Sari la conținut

Sari la conținut


* * - - - 2 voturi

Parinti singuri, fericiti dar care isi doresc o relatie


87 raspunsuri la acest subiect

#61
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.257 mesaje

Postat 11 februarie 2016 - 01:15

Daca totul mergea uns in relatia lor si toata lumea era cit se poate de multumita, fata asta n-ar mai fi scris la acest subiect. Pe ea o roade si o doare faptul ca logodnicul tine ascuns copilul, dar de frica sa nu-l piarda, nu zice nimic. De aia a scris aici, se se plinga si ea cuiva.



#62
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.698 mesaje

Postat 11 februarie 2016 - 02:48

sa raspund letitiei..da viitorul sot stie si se implica destul de mult financiar si emotional..si ca sa fiu clar inteleasa eu nu il ascund ...doar ca noi nu locuim nici cu parintii logodnicului nici cu mama..asa ca ei sunt dor ocazional musafiri si bineinteles ca noi ii ajutam cum isi ajuta copii parinti..in schimb eu petrec timp cu copilul meu am spus si mai sus asta 3-4 zile din saptamna sunt in casa mamei...deci nu l am abandonat cu m au acuzat anume persoane din grup....si plus de asta o sa infintam o mica afacere din primavara exact unde locuieste mama cu fiul meu si drept urmare o sa fiu zilnic cu ei mai mult decat pana acum...supararea mea este ca nu pot sa ma <<laud>>cu ghilimelele de riguare de reusitele fiului meu de orice fel in fata parintilor logodnicului meu...si copilul nu stie ca fam viitorului nu a aflat de el....el oricum are activitatii care nu includ oameni batrani sa il citez pe el amuzata

 autoarea spune ca nu-l ascunde...dar pur si simplu nu au spus de existenta lui...din motive personale. as fi curioasa sa aflu care sunt aceste motive.



#63
crysulin

crysulin
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 11 februarie 2016 - 11:52

va multumesc tuturor pt parerile pro si contra fiecare om se ghideaza in viata dupa principiile lui...da eu am supararea asta in sufletul meu ....si atat dar va asigur si va spun cu mana pe inima ,copilul meu are tot ce isi doreste si va avea chiar si afacerea inceputa impreuna cu viitorul sot este tot a lui ...asta dupa ce isi va termina studiile la londra pe care le incepe in vara..nu va pot spune cum vor evolua lucrurile pe viitor in privinta secretului meu fata de parinti viitorului, pt ca nici eu nu stiu..eu am vrut doar sa imi spun povestea mea, si sa va spun desi multi de aici nu cred eu imi iubesc enorm copilul si de asemenea si viitorul sot care a stiut sa vada dincolo de ranile trupului si sufletului meu si ma facut sa simt cum este sa fi iubita 



#64
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 11 februarie 2016 - 12:35

 autoarea spune ca nu-l ascunde...dar pur si simplu nu au spus de existenta lui...din motive personale. as fi curioasa sa aflu care sunt aceste motive.

Hai ca esti comica...nu-l ascunde dar nu spune despre el!

 

Ea ar vrea sa spuna,insa dintr-un motiv sau altul nu i se da voie sa spuna.



#65
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 11 februarie 2016 - 12:37

Daca totul mergea uns in relatia lor si toata lumea era cit se poate de multumita, fata asta n-ar mai fi scris la acest subiect. Pe ea o roade si o doare faptul ca logodnicul tine ascuns copilul, dar de frica sa nu-l piarda, nu zice nimic. De aia a scris aici, se se plinga si ea cuiva.

Cred si eu ca asta este motivul postarii.

 

Crys...copilul tau are exact aceleasi drepturi ca orice alt copil,crezi ca mai tirziu cind va afla ca existenta lui este ascunsa(omisa cum spun unele forumiste)va avea influienta pozitiva asupra dezvoltarii lui pesrsonale si a relatiei voastre?



#66
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.257 mesaje

Postat 11 februarie 2016 - 13:19

Interesant ca (,) copilul nu stie ca mama si viitorul tata ii tin ascunsa existenta! Cred ca e mai important ce o sa zica si simta copilul cind o sa afle asta, decit ce o sa zica familia sotului cind or sa afle de existenta copilului. Eu ca si adolescenta, daca as afla asa ceva, m-as simti foarte prost, as crede ca maica-mii ii e rusine cu mine. Nici nu stiu ce as face. Cred ca as fi refuzat sa o mai vad pentru un timp. Mai ales ca stiti ca in lumea adolestentilor totul e multiplicat cu 100. Deci Crys, ai grija sa nu distrugi relatia cu copilul. Asta e cel mai important!



#67
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.698 mesaje

Postat 11 februarie 2016 - 16:10

eu cred ca exagerati.

 

poate si eu as fi zis tot ca voi, dar exemplul real al prietenilor mei, care au ascuns existenta copilului 10 ani, si cand a venit bunica in vizita la ei si l-a vazut nu a fost sf lumii. bunica a venit si a plecat...si probabil a inteles ce s-a intimplat si nu sunt nici acum hard feelings fiind cu totii bunici, parinti copii in relatie buna.

 

 

 la fel nu a fost tragedia vietii nici pt copil  adolescent acum. a inteles decizia parintilor, ca bunicii sunt de o cultura si cu o mentalitate diferita....si faptul ca a fost ingrijit, educat...si iubit de parinti (mama si tatal adoptiv) asta a contat cel mai mult in relatia lor.

si vad ca si in sit de fata a lui Crys, e la fel...copilul iubit si ingrijit si educat....

 

eu nu o incurajez sa traiasca in minciuna, dimpotriva...sa caute momentul sa-si usureze inima si sa-si faca ordine in relatia care o are...dar totodata ce a facut pana acum si chiar daca va continua e decizia proprie si nu o vad ca o mare, mare tragedie, trauma pe viata...pt nimeni.


Editat de michelle-usa, 11 februarie 2016 - 16:17 .


#68
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 11 februarie 2016 - 19:40

 parintii lui traiesc in asia sau in america si ei in romania?

 

nu stiu cine exagereaza, zau asa, michelle, daca isi spune cineva parerea care nu e aceeasi cu a ta inseamna ca exagereaza ?

 

eu i-as propune sa fie sincera cu fiul ei si sa ii expuna realitatea, adica faptul ca parintii viitorului sot nu stiu de existenta lui.  macar cu el sa fie sincera , sunt convinsa ca o va intelege .  si sunt convinsa ca nimeni nu a gandit  vreo secunda ca nu isi iubeste copilul.

 

tocmai faptul ca face firma cu el e dovada ca incearca sa recompenseze in vreun fel , 

dar adevarul este cel mai bun fata de copil . 



#69
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.698 mesaje

Postat 11 februarie 2016 - 19:49

si eu I-as propune ca macar sa fie sincera cu fiul ei....de fapt trebuia sa faca asta pana acum...cred ca, copilul va intelege situatia.

 

prietenii mei sunt in america, el indian, ea rusoaica...parintii lui in india(deci relatii doar telefonice)



#70
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 11 februarie 2016 - 20:08

michelle, eu intrebam daca parintii  viitorului sot al lui crys sunt pe alt continent .

 

pentru ca exemplul tau nu are nicio legatura cu situatia ei,   eu stiu povestea vecinei tale din alt topic  si am observat ca nu ai specificat ca venit de pe un alt continent si a plecat tot acolo, nu doar a venit si a plecat si a inteles.  acum ce a inteles cred ca stii de la vecina , nu de la bunica .    plus ca niciodata nu poti compara pe cineva cu altcineva.

 

chestiile astea cu si eu am trecut printr-o drama  si sunt ok nu inseamna ca toti cei care trec prin aceeasi drama vor fi ok.  si eu am observat ca multi oameni cred ca sunt ok , fara a fi pentru ca de fapt nu cunosc ce inseamna a fi ok, asa ca se multumesc cu ceea ce traiesc , considerand ca asa e normal sa fie.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -