Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Tot Ghetarul e in floare, vine vara! Bine-mi pare


884 raspunsuri la acest subiect

#861
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 21 mai 2015 - 22:47

Va place melodia asta ? Puteti sa spuneti NU cu toata increderea ...o cunosc pe protagonista ...am o parere despre ea atat de neutra incat incape orice critica [:)]

 


Editat de buflea, 21 mai 2015 - 23:04 .


#862
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 21 mai 2015 - 23:08

Multumesc mult pentru urari, tuturor! 

 

Ziua mi-a inceput minunat, dupa care stiam ce ma asteapta: un fel de audit mai mic (se numeste co-monitorizare cu sponsorul), apoi fuga la birou unde ne sarbatoream in total 8 colegi, apoi fuga acasa, sa las bratul de flori si sa ma schimb, si de la 7 cina, tot cu sponsorul, la Steak House la Marriot. S-a terminat pe la 11. (Si maine alta cina, tot cu ei si cu medicii cu care lucram pe acest proiect).

 

Viv, vad ca m-ai intrebat de zilele de 500. Care mancare gatita??? Ma rog, o fi posibil dar n-am incercat. La mine zilele astea sunt reprezentate de iaurturi/sana, si uneori un mar sau o banana. Tocmai mi-am achizitionat cantar de bucatarie, ca n-aveam, sa cantaresc marul sau banana  [:)] si multa supa (cand am), ca aia chiar are putine calorii. Dar teoretic cred ca se poate si cu mancare gatita, totul e sa nu dea peste 500 adunate (sau ma rog, 600, ca n-am fost in nicio zi stricta la virgula).

 

Na, azi ar fi trebuit sa fie zi de 500. Am mancat mancare normala ieri la pranz, dupa care mai mult de 24 de ore am trait cu prajituri, pana la cina din seara asta  [:-)))]  poate ma mustra constiinta in week-end. Sau poate nu  [:)] 



#863
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 21 mai 2015 - 23:17

Buflea, mie nu-mi transmite nimic melodia si n-as da "play" a doua oara, dar nici nu-i deloc genul meu de muzica.



#864
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 21 mai 2015 - 23:21

Aaa, Viv, mi-am amintit care era de fapt intrebarea. Pai cred ca se cantareste cantitatea de produs gatit, nu crud. Probabil te lamuresc mai bine fetele care au petrecut mai mult timp calculand calorii. Io pana acum am cautat 4-5 chestii pe site-urile alea (da, mere, banane, supa si nu msi stiu ce, ca pe iaurturi scrie, nu mai trebuie sa caut  [:)] )



#865
DarkBendis

DarkBendis

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.055 mesaje

Postat 21 mai 2015 - 23:22

Si eu zic ca Mianna, nu e genul meu de muzica, asa ca nu-s eu persoana potrivita sa isi dea cu parerea. Eu ascult "metale"...



#866
BellaDonna

BellaDonna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.973 mesaje

Postat 21 mai 2015 - 23:54

Va place melodia asta ? Puteti sa spuneti NU cu toata increderea ...o cunosc pe protagonista ...am o parere despre ea atat de neutra incat incape orice critica [:)]

 

http://www.youtube.c...h?v=iyjCMOFRqNE

nici al meu nu e genul , ce altceva [:)]  e prea fara sare si piper, prea  lenta pt gustul meu [flo2]



#867
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 22 mai 2015 - 00:00

Conduceam linistita pruncimea catre dentist. Si dintr-o data vocea cristalina a lui alex:

 

Mom, how did i come out? The normal way or through the hole they make in your belly?

 

Tudor: what's the normal way?

 

Alex: the vagina. (Cu asta suntem clari caci cu mare parere de rau acu' vreo 2 luni l-am invatat termenul corect. Vagina, nu pagina. El pagina in sus si in jos, pronuntat just like vagina doar cu p instead. Dupa ce ne-am prapadit de ras o buna bucata, a trebuit sa-l invat termenul corect. Am ramas cu aceeasi durere in suflet ca atunci cand a trebuit sa-l invat ca se spune thieves, not steves)

 

Ha ha ha through the vagina! Zice tudor. As in the private! (De unde bag de seama ca ei in clasa a doua nu au facut lectia la scoala publica)

 

ne lamurim ca babies mostly come out through the vagina but some babies come out through a c section. Si le explic ce e a c section.

 

Revine tudor in forta: da ei totusi cum au iesit?

 

Through the vagina. Am spus vagina in seara asta de mi s-au lungit urechille.

 

Si de unde stiu doctorii daca the baby va fi boy or girl? Folosesc the ultrasound si se uita la, ce altceva, decat the privates.

 

Conversatia aluneca spre un baby nascut cu rinichi f mici, cred ca v-am povestit, si cum doctorii folosesc the ultrasound machine sa vada de toate prin organism.

 

Ajung in parcarea dentistului fericita ca a deviat conversatia si ca vorbim de kidney donors.

 

Si cand intram, in gura mare alex: Mom is there such a thing as a sperm donor?

 

Eu: da Tudor: what do they do?

 

Alex expert: they donate sperm in case the guy does not have enough to keet the female egg.

 

Secretara, cu un ranjet sadic ( e o tanti plaina de texte, super tare) is this the nex sex ed? La noi in ontario mare fierbere mare ca s-a introdus a new sex ed curriculum care invata copiii de sexting si anal sex zice publicul la varsta inaproporiate. Eu, incercand sa raman calma, sub privirile a trei indivizi dezaprobatori si in varsta din sala: no, the old one, can you believe it? I've said vagina in a 5 minute drive more than in the last 5 years...

 

Secretara murea de ras.


Editat de Aqai, 22 mai 2015 - 00:04 .


#868
DarkBendis

DarkBendis

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.055 mesaje

Postat 22 mai 2015 - 00:02

Aqai, imi imaginez scena [:-)))] [:-)))]



#869
BellaDonna

BellaDonna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.973 mesaje

Postat 22 mai 2015 - 00:30

Aqai [flo2]

ce scumpi, pagina suna mai bine [:-)))] , ah noi si acum ne mai aducem aminte de cuvintele stalcita a domnisoarei, cel putin romana o stalcea de tot doar eu o mai intelegeam [:)]



#870
oana_MVT

oana_MVT

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.426 mesaje

Postat 22 mai 2015 - 00:34

Am fost plecati in weekend si voi iar ati umplut 2 capitole. 

 

Multumiri inca o data pentru urarile de ziua lui Eduard. 

 

Mickyyy drum bun si noroc mult. 

 

Eu as vrea sa il mai imping pe Tudor ca e branza buna in burduf de caine dar nu imi iese.  Nu face decat cat si cand vrea el.  Nu cred ca il vom putea influenta prea mult.  Inca nu e decis ce cariera va urma.  Mai are timp.  Stie in schimb foarte bine ce nu vrea – sa stea pe scaun in fata calculatorului 8 ore pe zi.

 

Elyda sunt in echipa ta cand vine vorba de animale.  Poti sa ii trasmiti trubadurului ca voi nu sunteti singurii parinti nashpa, si eu la randul meu le transmit copiilor mei.  Si baietii mei vor o pisica sau un catel si periodic trecem prin drama refuzului.  Noi am avut: broaste, pesti, porc de Guineea, si gecko.  Cu toate animalele s-a repetat aceeasi poveste, au promis ca vor face curat, cumpara mancare, face curatenie.  Minunea a durat maxim 3 zile apoi ghiciti pe cine a cazut magareatza ca barbatul le dadea din a 4 a zi.  Eu nu, ca o fi ca o pati.  Am avut noroc ca am scapat usor de ele, nu le-am avut mai mult de 5-6 luni.  Cu un caine sau pisica cred ca ar fi mai greu.  Asa ca noi zicem hotarat NU de cate ori isi aduc aminte. 

 

Pana aici am ajuns cu cititul, da ca nu mai e de actualitate imi cer scuze.




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -