Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de august 2015 (Pepenasi de August 2015) - Cap 2

gravida insarcinata sarcina mamici august 2015

355 raspunsuri la acest subiect

#41
Alesigogosica

Alesigogosica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 91 mesaje

Postat 25 mai 2015 - 14:48

Hahaha!:)) acum am intrat si am vazut ce ai scris roxy.... Esti sigura ca intr-o viata anterioara nu am fost surori?! Tocmai ma gandeam ce sa pregatesc de papa cand ajung de la serviciu... Uimitor m gandeam la niste snitele de pui cu un piure si o salata de varza:)). Cat despre pofte nu pot sa zic ca am... In general eu sunt o pofticioasa si imi indeplinesc cam orice capriciu culinar:)). Ce poftesc cel mai rau este berea si bomboane cu lichior:))) iese sedata mogaldica:)). 

Ziceai de picioruse pe la ficatel..... Super tare :)) La mine inca nu a inceput sa atace ficatul dar aseara a avut o treaba cu buricul si la fel pana nu m-am intors nu l-a lasat in pace:)).

Weekend-ul a fost destul de obositor pentru ca m-am pricopsit cu niste dureri in partea stanga jos care au radiat si spre rinichiul stang si am tot bagat no-spa si uscosin. Maine merg la dr. si o sa o intreb de la ce ar fi durerile astea. Nu as vrea sa fac eu prezumtii. Acum suntem bine si avem si chef de joaca:)).

Fetelor astept vesti cu privire la eco si ce fac pitianiile:)))



#42
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 26 mai 2015 - 11:59

Ce faceti, fetelor? Eu sunt in parc la soare [:D] Am luat buburuza de la gradi si mai stam pe afara. Voi ce faceti?

#43
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 26 mai 2015 - 12:01

Ana nasol ca ai avut contractii. Dar ce fel de contractii? Cum ziceam eu cu burtica tare si simti ca te strange? Bine ca esti mai bine acum.

#44
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 26 mai 2015 - 12:04

Alesi : )))))) sa stii ca la bere si chestii din astea gen visinata, afinata poftesc si eu. Bere mai beau cate un pahar cateodata cand iesim pe terasa dar visinata si din astea n-am. Mai are rata facuta de el dar pana ajungem la ai mei.... [:D]

#45
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 26 mai 2015 - 12:04

Fetelor, cum a fost la eco [olala]

#46
Alesigogosica

Alesigogosica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 91 mesaje

Postat 26 mai 2015 - 13:07

Roxi Daca vrei iti dau eu niste visinata super buna ca am in magazie.... productie proprie din visinii din curte:))). 



#47
Alesigogosica

Alesigogosica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 91 mesaje

Postat 26 mai 2015 - 14:45

In ceea ce priveste berea ... nu e ea cea mai buna dar cum eu nu sunt o bautoare de fel ii aduc omagii celui care a inventat berea fara alcool... Ca sa pot si eu sa beau pe saturate:))))



#48
CrissC

CrissC

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 26 mai 2015 - 19:12

Buna fetelor! Am avut doua zile aglomerate,ieri la eco, azi la doctor cu cel mare.

Gogosica este foarte bine, are 1363 grame si e perfecta...putin grasunica dupa parerea mea- cu 10 zile mai dezvoltata?! Colul meu insa e la pamant. Am stat mult timp la spital pentru consult, poate ca si asta a influentat. Dar o scoatem noi la capat. Voi cum va mai  simtiti?



#49
Yvon

Yvon

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 312 mesaje

Postat 27 mai 2015 - 08:15

neata, haideti la o cafeluta !

care beti, bineinteles. Eu beau in fiecare dimineata cate una cu laptic, inca mi-e tensiunea mica.

Am fost si noi la control joi, aveam atunci 29 sapt si 5 zile, bebe cantarea 1650 gr, mai maricel decat varsta lui, ecograful dadea 31s2z, dar asta nu schimba dpn-ul.

Azi dimineata m-am si canatrit si se pare ca de doua saptamani ma mentin, n-am mai luat in greutate, bine macar e e bebe bine si se dezvolta frumos, eu nici nu insist sa depun degeaba :D 



#50
Yvon

Yvon

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 312 mesaje

Postat 27 mai 2015 - 08:26

Voi mai mergeti la munca?

Eu acum am realizat ca mai am o gramada de zile de concediu, cred ca mai vin la serviciu luna iunie si iulie va fi concediu de odihna dupa care poate veni bebe linistit.

Oricum voi mai lucra si de acasa, insa nu mai am sa ma deplasez si sa ma dau jos din pat de dimineata buna. Mai ales ca va fi si o luna fierbinte, sper sa nu retin apa.





Etichetat si cu gravida, insarcinata, sarcina, mamici, august, 2015

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -