Sari la conținut

Sari la conținut

- - - - -

Parintii, asociatiile si abstinenta

educatie abstinenta

35 raspunsuri la acest subiect

Marina

Marina

Membru de baza

• Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 10 iunie 2015 - 15:07

cred ca e clar ca abstinenta in sine nu e o idee rea. si tb explicata, promovata .

Dar daca reusesti sa o lungesti pana la 18 -19 ani mi se pare un super achievement (mie ca mama de fata [fri] ). Sa o legi de casatorie mi se pare cea mai idioata idee.

• 1

andaghe

andaghe

Membru de baza

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.915 mesaje

Postat 10 iunie 2015 - 15:11

E o aberatie.... dar vad ca pentru aberatii repede se mai unesc parintii.... asta ar trebui sa ne dea de gândit. ....

• 0

viviana

viviana

Membru VIP

• Moderators
  • 22.081 mesaje

Postat 10 iunie 2015 - 15:15

E o aberatie.... dar vad ca pentru aberatii repede se mai unesc parintii.... asta ar trebui sa ne dea de gândit. ....

Eh, se unesc! Habar nu avem cati cred in ideile astea!

• 0

andaghe

andaghe

Membru de baza

• Membri
  • 7.915 mesaje

Postat 10 iunie 2015 - 15:18

Crezi? Posibil, nu te contrazic, dar inainte de revolutie o gramada de mame se plangeau ca ar fi avut alt drum in viata daca..... ma gandeam ca au invatat din greseli....

• 0

Nana01

Nana01

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 431 mesaje

Postat 10 iunie 2015 - 15:33

Si ca sa ne incingem putin, sunt impotriva abstinentei pana la casatorie.

====

Oare domnul Mosoiu a fost abstinent pana la casatorie? Dar sotia dansului?

Eu cred ca domnul Mosoiu este inca abstinent. Ca sa dea un bun exemplu. Si ca sa-l aleaga presedinte la asociatia respectiva. 

• 0

dyanaM

dyanaM

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 371 mesaje

Postat 10 iunie 2015 - 15:34

Cand ai o meserie unde stai mai mult degeaba, cum e domnul consilier, iti debiteaza mintea tot felul de idei. Eu cred ca ar trebui sa se discute despre protectie si BTS nu sa promoveze abstinenta. Sunt constienta ca foarte multi isi incep viata sexuala devreme dar asta nu ii va face sa se abtina. Dar ar fi bine sa stie la ce riscuri se supun.

• 0

andaghe

andaghe

Membru de baza

• Membri
  • 7.915 mesaje

Postat 10 iunie 2015 - 15:36

Eu cred ca domnul Mosoiu este inca abstinent. Ca sa dea un bun exemplu. Si ca sa-l aleaga presedinte la asociatia respectiva.

:)))))

• 0

Rufus

Rufus

Membru VIP

• Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 10 iunie 2015 - 15:51

Da, sunt multi, si dupa parerea mea.

Abstinenta in sine te scapa de o gramada de lucruri nasoale, mai ales cand esti tanar. Dar daca o promovezi la gramada, fara explicatii si fara strategie in caz de alternativa, ajunge in derizoriu.

Nu sunt profesionisti, sa recunoastem.

Nici eu nu sunt de acord cu abstinenta pana la casatorie. Doar daca tanarul/tanara doreste asta, este vointa lui/ei.

• 0

CorinaDani

CorinaDani

Membru VIP

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 12.958 mesaje

Postat 10 iunie 2015 - 16:02

asa cum se intampla de obicei, reactiile tip pamflet nu intarzie sa apara

http://www.timesnewr...a-cand-faci-sex

• 0

viviana

viviana

Membru VIP

• Moderators
  • 22.081 mesaje

Postat 10 iunie 2015 - 17:00

1894 - sfaturi despre sex

Deşi sexul este în cel mai bun caz revoltător şi, în cel mai rău caz, dureros, trebuie îndurat şi aşa a fost de la începuturile timpului, deoarece este compensat de construirea unei relaţii monogame şi de copiii rezultaţi din această. Este inutil, în majoritatea cazurilor, ca mireasa să încerce să refuze o iniţiativă sexuală din partea mirelui. În timp ce bărbatul ideal s-ar apropia de soţia sa doar la cererea acesteia şi doar în scopul procreării, asemenea nobilitate şi lipsa de egoism nu poate fi aşteptată din partea bărbaţilor obişnuiţi. Majoritatea bărbaţilor va cere să i se ofere sex aproape în fiecare zi”

Asta e partea nea preferata:

„Sexul, atunci când nu poate fi prevenit, va fi practicat doar în întuneric total. Multe femei au găsit util să doarmă îmbrăcate noaptea: ele purtând cămăşi lungi din bumbac, iar ei pijamale. Acestea trebuiesc îmbrăcate în camere separate şi nu trebuiesc îndepărtate în timpul actului sexual. Astfel, doar o minimă parte din piele este expusă.Odată ce şi-a pus cămaşa şi a stins toate luminile din cameră, mireasa trebuie să se întindă tăcută în pat şi să aştepte sosirea mirelui. Când acesta intră în odaie, bâjbâind prin întuneric, femeia nu trebuie să scoată niciun sunet pentru a-l ghida în direcţia ei, deoarece ar putea fi considerat un semn de încurajare. Trebuie să îl lase să se chinuie şi să spere că se va împiedică şi se va răni uşor, [:-)))]  bun pretext pentru a-i refuza accesul la favorurile ei sexuale.

În momentul în care soţul ajunge lângă ea, mireasa trebuie să stea perfect nemişcată. Mişcarea corpului ar putea fi interpretată ca excitaţie sexuală de către soţul optimist. Dacă încearcă să o sărute pe buze, soţia trebuie să întoarcă uşor capul, astfel încât sărutul să fie pe obraz. Dacă încearcă să îi sărute palmele, va trebui să strângă pumnii. Dacă încearcă să îi ridice cămaşa şi să o sărute în orice alt loc, ea trebuie să îşi tragă rapid cămaşa la loc, să sară din pat şi să pretindă că trebuie să meargă urgent la toaletă. Aceste acţiuni îi vor tempera dorinţa de a o sărută în locuri interzise”.

Citeste mai mult: adev.ro/nndzs7

[:-)))] De aia mergeau bietii barbati in casele de toleranta.

• 3

Etichetat si cu educatie, abstinenta

Intrebari Panica

• Concediu creștere copil

Andreea..
    - Astăzi, 22:34

• Avort spontan

anamariapreda
    - Astăzi, 22:10

• Burtica mica la 20 saptamani

ciurde1
    - Astăzi, 22:05

• Vezicula vitelina

Alupsa
    - Astăzi, 21:20

• Durere de ovare în saptamana 18.

RobertaMD
    - Astăzi, 20:58

Grupuri

• Mamici din Vâlcea

ela_vl1
    - iul 04 2017 18:24

• Mamici pentru mamici

icailoaie
    - apr 17 2014 09:07

• Mămici,burtici departe de casă...

Andreana
    - dec 04 2013 15:58

• Parinti inteligenti, parinti fericiti !!!!

mada27
    - nov 30 2013 23:00

• Mamici, Burtici, Tatici din Vrancea

Anda08
    - iul 11 2013 16:02

Bloguri

• Primele emoții, primul eco

annamaria95
    - Astăzi, 23:00

• Primele emoții, primul eco

annamaria95
    - Astăzi, 23:00