Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Fiecare pinguin pe limba lui traieste

ghetar pinguini madagascar

834 raspunsuri la acest subiect

#801
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 18 mai 2015 - 06:50

Eu nu remarc nociun like, de pe tf nu se vede. Si nici nu pot da like.  Mai rar catre deloc deschid computerul. A devenit inutil cu atâtea app-uri. Am tot in tf :). 

 

Raspund la ce am de zis ceva, si eu m-am gandit ca poate par ca nu citesc, dar pe bune ca citesc tot si vad toate pozele. 

Dar nici mie nu imi zice lumea mare lucru de poze sau daca nu interesează. Ma gandesc ca suntem chit :). 

 

Azi am multe de facut, pe lângă si in timpul celor 8 ore de job. 

Sotul are programare la vizita mare la medic, raze, etc. Sa vedem ce zic mai departe. A primit medical pana in 28 Iunie. Pana atunci ar trebui sa fie mobil. Inca nu e mai mult decat era acum 6 saptamâni. Eu trebuie sa vin sa il duc si azi, imi petrec pauza de pranz cu asta. Apoi o sa ma aștepte pana termin munca...

 

si mi-e ciuda ca desi am vb despre asta, ca vom merge in Septembrie doua saptamâni undeva, pe post de concediu, acum cica nu se mai poate ca e schema lor făcută pana in Octombrie. Am plâns ieri de supărare. In Octombrie nu imi vine sa mai merg nicaieri, e toamna deja peste tot...

 

Zi frumoasa! 



#802
J G

J G

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.955 mesaje

Postat 18 mai 2015 - 07:10

Mihaela, poti merge in Grecia in Octombrie, acolo vine toamna pe la mijlocul lui Noiembrie. dar te inteleg, m-ar apuca damblaua sa nu plec in concediu. Multa sanatate sotului, sper sa se recupereze repede.

 

La multi ani Atomix! Nu-mi vine sa cred ce mare s-a facut (altfel spus nu-mi vine sa cred de cand sunt pe forum lol). Simonna, eu dau like la mesajele care-mi plac, apoi raspund la ce-mi aduc aminte.... daca mai e de interes subiectul.

 

Eu nu cred ca voi face Carlei vaccine impotriva HPV, e prea nou , in plus, prefer sa-I predic preventia la astea transmisibile sexual.

 

Eu sunt disparuta in sesiune, in caz ca va intrebati [:D], nu mai am mult si scap.



#803
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 18 mai 2015 - 07:30

Voi avea doua saptamâni de concediu, peste o luna. Nu stiu câta vara apuc insa... 

Ieri mi-a zis sotul insa, ca el a rămas cu doua saptamâni de concediu in prima jumate de Iulie, cand shit, io ma duc la munca...sa imi bag unghiile in carne nu alta, ca puteam si eu lua atunci...erau programate 4 saptamâni, am renunțat la doua dupa accidentul lui, ca sa am in toamna. Cand l-am întrebat la ce parte a concediului sa renunț, zis ca nu contează ca oricum stam acasă...aseara insa ma întreaba ca de ce n-am luat cand are si el concediu? Ca poate atunci puteam pleca măcar aici pe continent...sau e mai cald pe insula. Nah, s-a duce el singur la plaja! 



#804
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 18 mai 2015 - 07:39

Neata pinguini

 

Am un chef de munca...noroc ca e vremea frumoasa...Marcia era trista aseara, ii lipseste Bianca...

 

Ieri nu a mers internetul pana seara, a sunat al meu la provider si cica router-ul e vinovat...si primim unul nou, gratis...la vreo 2 ore insa mergea, deci ma indoiesc ca router-ul a fost...

Eu pot trai si fara internet, dar nu pot lucra de acasa fara el...

 

Logopeda Marciei ne-a recomandat sa vorbim cu ea in limba materna; nu conteaza in ce limba raspunde...asta pt ca mai facem si greseli intr-o limba straina si copilul invata limba cu greseli...

 

Eu am avut hepatita A la 13 ani; herpesurile au inceput sa imi apare dupa; medicii mi-au zis ca ficatul meu e mai sensibil si din cauza asta apar...habar nu am daca e asa sau nu...

 

o zi buna !

 

 



#805
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 18 mai 2015 - 07:44

buna dimineata!

sa începem cu sarbatoritii de week-end (in ordinea numerelor de pe tricou - errr, ani :) ):

 

Ioana, ce zi agitata! acum stii tu, daca copila s-a distrat.. asta conteaza! iar tu ai fost la superlativ, cata treaba ai putut face... brava brava!!

 

Simonna, ce surpriza minunata pentru Atomix... bravo fetei!! sa tot ai prieteni asa!

 

sa inteleg ca toata Canada are week end lung? daca da.... sa va distrati si sa va relaxati! [pup]

 

Mihaela, tin pumnii pentru azi la control. sa fie mai bine!

 

Didi, ce face accidentatul? mai are suport pentru mers, sau totul bine?

 

Andreia, Ella, sa va fie de bine întâlnirea!
 

 

noi am avut un week end relaxat, am umblat pe afara, ne-am dus prin decathlon si am testat (iar....) o mie de biciclete si trotinete si role... si ne-am aprovizionat de vara :))

 

image5.jpeg

 

si Eva are birou nou :)

 

image4.jpeg

 

si apoi am fost la dat in maimutarele

 

8.jpeg

 

9.jpeg

 

10.jpeg

 

cam asta.... inapoi la munca cu noi! :)))

 

 



#806
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 18 mai 2015 - 07:50

Simona, multumesc pentru urari, primim si in avans! 



#807
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 18 mai 2015 - 07:52

neata!

 

sa ne traiasca sarbatoritii saptamanii!!! [deziuata]  [deziuata]  [deziuata] faine petreceri!

 

 

heeelp! sa-mi spuna cineva ce-am lucrat de nu mai vad pozele in postari - nici de pe laptop, nici de pe telefon... vad doar un x si "img nr cutare", daca dau click pe ea se vede, dar imi ia prea mult timp s-o deschid pe fiecare.



#808
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 18 mai 2015 - 08:01

neata!

 

sa ne traiasca sarbatoritii saptamanii!!! [deziuata]  [deziuata]  [deziuata] faine petreceri!

 

 

heeelp! sa-mi spuna cineva ce-am lucrat de nu mai vad pozele in postari - nici de pe laptop, nici de pe telefon... vad doar un x si "img nr cutare", daca dau click pe ea se vede, dar imi ia prea mult timp s-o deschid pe fiecare.

Mianna asa e si la mine. Vod doar 9.jpg, sau 10.jpg (la roxana) la altii cum si-au denumit ei jpg-ul.



#809
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 18 mai 2015 - 08:13

mersi, Viv. da, asa vad si eu - doar de ieri.



#810
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 18 mai 2015 - 08:26

neata!

 

sa ne traiasca sarbatoritii saptamanii!!! [deziuata]  [deziuata]  [deziuata] faine petreceri!

 

 

heeelp! sa-mi spuna cineva ce-am lucrat de nu mai vad pozele in postari - nici de pe laptop, nici de pe telefon... vad doar un x si "img nr cutare", daca dau click pe ea se vede, dar imi ia prea mult timp s-o deschid pe fiecare.

 

 

hm, si la mine e la fel. credeam ca doar eu sunt defecta. si nu le vad nici pe cele ale lui Fleur.. nada.





Etichetat si cu ghetar, pinguini, madagascar

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -