Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Fiecare pinguin pe limba lui traieste

ghetar pinguini madagascar

834 raspunsuri la acest subiect

#791
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 17 mai 2015 - 23:33

Kari  [flo2]  si  [:-)))]



#792
DarkBendis

DarkBendis

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.055 mesaje

Postat 17 mai 2015 - 23:59

Otiliav, felicitari pentru Ziua Nationala!! Mi-e dor de 17 Mai i Oslo...



#793
Simonna

Simonna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.362 mesaje

Postat 18 mai 2015 - 02:08

Am de cautat fustita rosie si bluza alba...nu oricum...standard....ce o fi i semnand....ca  pe 31 are Eva spectacol la dansuri si va fi pe o scena inmijlocul mall ului....eu trebuie sa imi caut de imbracat....de incaltat.si eu sunt jumatate schiloada..cum oi rezista eu pe tocuri sambata viitoare daca nu mi trece.....

Da' de ce trebuie sa fii pe tocuri? 



#794
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.927 mesaje

Postat 18 mai 2015 - 02:18

Floricele din balcon:

Miniaturi atasate

  • IMG_20150517_102018.jpg
  • IMG_20150517_101740.jpg
  • IMG_20150517_101725.jpg
  • IMG_20150517_101346.jpg
  • IMG_20150517_101327.jpg
  • IMG_20150517_101323.jpg

Editat de Fleurdelise, 18 mai 2015 - 02:20 .


#795
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.927 mesaje

Postat 18 mai 2015 - 02:27

Otilia, eu te inteleg. De ziua nationala a Quebecului si de cea a Canadei raman rece, ca sa zic asa. Oricat as incerca nu pot simti ce nu simt.Anul trecut am fost la un spectacol parada cu cavaleria canadiana, a fost frumos impresionant dar cred ca daca eram la o parada romaneasca plangeam de mi sarea camesa. Poate baiatul va simti altfel.

Editat de Fleurdelise, 18 mai 2015 - 02:29 .


#796
Simonna

Simonna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.362 mesaje

Postat 18 mai 2015 - 02:27

Fleur, multumesc pentru urari.  [flo2]  

 

simonna, cand e musiu saptamana viitoare? 

24, sarumina de urari. 

 

DanieleG, chiar uitasem de textele alea, wow, pe unde-or fi salvate, phui, ca nici nu stiu daca e capabil sa le citeasca in romaneste... 

 

Multumesc tuturor de urari :)

S.



#797
Simonna

Simonna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.362 mesaje

Postat 18 mai 2015 - 02:31

La multi ani atomix. e in avans, dar mai bine asa. sa-ti implinesti cele mai indraznete visuri, s-o intreci pe maica'ta. 

 

Ah, Kari, asa sa fie! Dar CHIAR asa!  [flo2]



#798
Simonna

Simonna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.362 mesaje

Postat 18 mai 2015 - 02:46

Otilia, eu te inteleg. De ziua nationala a Quebecului si de cea a Canadei raman rece, ca sa zic asa. Oricat as incerca nu pot simti ce nu simt.Anul trecut am fost la un spectacol parada cu cavaleria canadiana, a fost frumos impresionant dar cred ca daca eram la o parada romaneasca plangeam de mi sarea camesa. Poate baiatul va simti altfel.

Plingeai daca parada era la tine, in orasul tau natal, de unde nu plecasei niciodata? Sau plingeai daca era 1 Decembrie si se organiza Comunitatea si se parada pe Sainte-Catherine?

 

Eu de cind am emigrat am plins pentru Romania cind a iesit Johannis. Si-mi vine sa-mi trag palme de cite ori ma uit la Filantropica. 

 

S.



#799
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.927 mesaje

Postat 18 mai 2015 - 02:55

Plingeai daca parada era la tine, in orasul tau natal, de unde nu plecasei niciodata? Sau plingeai daca era 1 Decembrie si se organiza Comunitatea si se parada pe Sainte-Catherine?
 
Eu de cind am emigrat am plins pentru Romania cind a iesit Johannis. Si-mi vine sa-mi trag palme de cite ori ma uit la Filantropica. 
 
S.


Simonna, era un fel de a spune. Nu cred ca plangeam efectiv, mai ales in Ro unde patriotismul e atat de poluat de politica. Voiam doar sa subliniez ca nu pot simti pentru tara de adoptie ce simt pt cea natala.

#800
Simonna

Simonna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.362 mesaje

Postat 18 mai 2015 - 03:25

Noi avem liber miine, ieri si azi am tot facut stuff pe linga casa, asa ca miine sper sa iesim pur si simplu, ca nu ma suport zugraveli si pregatit piscine si montat bbq si ce sufletul meu e de facut pe linga o casa si o sa ajung tirziu la computer. Drept pentru care:

 

[deziuata] La multi ani,Patricia! Sa ai doar petreceri asa reusite!

 

Tot uit de citeva zile: cum zicea si Buflea pe subiectul cu cei 40 de ani, hormonal sau nu, antiperspirantul pe care-l folosesc de 20 de ani nu-si mai face treaba 100%. E lady speedstick. Cineva cu aceeasi problema? Cineva care stie ca antiperspirantul ei e mai bun ca al meu? Chiar trebuie sa il schimb, ca ma irita, eu nu transpir de felul meu, sint la aerobic si pe toata lumea curge apa doar eu sint ca noua, si, dintr-o data, put. So help :)

 

Voi ce faceti cind va place un mesaj? Ca eu fac click pe "imi place", in semn ca am remarcat si/sau multumesc pentru mesaj, ca nu pot sa dau reply chiar pe toate mesajele la care zic multumesc, si asa scriu un cirnat de replies sera cind ajung la computer dupa ce-ati "muncit" voi toata ziua. Voi remarcati like-urile astea?

 

Buflea, ati fost la gratarul ala?

 

Azi am fost cu Colegu' aiurea in tramvai, doua ore si jumatate. Radu dormea, Catrinel era la un party de fetite, asa ca am stat pe o terasa la soare si pe urma ne-am plimbat de mina printr-un parc mare si neamenajat, salbatic, cu copaci in dezordine si buruieni pin' la briu, ca acum 25 de ani in Dendrologic :) Teribil ce bine-a fost! Asa bine-a fost ca ne-am incarcat bateriile pe-un an :) Asa cam ajuns acasa si-am muncit intr-una pina la ora opt, se leaga bucataria, se leaga! :)

 

Ah, am reusit sa cumparam placile pentru podea, nici cal - nici magar. Am vrut ceva simplu si usor de instalat, am exclus ceramica. Am vrut ceva care sa nu sufere la apa, am eliminat parchetul ala laminat. Am facut un google si-am descoperit ceva placi de compozit cu fibra de sticla, ecologice, reciclabile, fara PVC, made in Germany nu prin China, se imbina, nici macar nu trebuie lipite, se pun peste gresia existenta (fac si oua daca te porti frumos cu ele  [:)] ) cam restrictiv la culori, choix limitat, dar am gasit o culoare rezonabila si voila, am cumparat, acum mai tre sa le punem. Dupa ce zugravim. Azi am dat cu primer. Peste saptamina Colegu' trebuie sa-si slefuiasca gletul pus azi, imi propun sa zugravesc inainte de weekend. 

 

Miine vreau sa merg la Oratoriu, sper sa reusesc, n-am fost de mult, e un loc extraordinar, te inalta pur si simplu. Iar orga, chiar si mie, afona, complet a-muzicala, in consecinta complet necunoscatoare intr-ale oricarei tip de muzica culta, imi da fiori. As vrea sa aprind o luminare, aseara am aflat ca s-a dus dintre noi mama prietenei mele de haine rele, aia cu care nu vorbesc un an si cind re-luam legatura ne conectam direct, careia pot sa-i pun sufletul pe tava si ea o sa il ia si-o sa-l curete de tristeti. O doamna pe care-o cunosc de la 14 ani, de-o verticalitate si-o demnitate iesite din comun. Nu-mi vine sa cred, era bine, era in forma, simt ca trebuie sa fac ceva, pur si simplu, macar o luminare.

 

O saptamina frumoasa sa aveti!

SImonna





Etichetat si cu ghetar, pinguini, madagascar

Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -