Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Mamici de Noiembrie 2015 ( Brumarei de Noiembrie 2015 )- cap.2


1080 raspunsuri la acest subiect

#51
Madamaria

Madamaria

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 64 mesaje

Postat 29 iunie 2015 - 11:22

Buna dragele mele,din pacate nu am mai reusit sa intru eu sunt inca cu stresul mutatului, [fal] dar mai cateva zile si ma mut in casuta nou. [:-)))]
 . Felicitari mamici pentru vestile bune!

 

Bebelina e din ce in ce mai activa.Eu iau vitamine pana in noua luni asa mi a recomandat medicul.Si noi ne pregatim de vacanta mergem in Ro pe 11 luna asta fericirea lui fimiu dar si a mea ca abia astept sa ma rasfete mama cu bunatati. Va pupic fug sa imi termin treaba [flor] [flor]



#52
Madamaria

Madamaria

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 64 mesaje

Postat 29 iunie 2015 - 11:25

Ps: Scuzati greselile [flo2] [flo2] Graba asta [:-)))] [:-)))] [:-)))]



#53
Rahellla

Rahellla

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 233 mesaje

Postat 29 iunie 2015 - 13:49

Buna burtici,

 

Da ,si eu am fost putin surprinsa cand am auzit ca cele de la johnsons baby nu sunt indicate pentru bebelus.AAA si app. cele de la Mustela au preturi foarte bune le bebe tei sau pe site ul lor direct https://comenzi.bebe...ywords=mustela�

Griga,ce dragut ca pleci in vacanta....eu nu ma pot gandi momentan la vacanta ,pana nu scap de titularizare,fie ca o iau,fie ca nu,nu pot pleca pana la inceputul lui august,apoi as vrea sa mergem 2-3 zile in Delta si cateva zile la mare,ca la munte sunt tot timpul :)))

va puuup pe toate!!!



#54
Claudittta

Claudittta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 151 mesaje

Postat 29 iunie 2015 - 14:51

Hello

 

De vreo cativa ani  se tot aude de produsele de la Johnson...eu am folosit ani buni sapunul lor pentru bebelusi...mie nu imi placdeloc gelurile de dus sau sapunurile cu miros...si eram tare multumita de el, insa de cand m-am documentat nu am mai cumparat.

Eu voi incerca cu produse din plafar.. bineinteles daca am acordul pediatrului.....dar nu vad de ce produsele naturale ar fi vatamatoare pt copil. Mai avem asa mult pana acolo....vedem ce mai apare pana atunci:))

Am fost si eu la Bebetei anul trecut sa cumpar un cadou pt un bebelus ca ne vedeam cu niste prieteni din Serbia care deveneau parinti..asa ca le-am cumparat un...nici nu stiu cum se numeste a rocking crib:)) adica un scaunel care se leagana singur:)) nu stiu daca intelegeti...anyway...ma gandeam sa ii cumpar unul si bebelusului...si..au foarte multe produse pt copii si multe bio. Si hainute, si chestii pt maternitate, din pacate nu sunt pe site multe dintre ele, asa ca eu astept sa ma eliberez putin sa dau o fuga pana acolo.

Astea de la Mustella sug ok, am auzit multe despre ele, insa nu sunt naturale..dinpacate. E asa greu in Ro sa gasesti chestii bio...e o adevarata aventura.

eu in ultimii ani, de dand sora mea si mama isi petrec cel putin 3 sapt in Grecia, in concediu, imi fac stocul de acolo de sapunuri si creme...bio..sunt fff bune..bine toate sunt pe baza de ulei de masline..si aloe vera, insa sunt bio si nu contin aditivi:))..sa nu mai zic de ulei de masline..In fiecare vara investim cateva sute de E in astfel de produse sa ne ajunga tot anul:)) 



#55
MamicaAspiranta

MamicaAspiranta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 111 mesaje

Postat 29 iunie 2015 - 15:17

Nikro si Madamaria o viata cat mai placuta si linistita in noua casa si sa o umpli de bucurii.

Claudittta buna ideea asta cu cremele si uleiul din Grecia.Si eu am cateva prietene care se duc vara aceasta in Grecia asa ca o sa le rog sa-mi achizitioneze si mie cateva produse.

Legat de cumparaturi eu n-am reusit sa fac multe, mai din august in colo.STiu deja ca o sa primesc multe lucruri ca la mine fiind primul nepotel din familie deja toata lumea a inceput sa-i ia cate ceva, asa ca la hainute nu se pune problema.

Acum sa vad ce decizii o sa iau cu restul produselor...patut, carut si alte lucruri.

Cat despre produse de toaleta a bebelusului sper sa iau cat mai multe bio, prefer lucrurile naturale decat cele inventate in laboratoare

 

Pupici



#56
Griga82

Griga82

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 233 mesaje

Postat 29 iunie 2015 - 15:23

Clauditta, si eu vreau sa ii iau bebelului un scaun din acela.....am vazut la cineva si chiar isi facea efectul asupra copilului. 

Multumim pentru informatia cu produsele grecesti...La sfarsitul lui august vom merge in vacanta in Grecia si e bine sa stiu dupa ce sa ma uit :)

 

Madamaria, sa va bucurati din plin de noua casuta si succes cu finalizarea mutatului!



#57
Nikro

Nikro

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 122 mesaje

Postat 29 iunie 2015 - 15:54

Mulțumesc MamicaAspiranta dar era bine dacă era casă noastră,da din păcate e tot cu chirie.De 9 ani sunt precum melcul,m-am saturat de mutări asta e viață mergem înainte.



#58
Rahellla

Rahellla

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 233 mesaje

Postat 29 iunie 2015 - 16:20

Clauditta,eu am vazut ca produsele Musela sunt bio...dar cine stie ?!?! nici nu stiu exact ce o sa folosesc ..practic,,nu trebuie sa ai incredere in niciun produs ,ca nu ai de unde sa stii daca e 100% natural ...ce triiist :(



#59
Anka01

Anka01

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 102 mesaje

Postat 29 iunie 2015 - 17:16

Buna burtici!

 

Felicitari fetelor cu vesti bune si mult noroc feteleor care s-au mutat in casa noua :) Sa fie intr-un ceas bun si sa o stapaniti sanatosi!

 

Eu v-am citit, dar n-am apucat sa scriu, am fost mai aglomerata la munci iar acasa lene mare sa deschid calculatorul...

 

Am vazut ca ati discutat despre patuturi/saltele, carut si creme..

 

Noi am avut crib la inceput, avea optiunea sa-l legeni sau nu. l-am tinut langa patul meu si cred ca a stat in el primele 2 - 3 saptamani pentru ca nu mai incapea, bebe mare [:)] . Apoi am trecut la patut tot in camera la noi,  la 'etajul' cel mai de sus si l-am coborat incet incet pe masura ce bebe crestea. A stat in patut pana la 1 an jumate  si dormea somnul de peste zi si jumatate de noapte..cealalta jumatate era intre noi in patul nostru..Am renuntat la patut pentru ca era deja f jos si il adormeam la san iar cand trebuia sa-l pun in patut aproape il scapam...

Saltea nu sunt sigura din ce era facuta, am auzit prima oara la voi de saltea de cocos... [soricel]  La salteaua mare, care o are acum ne-a sfatuit in magazin (special de saltele) sa luam mai ferma pentru ca face bine la spatele lor in crestere..nu'stiu cat de bine le face dar eu ma trezesc cam amortita de la el din pat..el n-are nici o treaba..

Cand ne-am mutat la casa si i-am facut camera lui, i-am luat pat twin, o persoana jumate, in care dormim amandoi [il] sau el cu tati..Nu i-am luat protectie la pat pentru ca mi s-au parut prostioare, i-am pus o perna si n-am avut probleme..

Carut am avut de la inceput un fel de 3 in 1, pentru ca aici nu te lasa sa iesi din spital fara car seat acreditat si neexpirat( da au si alea termen de garantie [alcool] ). mie mi s-a parut f util carutul de la inceput pentru ca, dupa cum am mai zis am avut bebe mare si cezariana si nu prea puteam sa-l car in brate. Ieseam cu el zilnic afara , adormea in carutz de obicei si il lasam sa faca un somn acolo. Dar intr-adevar strazile si trotuarele sunt curatate aici cand ninge, nu stiu /nu cred ca as fi facut la fel in tara..

Scaunelul de care vorbeati mai inainte, rocking chair, am avut unul care vibreaza , nu se leagana asta: http://www.toysrus.c...oductId=2773425

si pe care il recomand ... este super util mai ales in perioada colicilor....

 

am scris...si am scris...sper ca am fost cat de cat coerenta ca n-am recitit.. [flo2]


Editat de Anka01, 29 iunie 2015 - 18:32 .


#60
Griga82

Griga82

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 233 mesaje

Postat 29 iunie 2015 - 19:08

Da, Anka, scaun din asta vreau sa iau si eu. O prietena de-a mea la fel mi-a zis ca e ideal cand bebe are colici si deja obosesti sa umbli cu el in brate. O sa dau sfoara in tara, poate ne capatam de unul de pe la cei care vor sa ne cumpere cadouri :p




Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -