Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Grosolonie si jignire pesedista incredibila

psd grosolanie diaspora

24 raspunsuri la acest subiect

#21
Deceneus

Deceneus

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.099 mesaje

Postat 12 iunie 2015 - 08:43

Inteleg ca nici nu vor fi in sala. Vin la inceput, sa fie cvorum, dupa care pleaca si nu voteaza.

Aplica metodele neconstitutionale pe care le-au aplicat predecesorii

Ioan Oltean: Parlamentarii PDL nu au votat la motiune pentru a nu gresi, sub presiunea balcoanelor. Nu votam nici la a doua motiune

 

Fiecare partid isi ia masurile de protectie, de precautie. E absolut normal, pentru ca am avut la motiuni oameni care nu au putut fi niciodata suspectati ca ar gresi sau ar vota impotriva guvernului. Si, totusi, au votat. Motivatia lor a fost: 'Am gresit. Sub presiunea balcoanelor, sub presiunea salii, in loc sa pun bila alba in urna alba sau in urna neagra, am pus invers'. Evitam orice fel de surpriza. Asta este lupta politica", a explicat Oltean.

 

Mandatul imperativ este neconstitutional, adica nu i se poate impune unui parlamentar ce sa faca, sau cum sa voteze. In mod normal partidele care recurg la asemenea practici ar trebui sanctionate.

Sa fie considerata nedemocrate si penalizate cu un numar de locuri in parlament. S-ar reduce si numarul de parlamentari si ar scadea si autoritarismul intern al liderilor asupra parlamentarilor.


Editat de Deceneus, 12 iunie 2015 - 08:57 .


#22
Deceneus

Deceneus

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.099 mesaje

Postat 12 iunie 2015 - 08:51

Articolul pus de Deceneus mi-a placut. Nu-l credeam pe Nistorescu capabil sa scrie ceva impotriva PSD - se vede ca nu l-am citit de mult. 

Daca ai ca sursa numai Hotnews sau Adevarul o sa ajungi ca adeptii care se uita la antenele Intactului.


Editat de Deceneus, 12 iunie 2015 - 08:51 .


#23
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 12 iunie 2015 - 13:17

Daca ai ca sursa numai Hotnews sau Adevarul o sa ajungi ca adeptii care se uita la antenele Intactului.

Haidi, mai eu cred despre mine ca sunt mai inteligenta decat ce sugerezi tu. Adica nu ma vad devenind adept a ceva.

Bunaoara la ce ai mentionat tu poti adauga Gandul, mediafax, dcnews, evz - dar fara Cristoiu, rar Romania libera si numai anumiti ziaristi. La tv Digi24.

 

eu pe Nistoreecu am incetat sa-l mai citesc dupa intamplarea cu accidentul.



#24
miha42

miha42

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 230 mesaje

Postat 12 iunie 2015 - 15:09

Mie "porumbelul" asta imi da doua indicii: -diaspora sta rau, dar rau in gatul guvernantilor si in special PSD. Sunt cateva milioane de oameni pe care politicienii nu-i pot controla, spala pe creier, manevra sau castiga ceva de pe urma lor. -tensiunea este destul de mare in arcul guvernamental si nervii genereaza greseli. Vor mai fi si altele...[/quote]

 

 

 

 

Da așa este dar cei care sunt plecați" sezonieri" se duc cu banii in țara să crească economia dar cum pe ei nu îi interesează ....... Lui Rus îi mai trebuie economie sau sa facă ceva pentru țară când la aniversarea fiului sau (24 de ani) i-a dăruit un hotel? Îl doare pe el ca sunt părinți care nu au ce sa dea la copii mâncare sau cu ce să-i îmbrace ? Da pe care il intereseaza. Ăștia sunt cei ce conduce o țar . Peștele de la cap se strică


Editat de miha42, 12 iunie 2015 - 15:13 .


#25
Deceneus

Deceneus

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.099 mesaje

Postat 12 iunie 2015 - 21:05

Mie "porumbelul" asta imi da doua indicii: -diaspora sta rau, dar rau in gatul guvernantilor si in special PSD. Sunt cateva milioane de oameni pe care politicienii nu-i pot controla, spala pe creier, manevra sau castiga ceva de pe urma lor. -tensiunea este destul de mare in arcul guvernamental si nervii genereaza greseli. Vor mai fi si altele...

Diaspora care pune probleme clasei politice este o falsa problema.

Pondera electoratului prezent la vot in diapora, este undeva in jur de 1% din prezenta la vot, o pondere neglijabila.

 

De fapt miza este alta.

Se doreste manipularea voturilor celor din diaspora care nu voteaza.

In numele absentilor se pot face fraude masive, daca ar fi introdus votul prin corespondenta sau votul online.

Un milion de voturi in numele celor din diaspora ar reprezena 10% in numarul de voturi valabil exprimate, cu care s-ar putea inclina balanta puterii.


Editat de Deceneus, 12 iunie 2015 - 21:08 .




Etichetat si cu psd, grosolanie, diaspora

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -