Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

medic ginecolog


16 raspunsuri la acest subiect

#1
drioanabotezan

drioanabotezan
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 13 aprilie 2015 - 21:35

Buna ziua. Sunt in primul rand mama a doi copilasi, un baietel de 5 ani si o fetita de 2 ani si in al doilea rand medic ginecolog si mi-ar face placere sa ajut cu sfaturi, din ambele posturi; de asemenea consider ca am multe de invatat despre cum sa fi parinte, motiv pentru care m-am inscris pe acest forum.

Sper sa avem discutii interesante :)



#2
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 14 aprilie 2015 - 06:59

Bine ai venit!



#3
ioanaa18

ioanaa18

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 143 mesaje

Postat 14 aprilie 2015 - 14:07

Buna ziua dna doctor va rog sa ma lamuriti daca pe data de 10 martie  am avut ultimul cm, am facut testul de ovulatie in 22martie a fost pozitiv iar in 23 martie negativ 

-pe data de 5 apr. am facut un test de sarcina , a doua liniuta a iesit foarte slab , am repetat pe 7 apr. si a iesit si a doua linie , am mai facut un test in 10 si a iesit foarte bine a doua liniuta  .Cand  pot merge la primul eco ? Multumesc O zi buna va doresc .



#4
Ivone

Ivone

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 14 aprilie 2015 - 15:05

Buna ziua. Imi puteti recomanda un medic ginecolog in Iasi care sa ma urmareasca/asiste la nastere va rog mult? As vrea sa merg la altcineva deoarece nu pot comunica deloc cu doctorita mea si imi reproseaza non stop ca eu nu stiu nimic si nu imi explica nimic ceea ce nu mi se pare deloc normal. Va multumesc. Astept un raspuns !



#5
drioanabotezan

drioanabotezan
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 15 aprilie 2015 - 07:39

Cu parere de rau, in Iasi chiar nu cunosc nici un medic.



#6
Sufletelmic

Sufletelmic
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 14 mai 2015 - 12:50

Buna ziua,

 

Sunt mamica unei fetite de aproape 7 ani :) , iar astazi am aflat ca sunt insarcinata in 5 saptamani si 2 zile. In trecut am pierdut 2 sarcinii, una la 6 saptamani, oprita din evolutie iar cea de-a doua anul acesta in ianuarie la 10 saptamani, in urma unui avort spontan (in urma decolarii de pol superior :( ). Mi s-a pus imediat diagnosticul de trombofilie cu toate ca analizele de coagulare erau bune, la fel si Factorul V, Factorul II si Proteinele S si C. Nu mi s-a facut nici o alta analiza, decat pt trombofilie ....

La ambele sarcinii eram sub tratament cu aspenter :(....Acum imi este destul de frica sa nu se repete :(... La  fetita nu am avut absolut nici o problema cu sarcina...

 

As vrea sa ajung la un medic ginecolog bun, in Bucuresti. Daca ma puteti ajuta cu niste recomandari as fi tare recunoscatoare :).

 

Multumesc [flo2]  [flo2]  [flo2]



#7
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 14 mai 2015 - 12:54

eu stiam ca aspirina (aspirina) nu este medicament ce se da la trobofilie - ci ar trebui un medicament specific. (din familia heparina, warfarina)



#8
Hayra

Hayra

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 24 mesaje

Postat 08 iunie 2015 - 19:56

Sufletelmic, pt fixarea sarcinii, medicul mi-a dat ovule de utrogestan 2 x 200mg/zi



#9
Roxy32

Roxy32

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 74 mesaje

Postat 14 septembrie 2016 - 07:03

Buna ziua ma numesc Roxana si am 33 de ani. De un an si jumate eu si sotul meu incercam sa avem un bb dar nu am reusit. Suntem casatoriti de 2 ani, asa ca acum o saptamana an facut o eco transvaginala, consider ca d-na doctor trebuia sa imu spuna mai multe in schimb mi-a spus cateva masuratori . Acestea sunt urm : uter - 54/36mm , contur regulat ,pozitie in AVF, endometru 8,6mm tristratificat, miometru -ecustructura omogena, cavitate uterina libera . Col -30/29mm, ovar stg fara expresie ecg datorita aerocoliei accentuate( ce inseamna asta ),ovar drept - 19/13mm, ecostructura-aspect normal, F sac Douglas fara lichid asta ce inseamna . Rugamintea mea este sa imi spuneti dv daca ceva din cele scrise mai sus ma impiedica sa am copii

#10
Roxy32

Roxy32

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 74 mesaje

Postat 14 septembrie 2016 - 07:07

Tin sa precizez ca in ziua ecografiei eram in ziua 13 cm , eu am cm regulat


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -