Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 6 voturi

Mămici de Februarie 2016 ( Bulgarasi Dragalasi de Februarie 2016)


2933 raspunsuri la acest subiect

#2891
sofel

sofel

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 458 mesaje

Postat 08 martie 2016 - 12:14

La multi ani, mamici dragi!!! Azi e ziua noastra si ne tinem in brate cele mai frumoase cadouri-martisoare!!! Manuela, nici la noi nu se mai termina puseul asta... Deja suntem in ziua 4, iar eu rupta de oboseala... Suge de 2 ori consecutiv cate 10 min, apoi incerc s-o linistesc 20-30 min...adoarme 15 min, se trezeste si incepe sa se agite si intr-un final sa plangaaaa taareee :(((( Numai la san se linisteste... Si cauta sanul cu o gura... Doamne, zici ca nu i-am da numic de mancare in ultimele zile! Uffff, cand o sa ajungem si noi sa pape la 3 ore (dar sa si adoarma macar de 2-3 ori pe zi dupa masa)..?!

#2892
Ale Ale

Ale Ale

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 617 mesaje

Postat 08 martie 2016 - 13:37

Dragi mamici va doresc sa aveti parte de cel mai frumos 8 Martie din viata voastra, alaturi de cele mai minunate fiinte din viata voastra, bebeii vostrii sa fiti fericite alaturi de ei an de an,va pupam si va inbratisam cu drag [flo2]  [flo2]  [flo]  [floare3]  [deziuata]



#2893
Ale Ale

Ale Ale

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 617 mesaje

Postat 08 martie 2016 - 13:42

Syrenne iti doresc un sincer si calduros LA MULTI ANI cu intarziere sa ai parte de tot ce e mai bun in viata ta,sanatate, fericire si toate dorintele tale sa se indeplineasca [flo2]  [floare3]  [flo]  [deziuata]



#2894
TamaraNagy

TamaraNagy

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 43 mesaje

Postat 08 martie 2016 - 14:22

la multi ani mmici  sa dea dumnezeu sa avem numai bucurii de la ingerasii nostri... noi am fost ieri la pediatru fetita a crescut in 7 zile 2 cm si a pus 100gr nea dat infacol care se da doar cand o doare burtica siprotectis in fiecare zi si pentru mine un ceaica sa ajute tot la digestie, aseara iam dat de toate si vad ca tot asa nu doarmede la ora zece deabia acuma a adormit ca o legan pe o perna pe picioare,nu mai stiu ce sa cred de ce e asa agitata...va pupam si sa aveti parte de o zi minunata



#2895
sofel

sofel

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 458 mesaje

Postat 08 martie 2016 - 14:32

Tamara, eu ii dau infacol in fiecare zi de vreo 2 sapt si tot nu au disparut durerile... scrie si pe flacon ca imbunatatirile apar dupa o sapt si ceva. Se strange de multe ori, face o fata chinuita si urla de durere de nu stiu cum s-o calmez mai repede :(( Nu te astepta sa-i treaca durerile de burtica asa repede... Eu deja m-am obisnuit cu gandul ca pana la 4 luni, asta avem de indurat... Poate ceva mai putin intens pe parcurs, dar nu cred sa dispara de tot si sa nu ii mai auzim plangand pe puii nostri... Rabdare si nervi tari sa avem! Pupici!

#2896
RoxanaRF

RoxanaRF

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 201 mesaje

Postat 08 martie 2016 - 15:03

Va multumesc din suflet pentru incurajari si cuvintele 

frumoase. Important e ca si bebe si eu suntem bine. Ma bucur ca va am si pe voi alaturi de mine. Sunt convinsa ca se putea si mai rau,  puteam sa intru intr-o depresie de toata frumusetea. Dar nu a fost cazul, sunt puternica. Va pup.


Editat de RoxanaRF, 08 martie 2016 - 16:08 .


#2897
RoxanaRF

RoxanaRF

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 201 mesaje

Postat 08 martie 2016 - 15:04

La multi ani tuturor mamicilor! Sa va bucurati de puii vostri! 



#2898
RoxanaRF

RoxanaRF

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 201 mesaje

Postat 08 martie 2016 - 15:15

Eu astazi am fost la controlul post-operatoriu de 2 sapt de la cezariana, totul e in regula, ma vindec frumos. Pe cand m-am intors acasa, surpriza, bebe cred ca incepe sa aiba colici :-(. Sper totusi sa ma insel. Foloseste cineva gripe baby water? Cum se administreaza? A avut ceva efect la voi? Ce altceva folositi? Mai avem acasa espumisan si bonnisan. Si eu beau aproape zilnic ceai de chimin, fenicul, anason. O fi avand vreun efect pozitiv la bebe ceaiurile astea baute de mamica si transmise prin lapte?



#2899
Iza13

Iza13

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 264 mesaje

Postat 08 martie 2016 - 16:39

La multi ani MAMICI, multa sanatate ca dragoste o sa vina cu carul de la puiul scump pe care fiecare il strangem in brate azi!!!

 

Roxana si Tadiana imi pare rau ca a trebuit sa treceti prin asa experiente intr-un moment asa de important in viata voastra si a puilor vostri, sper din suflet ca timpul si odorul pe care il strangeti in brate acum sa atenueze ranile lasate in sufletul vostru.

 

Si noi experimentam ceva colici... incerc sa fiu atenta cu poftele mele alimentare. Tamara ce ceai iei pt digestie? Ajuta acel ceai si la colici?

 

Fetelor cate picaturi de Vigantol dati bebeilor pe zi? Eu am luat de la ChildLife vitamina D3 si ma gandesc sa ii dau totusi pana cand putem iesi la soare in maneca scurta..adica mai iunie.



#2900
RoxanaRF

RoxanaRF

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 201 mesaje

Postat 08 martie 2016 - 17:05

Eu ii dau de azi 2 picaturi de vigantol pe zi. Din cate am inteles, sticluta de vigantol se arunca dupa 21 de zile de la deschidere deoarece fiind deschisa de atatea ori, isi pierde din proprietati. Farmacista mi-a spus ca ea nu stie de asa ceva, dar medicul de familie mi-a spus ca asa se face.




Panic Questions

  • Cum să scap rapid de ciuperca picioarelor È™i unghiilor?

    MaryJane999
    - Astăzi, 14:34

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -