Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 6 voturi

Mămici de Februarie 2016 ( Bulgarasi Dragalasi de Februarie 2016)


2933 raspunsuri la acest subiect

#2901
TamaraNagy

TamaraNagy

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 43 mesaje

Postat 08 martie 2016 - 17:52

sofel merci mult de sfaturi ma ajuta mult...iza ceai de fenicul si anason cica da un gust mai bun laptelui si il ajuta pe bebe la digestie,fetelor am si eu o intrebare poate ciudata voi vati ras dupa nastere cand ati mers la gineco ?eu trebuie sa merg joi si nustiu daca e bine sa ma rad sau nu avand in vedere ca fac doar dus nu fac baie in vana...va pup



#2902
Monika25

Monika25

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.112 mesaje

Postat 08 martie 2016 - 17:58

Eu ma rad de cand am iesit din sputal fac si baie dar 15 min la 37grade deci cu incredere Tamara Puseu avem si noi de 2 zile de ma dispera se trezeste din ora in ora iarr cand doarme doarme cu gemete foieturi scremeturi etc si se trezeste urlabd mananca urland etc e greu insa nu il pun la san din ora in ora cum ar vrea el ca nu urla de foame ii dau biberonu si gata chiar daca nui convine deci il hranesc la 2 ore sper sa treaca repede al meu are deja 4190 de la 3040 cu cat am iesit cu el din spital si a pus 170gr in 2 zile deci muult se vede ca manca daca ias da din ora in ora ar fi si mai si....uhh rabdarea asta e grea

#2903
sofel

sofel

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 458 mesaje

Postat 08 martie 2016 - 17:58

Eu merg luni la control si sigur ma voi rade. Nici eu nu fac baie in cada, ci dus, dar nu conteaza, se poate :)

#2904
Nicoleta04

Nicoleta04

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 157 mesaje

Postat 08 martie 2016 - 18:53

La mulți ani!  Mămicilor sa aveți o zi frumoasa și înfloritoare!  Alături de bulgarașii  vostri. Mereu va citesc doar ca nu apuc sa mai scriu, pt ca atunci sunt cu bebe la san și mi-e mai greu. Ma bucur ca ne strângem toate bebeiii în brate. A, meu este foarte cuminte nu e plângăcios doar atunci când i se face foame,  

Baita o facem doar de 2.3 ori pe săptămână la temperatura camerei, 

Fără caciula în casa și fata mănuși, 

Va mulțumesc ca m-ați luminat cu puseu de creștere,  nu mai auzisem niciodată ce ii drept nici nu m-am documentat prea mult în ceea ce privește lactația. [batcap]  Săptămâna trecută a stat la San și cate 2 ore nu știam ce se întâmplă cu el de vroia  sa stea la San. ..și uite explicația, ,puseu de creștere, , mulțumESC acestui grup pt existenta .

mereu aflam și învățăm ceva nou în viata. Va pupam 



#2905
Monika25

Monika25

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.112 mesaje

Postat 08 martie 2016 - 19:03

Ar trebui sa plecam in casa noua cine face o pagina noua sa ne putem muta?


Editat de Monika25, 08 martie 2016 - 19:04 .


#2906
ancy333

ancy333

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 08 martie 2016 - 19:34

Mamici, astazi a trecut de comisie legea care elimina plafonul indemnizatiei.. Si alte cateva modificari. Va intra cel mai probabil in vigoare de la 1 iulie. Cine stie daca se aplica si pentru noi? Adica, daca la deja sint in concediu de crestere, de la 1 iulie incolo no se aplica aceleasi conditii?



#2907
syrenne

syrenne

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 433 mesaje

Postat 08 martie 2016 - 20:01

La multi ani, femeie!!! Si nu in ultimul rand, mamica!

Multu Ale ptr urari!!

Si eu va citesc zilnic dar nu prea apuc sa scriu. Al meu nazdravan doarme ffff rau. Ajung la depresie ...sta si cate 6/ore treaz, mai atipeste 15 min si gata...nu-i place in brate, in patut, in scoica...am bagat si caruciorul in casa si degeaba. Nu inteleg de ce doarme asa rau. I-am luat colief si nu se mai strange de burtica asa tare, are gaze..puseu nu cred ca e.  Ai vostri dorm zius? Al meu adoarme si tresara f tare si foarte des. Uneori asta il trezrste

 

Felicitari proaspetelor mamici



#2908
sofel

sofel

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 458 mesaje

Postat 08 martie 2016 - 20:58

Monika, buna intrebare, habar n-am. Pana se gaseste cineva care stie unde ne mutam...ramanem aici. Sper ca nu ne da nimeni afara :)) Ancy, astept legea asta de f mult timp. O sa analizez problema, trebuie sa existe toate detaliile scrise undeva. Syrenne, pitica mea e fix la fel - eu nu mai dorm de 4 zile si 4 nopti. Cand vad ca vine seara, m-apuca depresia...

#2909
Monika25

Monika25

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.112 mesaje

Postat 08 martie 2016 - 22:11

Syrenne eu zic ca e puseu sau deochi ...rabdarea e de aur si eu sunnt epuizata atata a plans al meu azi ca niciodata nu era bn niciunde nici macar la san nu statea linistit...cred ca sau vorbit bebei intre ei sa ne ajute de la stres sa slabim mai repede :))) bine ca o am pe mami aici inka 2 sapt si ma ajuta noaptea ate 2 ore cu el k altfel clacam , cand sa trezit barbatumio azi dimineata la 5 lam privit in ochi si iam zis "Altu nu mai primesti!!!" k eram epuizata dupa o noapte de 3 ore de somn pe partide....el tot insista sa facem o fetita mai :)) io nici nam uitat inca dureriile nasteri plusssss copilu terorist care are colici si foame :)) uhhhce viata mai duceam inainte somn 9 10 ore eram pe treaba mea cum sar zice :)) si mereu ziceam ca mie nu o sa imi fie greu sa ma trezesc noaptea sal hranesc ca nu mis rea de somn....ahaaaaaaaa siguuurrrr :))) as da bani sa mai pit dormi 10 ore hihi insa am un baiat minunat si sanatos si frumos foc restu nu mai conteaza.... Aplicatia EU MAMICA acolo e de noi trebe instalata si facut forum pot si eu face doar ca trebuie sa aplicatia descarcata e tot de la desprecopii.ro Va pup si cst mai multe ore de somn si liniste va doresc

#2910
tadiana

tadiana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 427 mesaje

Postat 09 martie 2016 - 06:25

Fetelor, oare voi cum ati depasit acomodarea? Eu nu am zi si noapte. Timpul e un lux acum. Mi-e dor de voi!


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -