Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV cu dr. Dragos Albu 119

fiv medlife albu

622 raspunsuri la acest subiect

#31
loli1776

loli1776

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.202 mesaje

Postat 20 mai 2015 - 21:53

Monik Pupici frumuseților! ! Ce mari sunt! Sa fie sănătoși și sa va aducă numai bucurii!  

Marushelu ce mă bucur! 

Carla hai ca poate e un pui mai leneș.   [flo2]

Pup gașca! 



#32
doi2nita

doi2nita

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 20 mai 2015 - 22:35

Monik ce frumuseti delicioase ai! Sa creasca mari si sanatosi! ♡



#33
monik33

monik33

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 529 mesaje

Postat 20 mai 2015 - 23:27

Multumim fetelor!! Si ei va pupa si va tin pumnisorii stransi !!:)))))

Pupam toate fetele!! [:)] [flo2]



#34
monik33

monik33

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 529 mesaje

Postat 20 mai 2015 - 23:32



ce surpriza placuta mi-ati facut cu beta !!!!! o sa daramati toate statisticile

monik nu pot sa cred cat au crescut ! parca mai ieri abia urcai scarile in centrul vechi cu ei la purtator  [soricel]

NicNic, mary, annutza si restul fetelor se impune o intalneala, numai sa vedem cum ne sincronizam

Daa, sunt niste barbateii acum!!:))))))))))) trece foarte repede timpul, din pacate. Au facut un anisor , luna trecuta....maine poimaine...dar sa ne bucuram de ce avem, zic:))

Vrem si noi la intalneala, pana nu o faceti 5-15 iunie, pt ca atunci suntem la mare :)...daca s-ar putea in parcul IOR, unde poate veni usor si Crystine...ar fi supeeer!!!


Editat de monik33, 20 mai 2015 - 23:33 .


#35
Marushelu37

Marushelu37

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.701 mesaje

Postat 20 mai 2015 - 23:36

Maruselu gandeste-te asa... sa treaca macar primele saptamani... si apoi pe la s16-17 mai fumezi cate o tigara pe zi.. dar cel mai bine este sa LASI TIGARILE DE TOT!!!!! dauneaza grav embrionului! credeti-ma ca stiu ce zic..
Asta vreau si eu sa le las de tot. Dar sunt dezamagita de mine, ca mi- am tot promis ca le las de tot si nu am reușit. Mai mult ma chinui cu cate o țigară din când în când pentru ca parca mi se redeschide pofta si iar stau cu gândul la o țigară. Acum iar mi- am zis ca după Beta de azi nu mai fumez deloc și seara am cerut o țigară. : (((

Gadrianaus, mersi pentru împărtășirea experienței tale, e foarte ciudat ca si eu îmi doresc mai mult bebe decât țigări. Nu am fumat trei ani ca sa am un bebe si m- am reapucat de revelion, ca mi se părea ca am făcut sacrificii degeaba si bebe nu vine. Nu stiam cand fac fiv- ul. Mi- am zis ca ma las înainte, si practic doar le- am rărit. Poate o sa ma gândesc așa, sa aștept 16 săptămâni. Cred ca mi- e mai ușor pentru moment. V- am scris pentru ca m- am cam speriat de mine ca am fumat deși știam ca am beta pozitiv. M- a ajutat ca v- am scris. Sper ca e ultima țigară cea de azi. Mulțumesc mult fetelor pentru sfaturi și muștruluială. :)) Va pup pe toate.

NicNic, mersi! Foarte grav nu e între- adevar. Macar le- am rărit! :)

Qiao, mersi pt articol. [batcap] Doare articolul asta! Albu e chiar împotriva fumatului. Cred ca nu fumează.

Loli, mersi!


Editat de Marushelu37, 21 mai 2015 - 00:07 .


#36
Marushelu37

Marushelu37

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.701 mesaje

Postat 20 mai 2015 - 23:56

Ce ma bucur fetelor!!!iuhuuu sa creasca beta in continuare!! M am tot gandit la voi ..sa fie bine..Doamne ajuta!! Eu cu tigarile nu prea m am luptat,dupa primul rezultat beta nu am mai pus tigareta in gura! Ma lasasem oficial cu 3 luni inainte de beta dar am tras cate o tigara la ocazii
Bravo! Așa da! Eu pe dos! M- am apucat de fumat cu 3 luni înainte de fiv-ul asta. Si m- am lăsat de fumat/cumpărat de când am început fiv- ul. La fiv 1 nu fumam de 2 ani jumate dar nu a fost sa fie.

Editat de Marushelu37, 20 mai 2015 - 23:57 .


#37
Elenadc

Elenadc

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 453 mesaje

Postat 21 mai 2015 - 08:26

Fetelor ma bucur tare mult pt voi Carla, marushelu si imi cer scuze daca am uitat pe cineva- nu va cunosc pe toate dar va citesc in fiecare zi si ma bucur si va tin pumnii la toate.Fetelor! sunt intr-o mare dilema si nu stiu ce sa fac, poate ma ajutati si pe mine cu vreun sfat pt ca voi aveti mult mai multa experienta.Imi vine sa fac un beta dar imi e teama.Menstruatia a intarziat 5 zile, ziua 3 am avut ceva spoting foarte slabut (spotingul e un lucru obisnuit la mine inainte de a incepe menstruatia), ziua 4 mai putin si mai slabut, azi ziua 5 fff putin pana la momentul asta.Am facut un test in ziua 3, barza, dar e negativ.Sanii au inceput sa doara in preajma zilei de aparitie a menstruatiei (lucru iar obisnuit) dar cam din ziua 3 durerea s-a redus destul de mult au mai ramas doar usor umflati.

Voi ce parere aveti? Am la ce spera? Sa fac un HCG? offf am emotii pt ca niciodata nu am avut o asa mare intarziere si totusi...o fi menstruatia?

va imbratisez cu drag fetelor si sa aveti zi cat mai buna si cat mai frumoasa.



#38
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 21 mai 2015 - 08:36

La multi ani Elena... si da, te sfatuiesc sa faci o beta, ca sa scapi de griji. Poate este cu ochisori. :) Nu prea am incredere in pipiteste...



#39
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 21 mai 2015 - 08:45

Neatza. Decat sa te chinui ca o fi n-o fi, mai bine faci un beta si scapi de ganduri . Ce o fi o fi :)

 

sanatate !!!

 

la multi ani tuturor celor ce poarta numele Sfintilor Constantin si Elena !

 



#40
Hope_32

Hope_32

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 594 mesaje

Postat 21 mai 2015 - 09:19

Hristos s-a Inaltat!

La multi ani tuturor celor care poarta numele Sfintilor Constantin si Elena ! [flo2] [flo] [floare3]

 

Va pup si va imbratisez cu drag! [:X]





Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -