Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Clubul "babelor" FIV-oase, capitolul 111


233 raspunsuri la acest subiect

#11
alia13

alia13

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 512 mesaje

Postat 20 mai 2015 - 14:16

Un capitol norocos ! Sorina, Gaby , mult succes!

Bombi, daca ai inceput pregatirile, bafta multa, multa si tie!

 

Carla , momentan ,important e ca s-a dublat. Bafta si pentru vineri!

 

Bco, nici eu nu cred ca Puregonul din Ro nu a fost bun. Ce protocol ai avut?Ai avut inhibare din ciclu anterior?



#12
gabyv

gabyv

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.804 mesaje

Postat 20 mai 2015 - 16:28

BCO, sunt rezultate bune si cu un asa Amh, nu trebuie sa te gândești imediat la donate. Daca varsta si banii iti permit, mai poti face cateva incercari cu "materialul" vostru.

Cel mai probabil, nu a fost adaptat tratamentul. Daca era fiv1, cu atat mai mult, ca primul e unul de tatonare.



#13
TykacsKa

TykacsKa
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 20 mai 2015 - 17:32

Bună, fetelor! La fel și la mine, Amh-ul e foarte scăzut, am fost diagnosticată cu insuficiență ovariană, și chiar și la FIV numai cu ovule donate pot spera (conform celor spuse de medici). FSH-ul e foarte mare!!!!! La 36 de ani fără ciclu de aproape un an. Ce mă sfătuiți? Am încercat și la biorezonanță, de unde dr mi-a dat vitamina D, C și ceva fiole cu lăptițor de matcă, ginseng și după o lună mi-a venit ciclul. Am urmat acest tratament timp de trei luni, și în aceste 3 luni aveam ms, dar după accea mi s-a prescris altceva și atât mi-a fost. Degeaba!!!  [zid] Nu știu ce să mă fac, dar am dori un  [bb] . Oare mai am vreo șansă???



#14
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 20 mai 2015 - 19:46

De ce ti-a schimbat tratamentul si cu ce anume ? Analizat vit D ai facut-o ? Cat luai pe zi ?



#15
mary80

mary80

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 839 mesaje

Postat 20 mai 2015 - 20:15

Multumim de casuta noua!!!!!

Asteptam vesti bune!!!!

Va pupacesc de nu va vedeti pe toti fara exceptie!!!!!



#16
loli1776

loli1776

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.202 mesaje

Postat 20 mai 2015 - 21:15

Bună ! 

Mulțumim pentru căsuța cu floricele [flo2] .

Gaby, Sorina succes deplin încă o data va urez!

Carla nu întrerupe tratamentul și mai repeta beta. Poate....

Mary  [flo2] .

BCO eu am făcut cu Puregon în Turcia și nu am avut rezultate la fel de bune ca la Gonal și Menopur din România.  Conteaza reacția organismului tău la stimulare și nu tara din care cumperi produsul. Data viitoare poate vei avea rezultate mai bune cu o alta schema. Unde ai făcut Fiv?

Va pup doamnelor dragi! 



#17
alia13

alia13

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 512 mesaje

Postat 20 mai 2015 - 21:17

TykacsKa, tratamentul clasic si recomandat de majoritatea medicilor in caz de insuficienta ovariana prematura este cel de substitutie hormonala.E un diagnostic cu care m-am confruntat si eu ani de zile si care, da , cand iti doresti un copil e greu de acceptat.

Faptul ca ai raspuns , totusi, la sedintele de bioenergie si la tratamentul naturist poate totusi nu e asa de grav. Sfatul meu e sa mergi la un endocrinolog bun sau un medic specializat pe infertilitate. 



#18
Sorinake78

Sorinake78

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.026 mesaje

Postat 20 mai 2015 - 21:33

Fetele, estrofemul e si inhibitor?



#19
gabyv

gabyv

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.804 mesaje

Postat 20 mai 2015 - 21:46

Sorina, da. De ce? Ai impresia ca o sa ovulezi?

Cand faci eco?


Editat de gabyv, 20 mai 2015 - 21:48 .


#20
BCO78

BCO78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 724 mesaje

Postat 21 mai 2015 - 08:33

Deci m-am lamurit ca Puregonul de Luxembrug sau cel de Turcia nu e mai bun decat cel de Romania :) Sincer as fi preferat sa aflu ca cel de Zimbabwe e cel mai bun ca eram deja in avion :)

 

Sorina, oricum dezastrul tau nu se compara cu al meu. Al meu e desavarsit... M-am uitat pe cateva eco din ultimul an si din cate vad si pe ciclu normal, fara stimulare, in preajma ovulatiei am folicul preovulator de aprox 20mm si inca 2-3 foliculi de 6-9 mm deci putea fi si apa de ploaie in fiolele de puregon ca tot asta era rezultatul...

 

Oricum azi la 11,00 ma duc pentru confirmarea finala a dezastrului si o sa intreb daca putem face totusi o inseminare luna asta, macar ca sa ma tina ocupata....

 

TykacsKa, sugestia mea este sa ceri mai multe pareri de la medici diferiti. Oricat de mult ne-am dori sa gasim medicul perfect, el nu exista. Ceea ce pentru noi e o problema de viata si de moarte pentru ei este o alta consultatie intre cele 20 din ziua respectiva si va spun asat pentru ca stau alaturi de un medic. Important este sa dai pentru unul care a avut cazuri similare pentru ca experienta personala a medicului face cat o suta de carti, tratate si studii.

 

Loli1776, ma pregatesc pentru FIV la Viena cu prof Strohmer. Am zis ca ma duc de la prima incercare acolo sa fie punct ochit, punct lovit. N-am mai facut nicicodata niciun tratament pentru infertilitate, nicio inseminare pana aici dar vazand AMH-ul de 0,44 .... Protocolul a fost unul scurt si la obiect: 300 UI puregon din ziua 2 CM. In ziua 8 de stimulare am adaugat orgalutran.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -