Sari la conținut

Sari la conținut


Ce sport face copilul tau si implicatii

sport educatie ambitie sanatate

44 raspunsuri la acest subiect

#11
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 07 mai 2015 - 18:31

Ha ha dupa 14-15 ani ii apuca lenea pentru orice sport... [:)]

Putini se mai tin de treaba.

Din pacate.



#12
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.224 mesaje

Postat 07 mai 2015 - 18:53

Ha ha dupa 14-15 ani ii apuca lenea pentru orice sport... [:)]

Putini se mai tin de treaba.

Din pacate.

Exact! Si uite ca baiatul Mirelei inca se tine! Deci sint si exceptii! Pacat ca- s doar exceptii.



#13
ni-na

ni-na

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.324 mesaje

Postat 07 mai 2015 - 22:18

   Si al meu,care pe 13 va primi buletinul,face de 5 ani fotbal.Daca la inceput voiam doar sa arate bine pe plaja,acum a devenit o rutina.Ma mai deranjează când are selecții si trebuie sa lipsească de la  școală((azi de exemplu a mers dintr-un județ vecin,pentru nu stiu ce competiție)insa e doar clasa a 7-a si tolerez.La anu" nu cred ca voi mai fi atât de îngăduitoare.Ma ajuta si faptul ca învăța bine,e intr-o clasa buna si se descurca onorabil fara meditații!

  Cu ce l-a ajutat sportul?E disciplinat,respecta părerea adulților(s-au perindat destui antrenori)știe sa se integreze in orice grup,știe sa își facă bagajele,nu a pierdut nimic in nici un cantonament!

Ce ma roade,e ca acolo mănâncă orice iar acasă trăiește cu pizza,paste ,cartofi si lapte!Daca nu este așa ceva la masa bea lapte(doar din comerț ca cel de țară are caimac) cu pâine!


Editat de ni-na, 07 mai 2015 - 22:19 .


#14
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.052 mesaje

Postat 08 mai 2015 - 08:23



Exact! Si uite ca baiatul Mirelei inca se tine! Deci sint si exceptii! Pacat ca- s doar exceptii.

Cel mai tare il motiveaza ca face muschi si 6 pack - pentru care spune el, privesc toate fetele numai la asa ceva [il]  . Este la varsta cand spune ca fetelor le pasa numai de 6 packul baietilor. Si aici, intr-o cultura a plajei - unde ies in fiecare weekend la plaja cu grupul de colegi, e musai sa arati bine.

Ma bucur ca e foarte serios cu bascketul - asta si datorita faptului care are antrenor un fost international bascketbalist grec care e spartan - cand copiii obisesc urla la ei: Gay-lor, mars la munca si nu te da batut.

Stiu ca e cam prea dur, dar Andrei e foarte motivat cand ala ii spune: good Andrei, keep going. [flo2]



#15
mamica11

mamica11

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.980 mesaje

Postat 08 mai 2015 - 08:30

Da, cam asta e nu ai ce face, majoritatea antrenorilor la baschet si la fotbal urla ca nebunii si nu tocmai cu cuvinte potrivite.

Noua dupa legitimarea la club si antrenamentele tot mai serioase baschetul a inceput sa ne aduca probleme cu gleznele asa ca i l-am taiat cu forta . Bine e vorba de fata poate  daca era baiat nu eram asa de dura dar asta este . A fost greu o perioada dupa aceea dar apoi a inceput tenis de camp si sala (aerobic, zumba, etc ) si e foarte incantata.

Nici tenisul dupa cativa  ani nu s-a dovedit complet nedaunator asa cum credeam eu pentru ca a scos cateva probleme la umarul si la incheoetura principala de care se foloseste dar incomparabil mai mici si mai nevinovate decat baschetul. Le-am rezolvat cu fizioterapie si cu creme doar si am introdus sala in plus si o alta alimentatie si nu a mai avut probleme.

Baiatul meu face inot legitimat tot asa cu concursuri si nu a avut niciodata probleme sau accidentari , eu ma declar fan inot  cand e vorba de sporturi la copii :)


Editat de mamica11, 08 mai 2015 - 08:35 .


#16
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.052 mesaje

Postat 08 mai 2015 - 08:32

Eu iubesc tenisul si l-am incurajat sa faca si tenis (sa mai jucam in doi) insa a refuzat. Nu ii place. Ii plac sporturile de echipa.



#17
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.224 mesaje

Postat 08 mai 2015 - 13:34

Cel mai tare il motiveaza ca face muschi si 6 pack - pentru care spune el, privesc toate fetele numai la asa ceva [il]  . Este la varsta cand spune ca fetelor le pasa numai de 6 packul baietilor. Si aici, intr-o cultura a plajei - unde ies in fiecare weekend la plaja cu grupul de colegi, e musai sa arati bine.

Ma bucur ca e foarte serios cu bascketul - asta si datorita faptului care are antrenor un fost international bascketbalist grec care e spartan - cand copiii obisesc urla la ei: Gay-lor, mars la munca si nu te da batut.

Stiu ca e cam prea dur, dar Andrei e foarte motivat cand ala ii spune: good Andrei, keep going. [flo2]

Eh, noi nu avem problema asta, cu beach body, ca la noi se merge la plaja fully imbracat si cu caciula pe cap [:-)))] . Moda cu muschii vine mai tirziu daca vine, nu e musai, in schimb freza trebuie sa fie "just so" si trebuie sa fii slab ca un tzir ca sa arati bine in jeans-ii skinny. [:)]  [:)]



#18
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 08 mai 2015 - 15:58

Poate i-ar motiva in plus sa faca/joace si cu parintii? Sau vorbesc prostii si deja fug de parinti la varsta asta? (14-15 ani)



#19
anka1

anka1

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 177 mesaje

Postat 14 mai 2015 - 17:19

Fiul meu joaca de la varsta de 7 ani polo, acum are 14. E foarte clar ca ii place sportul asta, iubeste apa, inotul, dar cea mai mare motivatie e exact cea mentionata de Mirela: 6 pack. Cand a observat el ce dezvoltare armonioasa ii ofera inotul si cat de apreciati ii sunt muschii, nu a mai contat efortul:-D



#20
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 14 mai 2015 - 23:43

Cea mica a mea face calarie si innebandy dar nu pentru ca am îndrumat-o noi, ci pentru ca s vrut ea. Calarie face de 3 ani si acum vom închiria un cal, pentru ca isi dorește mult. Închiriatul presupune trei ore de calarie pe saptamana, si un weekend pe luna la îngrijit caii. E dorința ei cea mai mare. Ii plac săriturile peste obstacole si in direcția asta vrea sa meargă. 

 

Innebandy e pentru ca a vrut un sport de echipa, e singurul ce a atras-o. Deocamdată merge cu drag. O sa vedem cat timp. 





Etichetat si cu sport, educatie, ambitie, sanatate

Panic Questions

  • Cum să scap rapid de ciuperca picioarelor È™i unghiilor?

    MaryJane999
    - Astăzi, 14:34

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -