi! :)
  • 0

andacos

andacos

Membru VIP

• Membri
  • 27.146 mesaje

Postat 27 septembrie 2016 - 17:57

Incep cu un citat din prima mea postare la acest subiect "Si totusi, pe termen lung nu imi doresc sa raman singura. Imi doresc o relatie sanatoasa, de la egal la egal." si continui cu " a ales pan' a cules":)

Cam asa pot sa descriu situatia in care ma aflu. Intre timp am mai intalnit pe cineva care corespundea asteptarilor mele “de la egal la egal” dar nu m-am aprins deloc. Am incercat sa ma conving de calitatile lui, de faptul ca avem cam aceleasi asteptari si interese – copiii sunt cam de aceeasi varsta - si totosi n-am putut. Acum simt ca ma aprind dupa “vesnicul student”, care stie cate in luna si in stele, dar fara mari realizari pe plan familial si professional. Si nici macar nu stiu de ce scriu aici, probabil pentru ca s-a cam asternut linistea, probabil pentru ca mi-e un pic teame, probabil astept pareri, incurajari sau avertismente de genul “ai grija ce faci!”:) Si totusi orice mesaj e bine venit:)

Carlad,hai ca ma dau iar pe mine ca exemplu!!! [:D]

Tie nu ti s-au aprins calciile,eu la prima incercare am dat peste un alcoolic,sigur habar nu am avut la inceput ca era chipurile "uscat",insa m-am prins repede ca e ceva necurat la mijloc.Oricum la un moment dat a renuntat la "uscaciune" [:D] ,iar eu am inchis orice legatura ,fara nicio urma de regret,numai gindul ca sa-mi aduc copilul , sa-l cresc intr-un asemenea mediu,mi-a ridicat parul pe ceafa.

Clar ca ...cumva,am cazut (Iar)dupa intimplarea asta,insa stiam ca e cineva ,acolo si pentru mine.Nu mult dupa aia l_am cunoscut pe sotul meu.

Deci se poate si mai rau ca apoi sa fie foarte bine si foarte frumos!!!!

• 1

mianda

mianda

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.245 mesaje

Postat 27 septembrie 2016 - 18:30

Sentimentele nu le poți controla, așa că eu spun oricui întreaba, ca după părerea mea trebuie să faci așa cum simți, până la urmă undeva tot se ajunge, si după tot mai exista ceva, si tot așa.... Dacă te simți bine acum, nu-ți face probleme, viața oricum curge ibtr-o direcție sau alta fără să ne mai întrebe si pe noi! :)

Eu sunt de parere ca poti controla sentimentele.

Cum?

Controland cauza care duce la alegerea aceluiasi tip de barbat.

Inconstient suntem atrasi de un partener care sa ne acopere noua anumite goluri emotionale. Pana nu descoperim golurile si pana nu ni le acoperim singuri, mereu si mereu ne vom gasi un partener intocmai si la fel ca precedentul.  [:)]

• 0

andaghe

andaghe

Membru de baza

• Membri
  • 8.393 mesaje

Postat 27 septembrie 2016 - 22:48

Eu as zice ca ce spui tu este doar cauza suferinței. Poti lua o relație așa cum este, atât timp cât îți produce bucurie e în regulă, când nu, gata si nu mai stai sa suferi. Te bucuri adică de toate experiențele pe care ți le servește viața, si mergi tot înainte.
  • 0

andaghe

andaghe

Membru de baza

• Membri
  • 8.393 mesaje

Postat 27 septembrie 2016 - 22:49

Si oricâte goluri acoperi, oricât de complet ajungi, bucuria iubirii ibtr-o relație este în continuare frumoasa.
  • 0

oana_s

oana_s

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 889 mesaje

Postat 28 septembrie 2016 - 09:59

Pana nu descoperim golurile si pana nu ni le acoperim singuri, mereu si mereu ne vom gasi un partener intocmai si la fel ca precedentul.  [:)]

Eu stiu ce sa zic...partenerii mei au fost cu totul si cu totul diferiti:)..unii de altii.

Editat de oana_s, 28 septembrie 2016 - 09:59 .

• 3

Panic Questions

• ConstipaÈ›ia la bebeluÈ™i

CARMENA91
    - Ieri, 10:55

• Dormitul pe partea dreapta

dyana03
    - Ieri, 08:02

• GreÈ›uri matinale

Maria312
    - Ieri, 06:35

• Alesiclau
    - mai 19 2022 20:06

• Dureri

andronacheari
    - mai 19 2022 15:37

Groups

• Mamici din Vâlcea

ela_vl1
    - iul 04 2017 18:24

• Mamici pentru mamici

icailoaie
    - apr 17 2014 09:07

• Mămici,burtici departe de casă...

Andreana
    - dec 04 2013 15:58

• Parinti inteligenti, parinti fericiti !!!!

mada27
    - nov 30 2013 23:00

• Mamici, Burtici, Tatici din Vrancea

Anda08
    - iul 11 2013 16:02

Last Blogs

• Ne pregătim de a doua ecografie

IsabelaVasluianu
    - Ieri, 22:08

• Vine din nou barza…

sabina21
    - Ieri, 21:51